Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek van pénzetek a chippelt...

Nektek van pénzetek a chippeltetésre?

Figyelt kérdés
Ez jutott most eszembe, mert a kutyánk kanos, és egész nap vonyít egy bizonyos szuka után, úgyhogy bezártuk a régi kisházba. Most is ugat, mint az állat, szóval nem tudom, feljelenthetnek-e minket emiatt a szomszédok, de így megszívhatjuk, hogy nem chippeltettük be őket?
2013. febr. 15. 01:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%
A kutyatartás LUXUS. És nem kötelező, ez a legjobb benne.
2013. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Oké. Majd beadom a sintértelepre, végül is jobb lenne, ha elaltatnák, akkor legalább nem ,,szenvedne".

Bő fél éve lehet tudni, hogy chippeltetés lesz, jaj, de sok idő. Amikor a végrehajtó ül a nyakadon, kisebb bajod is nagyobb annál, hogy chipre gyűjtögess...

Mi a bajod a moslékkal meg a külön főzött kutyakajával? Kutyáról beszélünk, nem kisgyerekről... Tényleg, mondd el, mi a bajod az ilyen kajákkal. Szerinted a kutyakonzervben van tápérték? Nem is akarom tudni, milyen tetemekből készül, ha még az emberi fogyasztásra szánt darált húsról is tudvalevő, hogy a tehénnek egy olyan részéből állítják elő, amit meg se szabadna enni... ( [link] ) Kapsz linket, nehogy hallucinálással vádolj. :)

2013. febr. 15. 11:42
 23/41 anonim ***** válasza:
69%

Hogy kinek-mi a véleménye a chipről, az egy dolog.

Viszont törvénybe hozták, kötelező. Neked kell megoldani, hogy megfelelj a törvény előírásának. A kutya nem a mindennapi élethez tartozó dolog. Nem kenyér, ami létfontosságú. A törvényhozók pedig magasról tesznek a kutyatartók lelkivilágára.

2013. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Hát ez az, a törvény alapján haljál éhen, élhetetlen már az egész ország... Mindegy, nem megyek bele.
2013. febr. 15. 11:46
 25/41 anonim ***** válasza:

Az a probléma, h a moslék az moslék. Max a malacnak jó, de neki se ideális.


Itt nem sok ember eteti konzervvel a kutyát, emrt lófax sincs benne a vizen kívül. A minőségi konzervből a kicsi kerül 1000 Ft-ba. Itt vagy BARF-oznak az emberek, vagy tápoznak, esetleg otthon összeállított menüvel etetnek, de nem moslékkal.


De ha ennyire jól meyg a netezés, akkor fel is tehetnéd őket gazdikeresőnek, ingyenes átadással.

2013. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Törvény alapján is meg lehet élni. Csak pl hitelt nem plazmatv-re kell felvenni, hanem vállakozásindításra (vagy egyéb, pénzt hozó tevékenységhez). Nagyon nem mindegy.
2013. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt pénzem a chipre, 3 éve is, amikor a 6. emeleti panelmacskát vittem, és 2 éve is, amikor a nagytestű kutyát. És 3 éve még 6000 ft-ért chippeltettem be a macskát, akinek köze nincs az egészhez, soha nem járt még kint egyedül, mégis megnyugtat a dolog.


Két állatom van, mindkettőt szeretem, mindkettőt orvoshoz viszem ha baja van, mindkettőnek van oltása, mindkettő chipes, mindkettő ivartalanított (ráadásul lányok, tehát drágább volt) és mindkettő prémium tápot kap.

És nem, nem vagyok milliomos, bruttó 150.000 ft a fizetésem, hitelem van, de ha már állatot tartok, akkor a lehetőségeimhez képest a legjobbat adom neki, még akkor is, ha ez lemondással jár. Nekem két állat fér bele a keretbe.


Kedves kérdező, neked nem fér bele a 3500 ft-os chip? Esetleg egy ivartalanítás? Ráadásul kan kutyának.

Nem azért kell chippeltetni, mert kötelező lett. Azért, hogy ha elszökik, ne adj Isten elviszik a cigányok, akkor visszajusson a jófej gazdájához, aki még erre az apróságra sem hajlandó.


Minek tartasz kutyát?

2013. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Szia !


A 16-os vagyok. Tudod van empátiám, azért is szánom az időmet arra is, hogy az itt kérdést feltevőknek lehetőségeim és tapasztalataim szerinti legjobb válaszokat adjam. Illetve magam is elég sokat tájékozódtam/téjékozódom.


Jobban mint a kutyafutin!


Én sem vagyok "rócsild", és mindenki arra költi a pénzét amira akarja.

A kutyád - gondolom - nem most termett a kertben, és mivel családtag ugyanúgy kell a szükségleteiről gondoskodni, mint a családod többi tagjáról. Kinek-kinek ami jár.

Tehát ha adósságban fürdesz - hidd el tényleg sajnálom - valahogy kigazdálkodod azokat a dolgokat ami elengedhetetlen az élethez.

No a kutya is ilyen, ahogy írod nem adnád menhelyre nagyon helyesen és izgulsz azon, hogy nehogy bármi baja essék.

Akkor legalább, minimum, jelenleg azt a ki@cseszett chipet rakasd bele!


Ui: én ugyan nem rágom meg a kaját, moslékkonzervet sem adok a kutyának, utánanéztem a számunkra lehető legjobb minőségű tápnak (Acana) viszont költök rá napi szinten kb.190 jó magyar forintot kaja miatt! (mielőtt valaki éheztetéssel vádolna: 3 kg-os kutyám van:)


Nem babusgatom, hanem tanítom minden nap és játszom vele TÖRŐDÖK vele, mert felelősséget vállaltam iránta, amikor magamhoz vettem.


Köszönöm, ha elolvastad!

2013. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

300ftnál nekem se kerül most többe naponta.. Pedig nekem nagy van..


Pulykafarhát 70ft/kiló

Szarvas nyesesdék 150ft/kiló

1-1,5 alma vagy ugyan ennyi egyéb zöldség 200-300ft /kiló.

Plusz egy negyed pohár főtt rizs 300Ft/kiló.


Egy nap megeszik félkiló farhátat 35ft.

Félkiló szarvast 75ft.

2-3 almát vagy egyéb zöldséget számoljuk egy 100asnak és sokat mondok.

Plusz a fél pohár rizs ami nem tudom mennyi lehet számoljuk 50ftnak.


Ezekkel a saccolt összegekkel 260ft/ nap a kutya etetése.. Persze én adok nekik még multivitamint is ami 3hónapra egy 1000.. (napi 10ft) Meg majd gf-et ha elkezdünk komolyan sportolni..


Tehát kész az otthon elkészíthető teljes értékű kutyakaja 300ftból egy 44kilós kutyának.. És mielőtt a plusz gáz/villanyszámlát számoljuk ebből csak a rizst kell megfőzni a többit csak fagyasztom.

2013. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Nekem nem chippeltetésre kellett pénz, hanem a kutyára, mert chippel együtt adták. Egyáltalán nem vagyok gazdag, mert diákmunkából élek, de (!) úgy vettem meg a kutyámat, hogy egy külön dobozba összegyűjtöttem és félretettem 100.000 forintot a kutya árán felül, hogy ha bármilyen váratlan kiadás érne, akkor ne a kutyának kelljen nélkülöznie. Ezt te is megtehetted volna még mielőtt bevállaltad a kutyát.


Megértem, hogy nem egyszerű a helyzeted, sokaknak nem az, de én előbb eszem csak kenyeret és iszom csak vizet, minthogy a kutyának bármilyen szükségletét ne tudjam kielégíteni. És ugyan a chip nem szükséglet, de a törvény kötelezően előírja; nem csoda, hogy sokan felháborodnak a kérdéseden.


És igen, ha a büntetést "megszívás"-nak lehet mondani, akkor megszívhatjátok, amennyiban márciusig nincs benne a chip.


Szerintem nem visszatámadni kéne, hanem ha tényleg szereted a kutyád, akkor komolyan elgondolkozni azon, hogy ez-e a legjobb, amit biztosítani tudsz a kutyának...

2013. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!