Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkhatás alatt vagyok. Hogy...

Sokkhatás alatt vagyok. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
este a párommal sétáltattuk a biale foxi keverékünket, amikor egy marha nagy kutya fel akarta zabálni a miénket. nyakánál fogva meg a póráz segítségével tudtuk megakadályozni. de ment a kergetőzés pár percig mire odajött a gazdája. és ez annyira sokkolt, mivel imádom a kiskutyust is, meg a páromat is, egész este sírok. nem tudom megemészteni. végül nem lett senkinek baja, de ennyi erővel megharaphatta volna a páromat is, meg a kiskutyust is megette volna. és sajnálom a kiskutyust mert gondolom nem volt kellemes neki hogy a nyakánál kellett a pórázzal felemelni. és sajnáltam is nagyon. hogyan tudnék túllépni rajta? ha a kutyus képét nézem már könnybe lábad a szemem:((
2013. febr. 15. 21:05
1 2 3 4 5
 11/47 sippara ***** válasza:
92%
Kedves utolsó, itt a másik kutya részéről semmiféle agresszió nem volt, a kérdező és a párja kreálták a helyzetet a reakcióikkal, ami persze nem gond, a másik kutya gazdája gondolom elkönyvelte, amit el kellett, de a kérdező kutyájában valószínűleg már el is kezdődött ezzel a "zsebgörccsé alakulás".
2013. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Nem szabad ölbe venni a kutyádat, mert azzal csak azt erősíted benne, hogy erős, így legközelebb majd ő megy neki nagyobb kutyáknak!


Valahogy tedd magad túl rajta, mert a legközelebbi sétánál a kutya megérzi majd az idegességedet...


Egyébként erre jó a paprika spray...

2013. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
de ha nem veszem ölbe akk hogyan védjem meg? ő saját magát nem tudja megvédeni, 3 hónapos kistestű kölyök.
2013. febr. 15. 21:34
 14/47 sippara ***** válasza:
91%

De miért kéne bármivel lefújni egy kutyát, akinek három bűne van:

1.) Nagytestű

2.) Izmos

3.) a kérdező kutyájának közelébe mert menni


?

2013. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy szobakutyád van... szegény...


Csak azért, mert nagytestű egy kutya és/vagy izmos, még nem jelenti azt, hogy ölni akar... mekkora baromság már ez...


Lehet, hogy a te kutyádat is jobban kellett volna szocializálnod, nem pedig rettegni a nagyobb kutyáktól...

2013. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 sippara ***** válasza:
88%
Lent hagyod a földön és hagyod, hogy szocializálódjon. Egy normális kutya nem támad meg kölyköt, óvatosan bánnak velük, FŐLEG a nagytestűek (hiszen nekik amúgy is vigyázniuk kell mindenkivel).
2013. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
megtámadta. kergette. nem arról van szó h a közelébe mert menni
2013. febr. 15. 21:35
 18/47 anonim ***** válasza:

15ös!


Más az, ha a közelébe megy és más az, ha támadólag lép fel. Fújni nyilván csak a második esetben kell :)


Én simán fújnék, inkább, minthogy a kutyámnak baja legyen, pláne, ha még kölyök és azt se tudja hogyan kell kutyákkal kommunikálni... Egy szobakutya mondjuk meg soha nem tanulja meg... legalábbis a legtöbb, mert féltik, felkapják, stb.

2013. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mit csinált pontosan a kutya, hogyan mozgott, füle-farka hogy állt? Ugatott, morgott, vicsorgott, lihegett?

Amit leírtál, én csak egy idióta gazda neveletlen kutyáját látom magam előtt, aki odament Hozzátok ismerkedni, erre Ti felkaptátok a kiskutyátokat.

2013. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
A kergetés neked támadás??? De hülye vagy már ne haragudj! Szerintem simán csak játszani akart vele, de te bepánikoltál és máris jöttek a gondok... ha jöttek...
2013. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!