Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek-kutya kerdes?

Gyerek-kutya kerdes?

Figyelt kérdés
Ha ugy veszem eszre hogy kutyusaim nem nagyon vannak oda a gyerekekert,kicsit csunyan nezik oket,neha ugatjak,akkor ha nekem lesz gyerekem,de baba kortol,mig az nem jar,csak fekszik,megszokjak e mire nagyobb lesz???ugy ertem addig mig kicsit noni fog,a szagat megszokjak,mindig figyelmeztetem majd oket hogy szepen szabad csak viselkedni vele,akkor megszerethetik es megszokhatjak??

2013. febr. 14. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalataim a következők:

A kutyám kifejezetten utálja a gyerekeket, mindig nagyon ugatja őket, ha elmennek előttünk. Sógorom fia örökké húzta-nyúzta, de szó szerint folyamatosan szekálta, és nem történt baj. A másfél éves lányomat is imádja, ha bent van a kutya, akkor odamegy hozzá a lányom, és megsimogatja, de nem piszkálja folyton, mert megtanítottam neki. A kutyám megnyalja az arcát, nagyon kedvesen viselkedik, soha nem bántaná.

A mamámnak yorkijai vannak, na ott már előfordult, hogy odakapott a lánynak az egyik, pedig szintén csak meg akarta simogatni, rájuk meg inkább jellemző, hogy az idegenekkel is haverkodnak, de ha nincsenek hangulatban, akkor rájuk sem szabad nézni...

Szóval szerintem a tieid is meg fogják szokni, és szeretni fogják, mert ő (a baba) is a falka tagja lesz, amennyiben tisztában lesznek vele, hogy ők a rangsor legeslegvégén vannak (a mamám kutyái el vannak tévedve)

2013. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nevelés. A kutya értésére kell adni, hogy a gyerek is fölötte áll, ennél fogva bármilyen domináns jelzés felé (remélem felismered ezeket) tilos és kiváltságokat (remélem ezeket is ismered) sem állíthat fel vele szemben.

Ha a kutya bármilyen agressziót mutat a kisgyerek felé, ne felejtsd, az csak a te hibád! Vagy nem szocializáltad megfelelően vagy a nevelésében mondtál csődöt! Sosem a kutya a hibás! Emellett persze a gyereket is meg kell majd tanítanod arra, hogy hogyan viselkedjen az állatokkal.

2013. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egyedül rajtad múlik! Ha te vagy a vezető, akkor a kutya tisztelni fogja a gyerekedet is, ha jól neveled a babavárás alatt is! Ajánlom Cesar Millan könyveit, műsorait, volt erről benne szó! Nagyon hasznos. Az egész lényege az, hogy a babát is a kutya fölé kell helyezni a rangsorban. Hosszú lenne így leírnom, nézd meg a műsorát és megtudod mit kell tenned!
2013. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!