Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy két tanács? Vettünk egy 3...

Egy két tanács? Vettünk egy 3 hónapos német fajta tiszta dogot! Gyönyörű és már most óriási! Mikre figyeljünk?

Figyelt kérdés
Ma du. hoztuk el. Nem mentünk el tápot venni így főztem neki tésztát hozzá keverve marha pörit.... Pillanatok alatt meg ette... Vajon mennyi a helyes adagja? Mikre figyeljünk? Milyen tápot vegyünk? Egyébként szuka. Köszönöm a válaszokat :)

2013. febr. 17. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Arra figyelj, hogy ne etesd túl és imádkozz, hogy lehetőleg ne valami megalomán tenyésztőtől származzon, különben szenvedéssel teli rövid élete lesz.
2013. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen óriásira növő kutyáknál nagyon oda kell figyelni az étkezésükre. Jó minőségű kutyatáp elengedhetetlen, kérd ki a tenyésztő tanácsát. Nem is értem, nem adott abból a tápból amit eddig evett? Vannak érzékeny gyomrú kutyák, akik a marhapörkölttől hasmenést kapnak, úgyhogy imádkozz....

Amúgy állatorvossal beszéld meg, kell-e külön vitamin, stb. neki, ami a fejlődéséhez kell.

2013. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Az írásodból arra következtetek, hogy szaporított kutyus szegény... Én a helyedben tenyésztőtől, fajtamentőktől kérnék tanácsot... már ha van M.o.-on fajtamentő...

Olyan tápot keress neki, amiben nem túl sok a fehérje, semmiképp ne etesd túl, inkább vékony legyen. Mert ha elhízlalod, akkor annyi a csontjának, ízületének! 4szer adj neki naponta enni, tehát a napi adagját oszd el négyfelé! Szóval vegyél neki egy jó minőségű tápot, figyelve a helyes arányokra, pl., a nem túl sok fehérje... Szerintem vidd el állatorvoshoz, egy jó állatorvoshoz, aki ért is ahhoz, amit csinál és ő fog tudni neked tanácsot adni, hogy mivel etesd, kalcium kell e, milyen kell, stb.

Amúgy meg ha nincs tk-e nem fajtatiszta... de akkor tényleg csak imádkozni tudsz, hogy nem egy agyonszaporított egyed :(

2013. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

2es!


Szerintem egyértelmű, hogy nem tenyésztőtől van a kutya, vagy ha igen, az elég nagy szégyen, hogy így adnak el kutyát! Mármint minden felszerelés nélkül, illetve olyanoknak, akik nem értenek hozzá :(

2013. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Regisztrálj és kérj tanácsot. Nem egy könnyű fajtát vettél.Nagyon sok múlik az első évében a fejlődésben.


[link]

2013. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is erre tippeltem, reméljük megfelelő étrenddel megelőzhető a komolyabb baj....
2013. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom milyen tápot vegyél mert én nem etetek tápot csak kiegészítésként.

Azt viszont tudom,hogy nem szabad hirtelen nőnie(a hirtelen súlygyarapodás megviseli a csontokat ízületeket)nem szabad magas fehérje tartalmú tápot adni neki,kifejezetten nagytestű kutyának valót ehet.Csonterősítés lényeges.

Olyan és annyi kajával kéne etetned ahogy az előző helyen etették.A takarmányváltás megviseli a kutyát.A megszokott étrendről fokozatosan kellene átállítani az általad elgondolt étrendre,kérdés,hogy kell-e?

2013. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jaaaajh inkább el sem mondom illetve írom hogy honnan illetve milyen embertől van a kutya......! Alig tudtuk meg venni mert bicska nyitogató volt a stilusa össze is vesztem vele. Nem bírta megérteni hogy én nem kiállitásra akarom vinni meg nem szaporitani akarom meg ilyenek hanem az udvarra akarunk egy szép nagy kutyát ami jelen esetben a dog. Egy barátunkat küldtük el a kutyusért mi inkognitóban maradtunk inkább. Rettentő lenéző volt más dogokat eladókkal. És igen fair lett volna ha ad abból a tápból amit eddig evett a "kicsi". Nem hiszem hogy annyira nagy bajt csináltam a pörkölttel mert csak az ízét adta meg a tésztának (nem egy kiló marha pörit adtam :D ) Na mindegy. Köszönöm a riogató válaszokat is :) Akkor a kálcium az fontos ugye? Akkor 4x adjak neki? Nem elég a 3? Valaki mondta hogy 3x elég mert hamar át megy a kaja rajtuk? Ha nincs tk-ja miért nem lehet fajta tiszta? Teljesen le volt vezetve a család fája... abból nem ugy tűnt hogy nem az... anyja apja szép nagy dog-ok voltak ahogy a többi is a palinál...... Ezeket mind mind kiállításra hordja a világon....
2013. febr. 17. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem csináltál bajt, de mivel tudtátok, hogy ma érkezik felkészülhettetek volna táppal, ill. nyugodtan meg lehet kérdezni, hogy mit kapnak a kiskutyák és az megveszitek.

Mivel nincs törzskönyve, reménykedj, hogy nem ufó lesz :)

Az ilyen embert nem nevezném tenyésztőnek....

2013. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem, hogy az emberek miért ennyire hülyék, már ne haragudj, hogy ilyen helyekről vesznek kutyákat! Sose lesz vége a szaporításnak :(
2013. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!