Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Valaki megmérgezte a német juhász agár keverék kutyámat. (fene a r.hadék száját!!) És új kutyát szeretnék venni/elhozni menhelyről. Nagy kertes házunk van nem szeretnék mini zsebkutyát, szeretném ha közép/nagy termetű legyen. Szeretném ha könnyen tanítható, játékos kutya legyen de ha kell akkor védje meg magát. (a környékünkön van egy két nagy kutya, ezért félteném őt.) Mivel iskolába járok, ezért reggelnem igazán lennék vele és ha nagyobb lesz akkor kénytelen leszek 4,5m átmérőjű pórázra kötni mert félek hogy megy itthonról. (nem akarom egy láncra kötni hogy megfojtsa magát, ne értsetek félre.) Kiskorában egy 5m átmérőjű, rácsal körülvett helyre zárnám és délután háromtól szabadon engedném hogy szaladgáljon és persze napi fél/1 óra sétát is ejtenék vele. Szóval milyen kutyát is válasszak? Nem akarom versenyekre küldeni! Köszi előre is a válaszokat! :)

2013. febr. 16. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
hiába adsz piros kezet attól még igazuk van ha kikötöd szerencsétlent azzal meg is kínzód , sztem te ne akarj kutyát , vagy kösd ki ha gondolod de utána ne sírj senkinek hogy hülye lett a kutya és leharapta a kezedet
2013. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves vagy, de igaából teljesen mindegy, ne beszélj velem ilyen stílusban.

Sejtettem, hogy nem 6 órát vásároltok naponta..te vagy az, aki nem fogja fel, mire céloztam..

Konkrétan erre:

"A kérdező kommentje:


még napi hat órára sem lehet kikötni?"


szóval eredetileg 6 órára akartad kikötni, aztán mikor mondták, hogy ne, akkor közölted, hogy ja, akkor anyukád majd inkább foglalkozik vele..és úgy teszel, mintha csak kb fél órára akartad volna kikötni eredetileg is és még minket nézel hülyének. Kit érdekel a piros kéz?

2013. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
amúgy mi van ez estével/éjszakával ? akkor kifog rá vigyázni ? akkor ki kikötitek akkor az már nem 6 óra csak vagy éjjel is vele leszel vagy én igazából nem értelek
2013. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nos akkor felvilágosítok egy két embert: az ha valaki kiköti a kutyát azt nem büntethetik meg, csak akkor ha túl rövid a lánc. Nos 5 méteres átmérőjű territóriuma lenne a kutyának, szerintem annyi bőven elég annyi időre. Éjszakára gondolom kutyaházban aludna. Amúgy hetedikes vagyok attól függetlenül nem vagyok zöldfülű hülye gyerek a kutyákhoz: 2 kutyám volt, egy husky akit már idősen kaptam és a német juhászom akit megmérgeztek. Ha zok nem haraptak meg, tudtam velük játszani és jól érezték magukat, nem koplaltak, nem voltak durvák a többi kutyával is tudtak játszani akkor nem értem hogy mi a gond. Most a mai viálgban nem az az állatkínzás, ha kikötik a kutyát hanem az hogy egy olyan testben élnek amik elférnek egy zsebben. Vonatkoztatok a zsebkutyákra. Szerintem ez teljesen embertelen és a kutya milyen szerencsétlen lehet

hogy olyan testben él?? Erre nem gondoltok? Csak arra hogy felhoztam ezt is??? És tudom hogy nem játékszer és nem vagyok egy elkényesztetett városi patkány, mint egyesek! (tisztelet a kivételeknek!) Ha az ember kiír egy normális kérdést akkor már máshogy reagálnak az emberek úgyhogy!!!! :(

2013. febr. 17. 16:28
 15/21 sippara ***** válasza:
60%
Napi fél-egy óra sétával, nap felében kikötve, úgy, hogy volt már két kutyája a CSALÁDNAK (istenem, gyerek vagy még, dehogy volt saját kutyád), amiből az egyiket megmérgezték, én mondjuk PLÜSSkutyát ajánlanék, pénzbe se kerül, állatorvoshoz se kell vinni, nevelni se kell és annak elég a fél óra séta. Bár ahogy már írták, a menhelyi ketrecnél ez is nyilván jobb.
2013. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"ha valaki kiköti a kutyát azt nem büntethetik meg, csak akkor ha túl rövid a lánc"

Egy kutyákat szerető ember számára ez nem érv.

2013. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Jó akkor mennyetek az anyátokba most már! Csináljatok valami értelmes dolgot basszus! Amúgy de az én kutyám volt, egyedül szereztem meg a pénzt szórólapozással, én fizettem a kaját és én is etettem meg, az én nevem volt a kutyakönyvén! És én is fizettem az oltást/chippelést! Amúgy mintha ti jobban csinálnátok! Hát azért gyertek már ki a panel lakásokból külvárosba vagy faluba és dolgozzatok már úgy isten igazából fél órát! Na akkor megnézném hogy mit mondtok!
2013. febr. 18. 14:57
 18/21 A kérdező kommentje:
Ja és kedves utolsó előtti! Te meg akkor játszál egy MACHBOXXAL mint hogy engem csesztess! Te is a szavaid alapján lehetsz úgy 17 éves kis dzsipszi gyerek!
2013. febr. 18. 15:00
 19/21 sippara ***** válasza:

*menjetek *Matchbox


Ha már ilyen szörnyen érdekel: 22 éves vagyok, napi 8 órában dolgozom, heti háromszor esti suliba járok, emellett a kutyám napi 3 órát fixen mozog - a felmenőim között pedig (tudtommal) nincsenek romák. Nagyon sajnálom, hogy nem tudod értelmesen fogadni a kritikát, bár ez nem a te hibád, inkább a neveltetésedé.

De akkor itt egy hasznos tanács: ha felteszel egy kérdést, és többen MEGTISZTELNEK azzal, hogy időt szánnak rád és a problémádra, akkor illik őket azzal MEGTISZTELNI, hogy normális hangnemben reagálsz - függetlenül attól, hogy tetszett-e a kérdésedre adott válaszuk. Igen, egy kutyára rengeteg IDŐT, PÉNZT és ENERGIÁT kell szánni nap mint nap 10-15 éven keresztül, és napi másfél óra foglalkozás a közelében sincs a "rengetegnek". A szerencse az, hogy kutyát tartani nem kötelező.


Üdvözlettel: 15. válaszoló



U.i.: Azért a hangnemért, amit pár válaszolóval szemben megütöttél, azért járna egy kiadós tockos - mondjuk édesanyádtól.

2013. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Tudod tudom fogadni a válaszokat de a te hangnemeddel nem voltam megelégedve! Amúgy a nevelésemmel nincs semmi problémám, baromira nem érdekel hogy mit csinálsz, hol dolgozol és a TE véleményed sem. És tudod válaszolni sem kötelező! És a te válaszod inkább kioktató stílusú sem mint hogy építő kritika bár boccs! "."
2013. febr. 19. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!