Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megijdtem mert elkezdet...

Nagyon megijdtem mert elkezdet köhögni nagyon csúnyán a kutyám. Ma viszem orvoshoz. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

nem lűzas. nem váladékozik nem hány. olyan mintha vagy meglenne fázva vagy torkán akadt valami. olyat nem atunkneki hogy csont vagy ilyenek. nemtudom. megvagyok ijedve. fehér fekete skotjuhász kutyám. imádom. már annyira ideges vagyok. attól féltem nem e tüdőgyulladás, de ilyen melegben?nem fürdettem meg!!!!!hideg kaját sem kapott.


Bár valamelyik nap csontozott. hát minden esetre mégma délután beviszem orvoshoz, eddig nemtudtam bevinni mert dolgoztam és nemtudtam hogy nem mulik el. 30km re van hozzánk a dokija.


2009. szept. 8. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp doki!!

Szomszédomék kutyája minden évben megfázik(kint alszik a fűben a kutyaól helyett...), és szörnyű hangon köhög!

Én meg minden évben adok neki ilyen "kakasos por" elnevezésű, állatpatikában beszerezhető port, néhány nap és semmi baja!

Remélem te kutyusod is inkább kicsit megfázott, és nincs komoly baja! Jobbulást neki mindenesetre!!:)

2009. szept. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szokott játszani más kutyákkal?Mert ha igen akkor elkaphatta a kennelköhögést.
2009. szept. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez kennelköhögés lesz. Mindenképp vidd orvoshoz, h kikezelje. Ez egy vírusos megbetegedés, amit egyik kutya a másiktól elkaphat, de sokszor még másik kutyával sem kell ehhez találkozni, össze szedik a kutyafuttatókon, kiállításokon, rendezvényeken, stb.

Az egyik barátnőm spánieljénél nem vette időben észre a doki,h kennelköhögés, és nem is kezelte megfelelően. Pár hét múlva másik dokihoz mentek,h nem gyógyul a kutya. 6hétig kellett antibiotikumot szednie az ebnek, és nem sokon múlott,h megmaradt a spániel.

Kerüljétek a kutyákat, h ne fertőzzön tovább a kutyád. Egyébként erre van már oltás is. Én még tavaly ősszel beadattam az enyéimnek, mert nagyon sokat járunk közösségbe, rendezvényekre. Nem drága az oltás, és csak évente kell ismételni. Ajánlatos beadatni. (Pneumo dog a neve a vakcinának.)

2009. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. mam már nem köhögött, dokit meg nem értem el, most akarom felhivni mehetünbk e . amúgy van pár kutyánk:)de a többi nem köhög. ha ilyen kenelköhögésessel oltja be és ha mégsem az, akkor sem lessz baja? kicsit félek,mert itteni dokit eltudom érni csak az a gond, hogy nem nagyon bizok benne, mert se gépje nincs se rötgen, nehogy olyat adjon neki hogy baj legyen.
2009. szept. 8. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja az oltástól.
2009. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
vittem dokihoz azt mondta semmi baja, ha baja lenne akkor lenne láza és az orra meleg lenne. torkán nincs akadva semmi. nem adott neki oltást már nem halottam tegnap csak 2 szer köhögni de az már nemis köhögés volt .nemtudom.....
2009. szept. 9. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelgesd a kutyust még pár napig. Ha nem köhög, akkor semmi gond. De ha továbbra is észleled, akkor irány egy doki, már persze olyan, aki ért is a szakmájához. Az oltástól természetesen nem lesz baja.
2009. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
semmi baja már:)köszike:)
2009. szept. 11. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!