Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla első kutyának?...

Milan1909 kérdése:

Magyar vizsla első kutyának? Lakásba?

Figyelt kérdés
Még nem volt kutyám, de nagyon szeretnék, sajnos lakásban lakunk, de sokat tudnék vele foglalkozni, hétköznap 1,5-2 órát (max 3-at), kb 8 órát lenne egyedül itthon. Hétvégén viszont egész nap tudnék vele foglalkozni. Ha vizslát nem, akkor milyen kutyát ajánlanátok?
2013. febr. 17. 20:41
1 2
 11/17 sippara ***** válasza:
74%

Két szuperintelligens válaszoló (4-5): a vizsla lakásba való, a gazdi lába mellé - kérdezzetek meg erről egy vadászt, aki még ma is kutyával dolgozik.


Nagyon jó kutya a vizsla, de napi 1,5 óra bármilyen kutyának marha kevés.

Hétköznap reggel egy óra (séta, labdázás, futkározás), kora délután (amikor hazaérsz suliból/munkából) másfél-két óra (bandázás, labda, rohangászás), estefelé megint legalább egy óra (szintén labda, futás, bandázás), esetleg lefekvés előtt még egy 10 perces e.ü. séta, hétvégén kirándulás, ezeken felül persze naponta tanulás, játék. Emellett - mivel első kutya - kutyasuli ajánlott, legalább egy alapfokú tanfolyam, hogy tudd, mit csinálsz. Ha le van mozgatva, szellemileg is lefárasztod és neveled, nem lesz semmi gond :)

2013. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
És kb mennyibe kerül egy fajtatiszta vizsla? Egyébként köszönöm szépen a válaszokat
2013. febr. 17. 21:18
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha három órát tudsz vele foglalkozni hétköznap, az már jó, a 1,5-2 óra kevés.

El van egyedül 8 órát, viszont csak felnőtt korban, kölyköt nem szabad ennyi időre egyedül hagyni. Nem vagytok ott hogy fegyelmezzétek, így rengeteg rossz szokás rögzül neki, és úgy szét lesz kapva a lakás, hogy csak pislogtok.

Ezért javaslom, hogy felnőtt állatot fogadjatok örökbe. Mivel mostanában igen divatos fajta, ezért bőségel van választék sajnos.

[link]

2013. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A magyar fajták meglepően olcsóak sajnos és szerencsére. 50-60-70e-ért már lehet jó kennelből vizslát venni. Érdeklődj a tenyésztőknél. Elsődleges szempont legyen, hogy a szülők szűrtek legyenek és stabil idegrendszerűek. (Mivel első kutyás leszel, jó ha tudod, csak tk-es kutyát szabad venni! Csak a tk igazolja, hogy valóban azok a szülők, akik. Anélkül akármilyen beteg, ideggyenge kölyköt rád sózhatnak.)
2013. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2013. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak arra azért készülj fel, hogy egy vizsla nem az a gyorsan lenyugvó típus, neki még 4-5 évesen is kelleni fog a napi 3 óra rohangálás, és az a három az náluk inkább a minimum, mint a maximum.

Én a vizslamentésnél is ideiglenesezem, de hiába próbálok nyugisabb, idősebb egyedeket választani, azért mikor egy hónap után gazdisodik a vizsi felüdülök, mert mellettük mire ledolgoztam a 8-10 órám és lefuttattam a vizslát, már semmire sem marad időm. És náluk nincs olyan, hogy most beteg vagyok, fáradt vagyok, nincs kedvem.

2013. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi is sajnos lakásban lakunk nem az utcán :c XDDDDDDDDDDDDulj le egyes:DDDDDDDDDDDDDDD
2013. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!