Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtalan kutya szállítása...

Nyugtalan kutya szállítása külföldre. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy kis spicc kutyám, 1,5 éves. A jövő hónapba költözök ki Ciprusra a kutyámmal együtt. Viszont az a problémám hogy nagyon akaratos, és nyugtalan. Nem tűri meg a ketrecet se hiába szoktatgatom hozzá.

Most próbálok utána érdeklődni hogy az utastérben tudom-e majd vinni vagy a poggyásztérben. De sajnos való színű a poggyásztér lesz. Igy még nehezebben fogja viselni. Mondták azt az ötletet hogy orvostól kérjünk majd nyugtatót, de ez nem tudom hogy ez jó ötlet-e. Szerintetek?


2013. febr. 17. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Utastérben nem lehet kutyát szállítani! Láttam olyan kutyust, ami nem ketrecben, hanem szivacsos helyen volt (olyan mint egy ketrec, csak gumiból és szivacsból.Nagytestű kutya volt, de bírta. A nyugtató tényleg jó ötlet, de vannak olyan repükők is, amik külön csak állatokat szállítanak. Ezekért viszont hatalmas összegeket kell fizetni.
2013. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Utastérben, adott járatokon lehet, de box-al együtt 8 kiló lehet, ha több akkor poggyásztér marad:/

Erről még nem halottam de utánanézek:) Bár több helyen azt olvastam hogy merev falúnak kell lennie a hordozónak.


Igen tudok róla, de minden kép egyszerre szeretnék vele kimenni.

2013. febr. 17. 18:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Utána nézek azért ennek a szivacsosnak, jó lenne ha azzal is utazhatna.

Köszönöm a választ.

2013. febr. 17. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:
ha aggódsz, hogy kárt tesz magában kérhetsz neki sedalint vagy valamilyen másfajta nyugtatót, de szerintem a legjobb megoldás a hozzászoktatás lenne. Olyan nincs, hogy nem tűri meg a boxot. Kapja benn a kajáját, séta alatt fáraszd jól ki és hazaérkezve zárd be egy kicsit. A legjobb lenne, hogy mostantól benn lenne a fekhelye is. Mindig akkor engedd ki, amikor már nyugodt, nem hisztizik.
2013. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fekhelyén se fekszik soha, most kitalálta magának az íróasztalt, azon fekszik mindig,mert onnan kilát az ablakon, tiszta lökött:D

próbáltam kutya táskába tenni, úgy menni vele az utcán hátha kárpótolhatom azzal hogy nem a kertbe hanem utcán vagyok, de azt se tűri meg..:S kiugrik belőle, ha nem hagyom akkor harap. Nagyon szeret amúgy meg okos, csak nagyon önfejű..:/

Az a baj vele hogyha orvos jön vagy kozmetikushoz megyünk ott is harap ha épp nem tetszik neki, amúgy ül, fekszik, minden ilyenre megvan nevelve, de erről nem tudtuk leszoktatni. Most pedig nagyon nehéz lesz így.

2013. febr. 17. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy harap? És ez a legnagyobb gondod, hogy nem tűri a szállítót? :)

Az eszem megáll. Berakod a szállítóba és kész, kiharapni nem tud.

2013. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a gond. Hanem betenni nehéz. Ugat morog ha benne van és nem tudom hogy repülőn gond-e ha ilyen egy kutya. + ott orvosnak kell látnia egyből, ha ott is neki áll harapni nem tudom mit reagálnak rá.

Alapvetően nincs semmi gond a kutyával, csak ilyen helyzetekbe. Azért kérdeztem hogy a nyugtató jó ötlet-e ? Nem árt a kutyának??

2013. febr. 19. 11:07
 8/9 sippara ***** válasza:

Alapvetően nincs semmi gond a kutyával, csak ha hozzáérnek, harap? Ezt te sem gondoltad komolyan. Az enyém az első harapásnál olyan pofont kapott volna, hogy még az is belehülyül, akinek elmeséli.

Legjobb esetben is meg fogtok bukni a dokinál, nem hiszem, hogy túlságosan értékelik, ha egy vasággyal öt kilós kutya olyannyira neveletlen, hogy reflexből harap.

2013. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igy ha megyünk valamerre vagy jön valaki nem harap. Nem az van hogy támad. Csak ha pl lefogják adott esetbe orvosnál, oltásnál vagy bármi. És épp ezért mondtam hogy amúgy nincs gond a kutyával. Ez egy évbe 1x van ha jön orvos, azon kívül szót fogad, egyedül ezt nem tűri.

Nem neveletlen, nagyon okos minden alapvető dologra megvan tanítva, egyedül erről nem bírtuk leszoktatni. Nem tudok vele mit csinálni, nem tűri meg ha le van fogva vagy be van zárva kis helyre ( pl szállítobox) Kiszogáltatotnak érzi magát vagy nem tudom. Ránézésre senki nem gondolná hogy ilyen mert nagyon kedves, egészen eddig. De mondom ez ritka, mert nem minden nap jön orvos.

Igen én is pont ettől félek..:/

2013. febr. 20. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!