Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám aki még nem...

Van egy kutyám aki még nem szobatiszta, de már mindent kipróbáltam, de még mindig nem az. Valaki segítene, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

#kutya #nevelés #csivava #kutya szobatisztaságra nevelése
2013. febr. 13. 19:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A pelenka volt a nagy hiba. Ezért nem szabad használni. Hozzászokik, hogy a lakásban is elvégezheti a dolgát, aztán meg nem lehet szobatisztaságra szoktatni.
2013. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy próbálsz nekem segíteni, igen lehet, hogy igazad van nem kellett volna pelenkára engednem őt.
2013. febr. 15. 20:09
 13/22 anonim ***** válasza:
és egyébként mivel eteted? Meg nem láttam, hogy az ivásra írtál-e valamit, hogy meddig hagyod inni. Az se mindegy, hogy mit eszik, mert attól függ, hogy kb mennyi idő mire keresztülmegy rajta.
2013. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Víz mindig van előtte, mert az állatorvos ezt tanácsolta. Enni szokott száraz tápot, házi kosztot és alutasakos ételt. pl.: pedigree

Általában napközben kapja az alutasakosat és este a szárazat.

2013. febr. 15. 20:35
 15/22 anonim ***** válasza:
Én nem adnék neki alutasakosat, az csak 80% víz és 20% szemét..... Száraztáp, néha esetleg külön rá főzött kaja bőven elég. Utólag soha ne szidd meg, nincs értelme. Nem tudja összekapcsolni a dolgot. Jelenleg ő azt hiszi, maga a kakilás ténye a baj, nem pedig az, hogy bent végezte el. Ha tetten éred, akkor egy szó nélkül kapd fel és ha megoldható, akkor vidd ki. Ha baleset történik, akkor a helyét valami jó illatos felmosóval alaposan takarítsd fel, ne érezze ott a pisi vagy kaki szagot. A pelenkát meg tüntesd el.
2013. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha ilyeneket eszik, nem csodálom, hogy ennyiszer kell neki. Rengeteg benne a víz, és tápértéke sincs sok, kb ami bemegy az ki is jön.
2013. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 sippara ***** válasza:
Az alutasakos mehet a kukába, napi egyszer megfelelő minőségű száraztáp, esetleg mellé főtt hús, zöldség, és amíg nem 100%-os a szobatisztaság, én este az utolsó séta előtt hagynám még inni, aztán eltenném a vizét és reggel kapná vissza.
2013. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%
Hát én nem igazán értek egyet pár előttem szólóval. Nekünk egy 7 éves yorkink van, aki előtt egész nap kint van a száraztáp, a víz, és még, amit kíván. Igen, annyit eszik, amennyit akar. Soha nem viszi túlzásba, most is 2,5 kg. Neki is van pelenkája. Sajnos az össze-vissza munkarend miatt kényszerültünk erre a megoldásra, mert nem voltak fix időpontok a sétáltatásában. Néha vannak balesteke (ha pl. megy a hasa), de ilyenkor egy kis szidás (tudja ő, h rosszat csinált) és jó alapos fertőtlenítés. Így a szagok eltűnnek. Tehát neked kitartás, előbb-utóbb pelus-tiszta lesz. Mondjuk még az kérdéses, h mikor került hozzád. Mert, ha nem pici korában, akkor lehet, h vmi lelki trauma érte és ezért eszi meg, amit csinált.
2013. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 sippara ***** válasza:
71%
Persze, ha hét éve kint van előtte, nyilván nem panaszkodik, de egy kutyának sem jó, természetes, ha egész nap kint van előtte a kaja (lehetne sorolni az okokat az emésztéstől kezdve a falkavezér kaja feletti jogaiig, de nem teszem). Ha nektek ez így jó, akkor legyetek boldogok, DE nem kéne másoknak is ajánlgatni, mert a kutyák nem ilyen rendszerre vannak genetikailag kódolva, senem kényelmes, senem természetes nekik az ilyen etetés, elcseszi a falkahierarchiát és kismillió probléma gyökere lehet.
2013. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 19/19 - re válaszom:

Én sem értek veled egyet. Ha a kutyádat 3 évesen hozod el egy vadállat állattenyésztőtől, aki éhezteti, elképzelhetetlen körülmények között tartja és még bántja is, úgy hiszem mindent megadsz neki, amit akar. És ez a kutya nem él vissza vele. Nem látszik a viselkedésén, sem a többi kutyához való hozzáállásán, ill. egyebeken, h így van nevelve, ill. tarva. De ahogy írtad, mindenkinek a maga dolga eldönteni, h bánik a kutyusával.

2013. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!