Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyünk idősödő kutyusunkkal?

Mi tegyünk idősödő kutyusunkkal?

Figyelt kérdés
Kis termetű és 10 éves.Rosszul hall,rosszul lát,és sajos egyre többször tapasztalom hogy megcsipkedik a bogarak mert a szerencsétlen nem hajtja el őket.:( nyáron epilepsziás rohamai vannak a melegtől.Tudom sokan elítéltek majd emiatt de kicsi gyerekeim vannak és sajnos nem mindig jut időm rá hogy foglalkozzam a kutyával.mit tennétek a helyemben hogy neki is jó legyen a hátralévő élete?
2009. szept. 7. 14:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg foglalkozni azért vele. Egy családtagot sem dobunk el azért mert öreg. Vegyetek neki valami táplálékkiegészítő vitamint!
2009. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmilyen gyerek nem mentésg. Ha kutyád van, felősséget kell érte vállalnod. Mondjuk talán elvihetnéd az rovsohoz. Egy 10 éves kistermetű kutya még nem olyan öreg. Ha rossz körülmények között tartják, hamarabb megöregszik. Én elvinném az rovoshoz, és akármennyi gyerekm van, tisztességesen foglalkoznék vele, mert egyszer én döntöttem úgy hogy akarok őt.

De lehet hogy a gyerekidnek is jobb lesz végignézni azt amit én láttam a szomszéd kutynál. Aki egy ideges, unatkozó, állandóan ellő szerencsétlen kutya volt. Aztán pár év után valamitől annyira ideges lett, hogy örjöngő rohama lett neki, azt hiszem epilepsziás volt, erre elaltatták. Elegem van, hogy akinek gyerek születik az rögtön sarokba dobja a kutyát. Akkor addig nem kell kutya amíg nem neveled fel a gyerekeket. Persze megvan rá a jogod, de a kutyának is arra hogy azt kapja amit megérdemel.

2009. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
*orvos, gyereked
2009. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

a kutya is gyerek!

Ha annyira rossz állapotban van, akkor a humánus elaltatás az egyetlen lehetséges megoldás, de csak akkor ha nem kezelhető


Az Ő érdekében tudni kell elengedni, ha szükséges!


...ez meg hogy megcsipkedik a bogarak mert nem hallja Őket ....a csípést érezni szokás nem hallani. Ha ennek ellenére nem tesz semmit akkor az állapota már bőven igényli a sürgős gyógykezelést vagy az eutanáziát, bármilyen szomorú is.

2009. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, jól érzem-e, de most azt vártad, hogy mindenki mondja "nyugodtan altasd el"?! Esetleg akkor lelkiismeret furdalás nélkül megtennéd? Ha nem jól érzem, akkor ne haragudj, de az írásodból azt vettem le.

Egy 10 éves kutyus az még nem mondható öregnek, pláne a kis termetű kutyus. Nekem 17 éves volt a kutyusom, amikor meghalt. Gondolom az is lehet a probléma, hogy nem kap akkora szeretetet, figyelmet, mint írod a gyermekek miatt nincs időd. Nem érzem, hogy gyermekkel nem lehet egy kutyust szeretgetni, sétálni vinni, éreztetni, hogy még mindig szükségünk van rá, hiszen családtag. Főleg a gyerekeknek is látniuk kell, hogy felelősséggel tartozunk érte, és szeretjük. Ha pedig valami betegsége van, legalább annyi, hogy elvisszük orvoshoz.

Remélem, még nagyon sok szép éve lesz, és nem mondtatok le róla azért mert probléma van vele és idősebb lett, nem ugrándozik, bohóckodik mint egy kölyökkutyus.

2009. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
elnézést de nem azt irtam hogy nem hallja a bogarakat,azt írtam hogy csipkedik de nem hesegeti el őket,ahogy a kutyák szokták általában ha valami zavarja őket..őt nem zavarják.Tdtam hogy el leszek ítélve...a gyerekek nem mentségek ez valóban igaz és nem is azért írtam hogy mentegessem magam,ez a tény,hogy nem jut időm a kedvencre és sajnálom szegényt!10 éve a mi kutyusunk a gyerekek később születtek,sorry!anno valóban nem gondoltam azt végig hogy a kutya pont akkor fog idősödni mikor a gyerekem mondjuk csecsemő.és mikor bent ordít a pár hónapos gyerek valahogy nem tudok kimenni a kutyushoz,kb ez a helyzet most,ezért volt a kérdés.azért köszi a válaszokat.
2009. szept. 7. 14:53
 7/28 A kérdező kommentje:
eszemben sincsen elaltattatni!kb 2 éve kezdődtek a rohamai és akkor az akkori szomszéd közölte velem hogy el kel altattatni a kutyát mert epilepsziás,mire közöltem vele hogy miért az embert is altassuk el aki epilepsziás?szóval erről ennyit,nem vagyok szadista állatkínzó!szeretem a kutyámat csak sajnálom hogy nincsen rá időm 3 gyerek mellett.ennyi!de majd megoldom...vhogy.
2009. szept. 7. 14:57
 8/28 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom a gyereket terveztétek, nem csak becsúszott. Gondolhattál volna rá 1-2 évvel később is, nem? Szegény gyerek. Őt is így elhanyagolod majd, ahogy most a kutyával teszed?
2009. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy kistesű kutya nyugodtan bejárhatna hozzátok a lakásba,nem kell az egész lakásba,de mondjuk egy darabig és akkor többet lehetne veletek és az izületeinek se ártana pláne télen. Tudom,hogy kisgyerek van,de sok más családnál is és mégis bemehet a kutya. Érdekes,hogy azoknak,akik csak kint tartanak kutyát(tisztelet a kivételnek) valahogy hamarabb halnak meg és egy olyan betegség,amit az én kutyámnál kezelnek az már szinte altatásra indok. Nem téged akarlak bántani,csak egyszerűen nem értem,hogy lehet egy ennyire kiszolgáltatott élőlényt elhanyagolni.
2009. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
na jó!köszönöm szépen de nem kérek inkább több kommentet!a gyerekeimet senki ne vegye a szájára azért mrt mertem segitséget kérni!soha nem hanyagolom el a gyerekeimet és nem is fogom, a kutyát is igyekszem ellátni továbbra is,amenyire időm s energiám engedi!!!
2009. szept. 7. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!