Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek van pénzetek a chippelt...

Nektek van pénzetek a chippeltetésre?

Figyelt kérdés
Ez jutott most eszembe, mert a kutyánk kanos, és egész nap vonyít egy bizonyos szuka után, úgyhogy bezártuk a régi kisházba. Most is ugat, mint az állat, szóval nem tudom, feljelenthetnek-e minket emiatt a szomszédok, de így megszívhatjuk, hogy nem chippeltettük be őket?
2013. febr. 15. 01:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3200 Ft volt/kutya, két kutyánk is van. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha veszek nekik pár kiló kutyatápot, az se olcsóbb. Én elhiszem, hogy van egy olyan réteg, akinek nincs pénze se chipre, se kajára, de annak minek van kutyája? Egyébként márciusig még türelmi idő van, addig be lehet neki adni a chipet és nincs büntetés. Utána 15 ezertől 150 ezer Ft-ig terjedő bírság szabható ki, szóval szerintem nem éri meg trükközni. Aki pl. rendszeresen viszi sétáltatnia a kutyát, annak mindenképp érdemes, mert a közterület felügyelők is kaptak leolvasót. És igen, beszólhat a szomszéd az állatvédőkhöz, amiért becsuktátok a kutyát, ami akkor probléma pl. ha a kutya nagytestű és nincs meg neki a rendelet szerinti 20 négyzetméteres terület.
2013. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
5-ös, nagyi annyi kutyát tart, amennyit csak akar, míg azokat normálisan el tudja látni. A kutyák számát ugyanis a alkotmánybíróság állásfoglalása szerint nem szabhatja meg önkormányat.
2013. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom, kitépem egyszer az ilyen kérdésektől a hajam. Ha nincs annyi pénzed, hogy egy összegben kiadj a kutyádra 3-5 ezer forintot, akkor mi a jó büdös francért tartasz egyáltalán kutyát? Az orvosi kezelését miből fizeted, ha beteg lesz??????
2013. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az jutott eszembe hogy internetre meg van pénz?


10.000szer megbeszéltük már ezt a témát itt.. Tudod remélem megbüntetnek. Mert ez egy normális dolog nem is túl drágán.. Egyszer kell kifizetni egy kutya életében.. Ha 10évig él akkor évente 350ftba került a chip.. Kibaxott nagy összeg..

Mivel eteted azt a kutyát ha 3500ft olyan qrva sok? Minek neked egyáltalán kutya ? ...

2013. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Van pénzem, 3500Ft nem a világvége, nálunk az orvos ennyiért tette be. És ha kell, akkor kell, hasznos dolog, nem vagyok ellene.
2013. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%

Én amikor megvettem a kutyám 2 oltás + chip megvolt 10 hetesen. Azóta is oltatom, nevelem és bizony foglalkozom vele.


Kérlek tanuld meg te is, hogy a kutya társas lény, nem csírke, vagy szőlőkaró...


És ha megszívod akkor késő bánat.

Rohadt, ki@eszett 3500 Ft-on rinyál itt mindenki. Engem pedig az ájulás kerülget, hogy ha azért képes leülni az internet elé, és még képe is van kérdést kiírni, milyen módon tarthatja a kutyáját?????


Tessék, mint a fenti példa mutatja!

2013. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Köszi szépen, nekem is 4 kutyám van. ='D

Am. ha egyszer muszáj, muszáj. Akár van pénzed rá, akár nincs. Ha nem tetszik, nem kell kutyát tartani. ;)

2013. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Öhm, érdekes, hogy rosszindulatból mindig van elég...

Az, hogy a kisház régi és kicsi, nem jelenti azt, hogy romos, és rászakadhat a plafon... Csak ott tartunk pár holmit... Alapból nem értem, mi a gond azzal, ha egy őrülten ordító kutyát éjjel egykor megunsz, és az ELŐSZOBÁDBÓL kiviszed a kisházba (amiben amúgy van egy régi kanapé is, meg van fürdőszoba is, tehát egy komplett házikóról van szó).

Én elhiszem, hogy valaki nem tudja, hogy ,,bizonyos rétegek" mennyire sz*rul tudnak állni anyagilag, de ha csak pár éve vagy lecsúszva, viszont a kutyád már 8 éves, nem nagyon akarod idegen kézre adni, de etetni lehet azért hébe-hóba konzervvel, de általában inkább maradékkal, vagy olcsóbb cuccokból összefőzicskélt kajával. És igaz, sajnos fognánk a fejünket, ha elcsapná az autó, és orvoshoz kellene rohanni vele, de talán adna valaki kölcsön... Nem értem a támadást, nem azt mondtam, hogy szétrugdostam és kikötöttem egy fához, mert annyira felidegesített, hanem feltettem egy kérdést, és megjegyeztem, hogy be lett rakva a kisházba - egyébként meg csak éjszakára, hogy tudjunk aludni, szóval meg lehet nyugodni, mert most is vinnyog a kertben.


Szóval igen, egy összegben kiadni 3-5ezer forintot a kutyára MÁR sok lenne nekünk, a net meg egy olyan dolog, amit az ember nem csak arra használ, hogy facebook-ozzon, hanem utal rajta, elérhetőségeket néz meg, menetrendeket, és bizony, ha nincs pénz a telefonodon, jól jön, hogy el tudsz rajta érni másokat...


Gondolom, nincsenek anyagi problémáitok így a hozzászólásaitokat olvasván, ettől függetlenül tanulhatnátok némi empátiát és mások szemszögéből is megpróbálhatnátok nézni a dolgokat. Egyébként én megértem, ha valaki kutyamániás, de nem minden család tartja olyan szinten a kutyáját, hogy ölben viszi fel-le a lépcsőn, és előrerágja neki a kaját. Valahol a szeretet nem azzal fejeződik ki, hogy chippelteted időben meg kiherélteted, ahogy 8 hónapos lesz, hanem szimplán érintkezéssel működik a dolog... És ez parasztkutya, nem csak konzervet hajlandó megenni. Ettől függetlenül szeretem, bár gondolom, rohadjak meg, hogy kutyát tartok.

2013. febr. 15. 11:14
 19/41 A kérdező kommentje:

Néhány éve azért nem volt elítélendő dolog, ha valaki nem heréltette a ki a kutyáját, elvégre ha a kerítésemen nincs rés, ahol kimászna, hadd döntsek úgy, hogy megtarthatja a férfiasságát. Most kitalálnak egyre több hülyeséget, mint ez a chippeltetés (ami nekem alapból antipatikus dolog, mondták páran, hogy a kutyájának szúrja a bőrét, mert rosszul tették be, meg én inkább a címkés kutyamedált preferálom, és stb), aztán akinek nincs pénze ezekre, mert nem tud félretenni, az rögtön egy szemét, amiért képes kutyát ,,nem megfelelő" körülmények (=no chip és heréltetés) között tartani...


Szóval nem értem ezeket a hirtelen felindulásokat. Átgondoltátok, hogy egy kifejtetlen kérdésre mekkora (rossz)indulattal reagáltatok? - kivéve, aki nem, annak köszönöm a normális válaszát...


Mindig megdöbbenek ilyenkor, pedig már azt hittem, sikerült tudatosítanom magamban, hogy mennyi bunkó ember van...

2013. febr. 15. 11:27
 20/41 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem bunkóság.. A chip egy nagyon jó dolog. Ez lesz a kulcs ahhoz hogy vissza szoruljon majd a kóbor kutyák száma.


Nincs olyan kapu ahol nincs rés.. az autóval ki kell állni gyalog is át kell menni rajta. És kétlem hogy annyira jól nevelt lenne hogy nem megy ki a nyitott kapun..


Mivel többesszámba beszélsz gondolom több kutya van.. Minek van több kutya ha egyről se tudsz rendesen gondoskodni? :.. Igen gondoskodni rendesen (a szükségleteihez képest) etetni, mozgatni, tanítani... Jah azt minek paraszt kutya.. Ha moslékkal eteted akkor vegyél disznót annak haszna is van.. Nem mondja senki hogy költs a kutyára 20-30ezer ft.ot havonta, de egy kutyának vannak költségei etetés és az orvosi költségek.. Ha nincsen 3500ft egy qrva chipre akkor mit csinálsz ha eltörik a lába? és azt mondják hogy 35.000? semmit? majd meggyógyul? paraszt kutya hagyod megdögleni és veszel majd másikat? hagyuk már a mellédumálást.. bő fél éve lehet tudni hogy kötelező lesz a chip.. és ha nem tudsz félre rakni havi egy 1000est a kutyára akkor igen ne legyen kutyád....

2013. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!