Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann gazdik tudnátok infót?

Dobermann gazdik tudnátok infót?

Figyelt kérdés

Sok videót néztem,és sokat olvastam a fajtáról,fórumokat is,de ott az emberek 99,9%-a (videón meg a fórumokon)azzal van elfoglalva hogy hogy néz ki a kutya,mennyire "vad"

olyat sehol nem találtam,ami arról tájékoztat,hogy otthon családon belül,gazdával hogyan viselkednek,mennyit lehet egyedül hagyni őket.tehát igazából a személyisége érdekelne..(ha lehet csak az írjon,akinek van ilyen kutyája)köszönöm a válaszokat előre is


2013. febr. 17. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann kontakt kutya, borzalmasan igényli a gazdája és a család közelségét. Jó, és következetes neveléssel, a világ legjobb kutyája, intelligens, és van humorérzéke. Az iskola elengedhetetlen a számára, fegyelmezésre, alapengedelmességre mindenképp szüksége van, kamaszkorában szeret önállósodni, akkor még keményebb kézzel kell fogni és nem szabad engedni az akaratának és fontos számára a rengeteg mozgás. Imád a gazdi fenekében lenni egész nap. Ha az apró kölyök rögtön a családba kerül, annak minden tagját szeretni, és védelmezi fogja. DE, AMI NAGYON FONTOS: Csak megbízható helyről, és jó idegrendszerű szülőpártól szabad kiskutyát vásárolni. Jó idegrendszerü kutyát válassz, ha teheted nézd meg a szülőket, hogy neveli az anya a kölykeit, mennyire élénkek, és érdeklődőek a kiskutyák. Egy gyenge, labilis egyeddel nem könnyü az élet....
2013. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 21 éve volt/van dobermannom :)
2013. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ahogy az előző válaszoló írta.

Nekem most van a 3. szuka dobim.

Az elsővel rengeteget tudtam foglalkozni, meg is látszott rajta, mindenféle iskola nélkül tökéletes kutya lett. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy olyan volt mint egy Díva.Gyönyörű, okos, szófogadó.


A második egy bohóc volt. De ő is szófogadó volt.


A jelenlegi kocsit önfejű, de ő is nagyon aranyos.Sajna mikor kamasz volt én átestem egy műtéten, melynek következtében nem tudtam vele eleget foglalkozni, így ez meg is látszik a viselkedésén. Kicsit "fafejű" lett. Szereti eldönteni ő mit akar. De ezen felül nagyon jól őrzi a házat, azonban ha kinn az udvaron nincs semmi "munka", mindig a fenekünkben van. Lépni sem lehet tőle és mindig a lakás közepén szeret elhelyezkedni.

Alapjában véve sok foglalkozást igénylő, de nagyszerű kutya. Télen fázik a hidegben, ezért szerintem az a jó, ha a lakásba vagy mindenképpen fűthető helységbe be tud menni.

Nagyon szereti a család tagjait és, ha hozzászokik a gyerekekhez, nagyszerűen kijön velük.

Nálunk az első kutyánknál született az unokaöcsém. Mindig nagyon türelmes volt vele, akárhogy is nyúzta.

2013. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!