Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla első kutyának?...

Milan1909 kérdése:

Magyar vizsla első kutyának? Lakásba?

Figyelt kérdés
Még nem volt kutyám, de nagyon szeretnék, sajnos lakásban lakunk, de sokat tudnék vele foglalkozni, hétköznap 1,5-2 órát (max 3-at), kb 8 órát lenne egyedül itthon. Hétvégén viszont egész nap tudnék vele foglalkozni. Ha vizslát nem, akkor milyen kutyát ajánlanátok?
2013. febr. 17. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Tökéletes!
2013. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Igen.

A rövidszőrű nem is nagyon alkalmas a kinti teleltetésre.

Könnyen tanítható, nyugodt, barátságos.

2013. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És ellenne itthon hétköznap 8, max 10 órát egyedül?
2013. febr. 17. 20:49
 4/17 anonim válasza:
13%
Vadászkutyát lakásba?? OMG
2013. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
0%

szia.

nekem is vizslám van, most volt egy éves. amikor hozzánk került nagyon félt kint, és ezért bejöhetett, igaz, mi kertes házban élünk. viszont nagyon nem jó, nem ajánlom lakásba.

tudnod kell hogy a vizsla eleve egy nagyon mozgékony kutya, ha nem a legmozgékonyabb! ha egyedül hagyod, akkor ő kötelességének érzi hogy "megbosszulja" azt, hogy ő otthon maradt és nem vitted magaddal! és ezt nem csak én mondom, több ismerősünknek van, és mindegyik mondja...

a napi 1,5-2 óra foglalkozás nem elég neki a nagy mozgásigénye miatt!!!

ne feledd hogy ő egy nagy kutya lesz, mindent felborít, lelök, eltör, megrág, összepiszkít! nekem legutóbb a DSL kábelt rágta el bosszúból, mert éppen nem vele foglalkoztam...

ne feledd azt sem, hogy nagyon hozzá tud szokni ahhoz, amit egyszer megengedsz neki és utána csak azértis azt fogyja tenni, nem fogja izgatni, hogy nem szabad!

én nagyon szeretem a kutyámat, viszont ha újrakezdhetném akkor valami kisebb termetűt vennék, pl egy shi zu-t vagy egy törpe spitzet!

szerintem fontold meg te is alaposan a kutya kérdést, de ha hallgatsz rám, akkor nem veszel vizslát lakásba!

2013. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
magyar vizslát hol tartanál lakáson kívül? udvaron? az első hidegebb éjszaka megfagyna még egy bélelt kutyházba is... tökéletes kutya! ajánlani tudom!:) nekem labradorom van lakásba és szó nélkül elvan :)
2013. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A mi házunkban két vizsla is lakik, és nem rongálják szét a lakást.
2013. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A 8-10 óra kicsit sok egyedül neki.
2013. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lehet, h nem kéne annyit lennie, az órarendemtől függ, lehet, h csak 5-6, de lehet, h 8-10 órát lenne egyedül, az utóbbi azért ritkább
2013. febr. 17. 21:09
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Magyar vizsla csak lakásba való! Ez tény (aki ezzel vitatkozni akar, az előbb vegye a fáradtságot és nézzen szépen ennek utána. Luxus fölöslegesen baromságokat leírni.) 8-10 órát felnőttként ki fog bírni, ha minden nap kellően lefárasztod szellemileg és fizikailag is. Sok mozgást, foglalkozást igényel, de tökéletes családi kutya! Inkább az a napi 3 óra intenzív foglalkozás legyen és az is nagyon tudatosan megtervezve. Illetve lehetőleg a legnyugodtabb kölyköt válasszátok. A tenyésztő ebben segíteni fog.
2013. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!