Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírás gyűjtés a kutyusunk...

Aláírás gyűjtés a kutyusunk ellen. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Egy panelházban lakunk, ahová 3 héttel ezelőtt örökbe fogadtunk egy keverék kiskutyust. A szomszédok (máig érthetetlen okból) azt állítják, hogy ez a kutyus egy Pitbull. Aláírás gyűjtést szerveznek, mert állítólag félnek, hogy ha megnő széttépi őket, ugyanis a Pitbull a legveszélyesebb kutyafajta a világon. Legalábbis ők ezt mondják. Hiába mondjuk, hogy ez egy keverék kutyus, nem hisznek nekünk. Az állatorvos is azt írta az oltási könyvbe, hogy keverék, ugyanis első ránézésre látszik.

Mi lehet annak a következménye, hogy ők aláírást gyűjtenek? Mi mit tehetnénk?


2013. febr. 18. 09:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam valami színvonalas műsorban (reflektor stb..de lehetett akár a tények is) hogy egy mozgáskorlátozott fiúnak volt panelban egy SEGÍTŐ kutyája. A lehető legjámborabb kinézetű, úgy emlékszem keverék, de nem vagyok benne biztos. A szomszéd közölte, hogy fél tőle és valahogy elintézte, hogy kipaterolják :S Én teljesen kiakadtam ezen.
2013. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Nem menhelyről van a kutyus, hanem egy idős nénitől hoztuk el.

Megnyugtató, hogy ezek szerint nem mennek semmire az aláírás gyűjtéssel. Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. febr. 18. 10:10
 13/30 A kérdező kommentje:
Ja, az épületben nincs másnak kutyusa.
2013. febr. 18. 10:10
 14/30 A kérdező kommentje:
A páromnak a fejéhez vágták, hogy emberileg nullák vagyunk, mert kutyát tartunk. Szép... :(
2013. febr. 18. 10:16
 15/30 anonim ***** válasza:
95%

Jesszusom milyen környéken laksz te? :(

Ha nem saját lakás, akkor a helyetekben én elköltöznék onnan. Akik így állnak hozzá a kutyákhoz, azok csak szar emberek lehetnek.

2013. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

A hatályos állatvédelmi törvény mindent felül ír! és aszerint alanyi jogon tarthatsz kutyát ,és annak 3 hónapnál nem idősebb kölykeit!

sőt a Budapest egyes kerületeiben lévő ebrendeleteket is ( amik szerint bizonyos fajtákat közterületen csak és kizárólag póráz-szájkosárral sétáltathatsz!)

mivel a törvény mindent felül irt !

jelen pillanatban ,szájkosár használata ,tömegközlekedésen ,és veszélyessé nyilvánított fajtáknál kell. tartásuk viszont mindenhol engedélyezett! sőt a pit-bull terrier tartása is engedélyezett !!!! tehát a te keverék kutyád a törvény szerint is vígan élhet veletek. hogy később milyen állat lesz belőle, az meg csak rajtatok múlik:) ( panelházban ,ha van lift !, a lift használata miatt !! javasolt szájkosár ( de csak a liftben, hogy a szomszédok nyugodtabban liftezzenek veletek) csak a liftben ! és nem kötelező! ártani viszont nem árt:) legalább szokja a kutya ,hátha később buszozol, vagy vonatozol vele.mit tehetsz??

irj egy kedves levelet ( kedveset !! nem durvát!)és tedd ki a földszinten :) a levélbe ird bele a hatályos törvényt,és ,hogy a kutya a társatok. semmi magyarázkodás, csak a tények! és te mindent megtettél, amit állampolgári kötelezettséged indokolta tehet. később ,lehetsz buta,lehetsz erős, lehetsz jó szomszéd :) csak rajtad áll, mivel a kutyád nem beszél :)

2013. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Vidéken élünk, itt nem hallottam, hogy bizonyos fajtáknál kötelező lenne a szájkosár.

Lift nincs a házban, lépcsőzünk :)

2013. febr. 18. 11:10
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt egy kisebb vitám nem sokkal utána, miután ideköltöztünk a 3 kutyával. A középső rosszul lett, el kellett rohannom ügyeletes gyógyszertárba, kutyaugatott, nagyjából 20perc alatt megvoltam, mire hazaértem cetli fogadott az ajtón. Később ügyeletet is kellett hozzá hívni, miután elment a doki olyan szép levelet írtam ki nekik az ajtóra minden trágár szó nélkül, hogy azóta nem csesztetnek.

Nekem is akartak papírt írni a 3kutya ellen, de egyrészt nem ide vannak bejelentve a kutyák, másrészt nem tudnak mit csinálni, mert már nem él ez a törvény.

Ha meg kitalálják, hogy ugat, akkor is ki fog jönni ellenőrözni valaki. Én pont azon gondolkoztam a napokban, hogy egyszer úgy felvenném,hogy mit csinálnak, ha nem vagyok itthon.

Lehet neked is meg kéne próbálnod dátumos videófelvételt csinálnod előre, hogy ha emiatt csöngetnek, legyen mit felmutatnod :)

2013. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Közöld a szomszédaiddal,hogy eleged van belőlük,költözöl.A helyetekre egy roma család jön a nyóckerből,azoknak majd pofázhatnak.Kutyájuk azoknak is van.

Hidd el,eredményes!Tapasztalatból mondom :)

És ha tényleg el tudsz költözni,akkor tedd is meg.Romákat is találsz.

Azt is elhintheted,hogy az előző lakhelyeden is pofáztak a szomszédok,ott már meglépted ugyanezt.Azóta visszasírnak téged.

2013. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Érdekesek egyébként az emberek. Amikor én hazahoztam a nyár elején a menhelyről a kutyánkat, nekem természetes volt, hogy minden este mentünk sétálni. -falun élünk-. Hát kaptam mindent. A legfinomabb az volt, hogy kiviszem az utcára szar@tni a kutyát. Aztán mikor ivartalaníttattuk, és húztam rá egy pólót, hogy védjem a sebét, akkor azért, hogy úri kutyám van, felöltöztetem, mihelyt kicsit hűvösebb az idő. A nyakörvén lóg egy kis vászont zacskó, abban visszük a zacskókat, ha véletlenül baleset történne. Amiatt is megszóltak, mondván, mobil telefonja! van a kutyámnak.

Azóta elmúlt jópár hónap, a kutya rendkívül nyitott emberrel, állattal egyaránt. Boldogan csóválja a farkát az őt trollkodóknak. Ma már, ha sétálni megyünk, előbb köszönnek neki a falusiak, mint nekem. A férjemet a minap megállította egy számára ismeretlen, mondván, hogy bizotsan hozzám tartozik, mert a Rozit sétáltatja. Szóval türelem. Bízz benne, hogy változnak.

2013. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!