Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas segithet?

No name1705 kérdése:

Ivartalanitas segithet?

Figyelt kérdés
van egy golden retriever keverekem. marcius 29en lesz 1 éves. allandoan kiszökik az udvarbol, nagy udvarunk van és ott van bent bevan keritve de at maszik a keritesen pedig kb 2 meteres. azt mondtak ismerosok h a kiherélés segithet.szerintetek ha kiheréltetem akkor tenyleg nem fog lelépni?
2013. febr. 15. 01:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
vagy valami más meg oldást tudtok erre?
2013. febr. 15. 01:54
 2/16 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás megoldja.

Nekem menhelyi kanom van, ivartalanították, chippel és oltásokkal együtt adták át. Nem szökős, sőt amikor elszakadt a póráz, akkor se szaladt el az utcán.

2013. febr. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Felteszem nem sétáltatod sosem, vagy csak szökőévben.

Erre te majd azt mondod nincs rá időd, és újra rákérdezel az ivartalanításra.

Erre én azt mondom hogy ha csak tüzelés alatt szökik akkor igen, jó megoldás.

Ha viszont mindig szökik akkor nem jó megoldás, és bizony sétáltatni és foglalkozni kell vele.

2013. febr. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 sippara ***** válasza:
36%
Mennyit sétálsz vele naponta, mennyi tanítod, mennyit játszol vele, ő mennyit játszik más kutyákkal?
2013. febr. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Van olyan kutya amelyik rengeteg sétáltatás és foglalkozás ellenére, is azt nézi, hogy tud kiszökni. A herélés nem fogja megszüntetni ezt a problémát. Villanypásztor, bombabiztos kerités.
2013. febr. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó, ez nem igaz. Kellő foglalkozás, szellemi és fizikai fárasztás, nevelés mellett egy kutya sem szökik normális esetben (tüzelési időszak, petárdázás, viharok kivételt képezhetnek persze)!

Kérdező, a kutyád azért szökik, mert mint gazda, pocsék vagy. A goldenek kifejezetten ember centrikus kutyák, ha csak egy picit is felelősen, tudatosan foglalkoznál vele, nem lenne ilyen probléma. Az ivartalanítás kell, mert ha már szökik, legalább ne fedezze be az összes szomszéd szukát. De hogy még nincs egy éves, vagyis még kölyöknek számít és máris szökős, hát gratulálok. Neked is kár volt a kutya.

2013. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
na hello áljál már le okostojás. azt sem tudod h nevelem a kutyam, minden nap viszem sétalni is, bicajozni is. legalabb 1-2 orat kint jatszunk az udvaron. utanna egy kis pihi és mehet a séta ami kb fél órás. és kivan fáradva latom rajta mert a séta végére mar alig él. előbb kérdezz aztan okoskodj!
2013. febr. 15. 10:19
 8/16 anonim ***** válasza:
a válaszolók többsége egy kutyából általánosit. én megértem a problémád, mert nekem is van ilyen kutyám. Ahhoz, hogy kibontsa a keritést elég ha megérzi, hogy pl. a szomszéd összegereblyézett fűkupaca alatt egy egér fészkel. Hidd el, csak a kerités megerősitésével tudod megoldani, ill. villanypásztor.
2013. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sippara ***** válasza:
A fél óra séta tök jó... mondjuk reggel, indulás előtt. Aztán délután még másfél-két óra, este még fél-egy óra és akkor azt mondom, sétáltatod a kutyádat. Emellé napi 1-2 óra játék és fél óra tanítás. Ha mindezeket megteszed (persze az ivartalanítás sem árthat, főleg tüzelési időszakban) és még mindig szökik - nem fog -, akkor szólj.
2013. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Márpedig ha kölyök kutya szökik, akkor te rontottál el valamit, de nagyon! A kutyában ösztönösen benne van az, hogy kötődik a területéhez. Csak akkor szökik, ha olyan inger éri (megfelelő neveléssel, szabályokkal ez 100%-osan elkerülhető) vagy ha nincs kellően lemozgatva. 1 éves goldennek édes kevés az a legfeljebb 3 óra, amit vele töltesz! És semmit sem ér az a fél óra séta! De csak mégis, milyen séta? Pórázos vagy szabad? Mennyit viszed kutyák közé?
2013. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!