Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírás gyűjtés a kutyusunk...

Aláírás gyűjtés a kutyusunk ellen. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Egy panelházban lakunk, ahová 3 héttel ezelőtt örökbe fogadtunk egy keverék kiskutyust. A szomszédok (máig érthetetlen okból) azt állítják, hogy ez a kutyus egy Pitbull. Aláírás gyűjtést szerveznek, mert állítólag félnek, hogy ha megnő széttépi őket, ugyanis a Pitbull a legveszélyesebb kutyafajta a világon. Legalábbis ők ezt mondják. Hiába mondjuk, hogy ez egy keverék kutyus, nem hisznek nekünk. Az állatorvos is azt írta az oltási könyvbe, hogy keverék, ugyanis első ránézésre látszik.

Mi lehet annak a következménye, hogy ők aláírást gyűjtenek? Mi mit tehetnénk?


2013. febr. 18. 09:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%
Én a kutyám miatt költöztem új albérletbe, itt viszont az első nap felnyomtak a közös képviselőnél, mert én "bűnöző, csaló" vagyok, hogy kutyát hoztam ide. A főbérlőt fröcsögve hívta a közképviselő,ő meg kifejtette neki, hogy érdekes, hogy az aláírásokkal jön, amikor már megváltozott az állatvédelmi törvény. Azóta az összes jóindulatú szomszéd befogta a száját, sőt, folyamat megy a jópofi, hogy jajjjdecukiii és társai. Ennek ellenére új lakást keresek, mert nem vagyok nyugodt nap közben: elég, ha egyet vakkant a kutya,és máris "intézkednek". Ez még idáig nem történt meg, de nem is kérek a fröcsögő rosszindulatából egyiknek sem.Kitartás, előbb-utóbb leszakadnak majd a témáról, jön majd valami újabb, amin lehet csámcsogni.
2013. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
92%

Nagyon jó ötleteket kaptál a többi válaszolótól!

Még az jutott eszembe, hogy a ház közvetlen környékén ne engedd pisilni-kakilni. Az ott lakókat ez is idegesítheti, TAPASZTALAT!!!

Illetve amikor van nézőközönség az idiótább fajtából, akkor célzottan gyakorolj a kutyussal, amit már tud. Ül, fekszik, marad, pacsit, hempereg, fordul, stb...ez hátha megpuhítja őket :)

2013. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Írtunk egy kis levélkét, ami a mai nap folyamán kikerül a földszinten levő faliújságra...meglátjuk. Hátha....
2013. febr. 19. 10:40
 24/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Bemásolnád ide? ;)

Köszi!

2013. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi vagyok. :)
2013. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Tisztelt Lakótársak!


Sajnálattal értesültünk a kiskutyánk ellen szervezett aláírásgyűjtésről. Mivel Önök a kutya veszélyességére hivatkoznak, megkérnénk Önöket, figyelmesen olvassák el az alábbi néhány sort:

Az "1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről" hatályos rendelkezése szerint:

"24/A. § (1) Az állatvédelmi hatóság az ebet egyedileg veszélyesnek minősítheti, amennyiben

a) az eb fizikai sérülést okozott

b) az eb fizikai vagy pszichikai állapota alapján feltételezhető, hogy az embernek fizikai sérülést okozhat”


Tehát, csak szakértő állapíthatja meg a veszélyességet és csakis egyedileg. Vagyis a törvény szerint alanyi jogon tarthatunk kutyát!

Ez a kutyus a mi társunk, családunk tagja. Megkérnénk Önöket, erre legyenek tekintettel!


Köszönjük megtisztelő figyelmüket:

2013. febr. 20. 12:37
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

Ne törődj velük!

Ha nekik ez a jó,akkor váljék egészségükre!

Ennyi erővel én meg az angol királynő vagyok!

Biztos volt egy felesleges papír a házban,és egy agyilag 0 kitalálta,hogy tartsanak parasztlázadást!

2013. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Lényegre törő és korrekt lett szerintem :)
2013. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó, de ha ez nem jön be a b) terv:Romákkal fenyegetőzés,C) Másolat az oltási könyvből, (persze meg kell kapnia még akkor az oltásokat)állatorvos,kutya -kiképző ,-phszihológus írásos véleménye.D)Ügyvéd, feljelentés zaklatásért
2013. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy sztafim van, amit mindig pitnek néznek (vékony alkat). 1,5 éves volt, amikor kertes házba költöztünk. A szomszéd Beagle átrágta a kerítést, átjött és összekapott a kutyámmal Ezt hetente eljátszotta 3x mentettem meg a szomszéd kutya életét. Az utolsó "találkozásnál" csúnyán megtépte a hátsó lábát, amivel mehetett a szomszéd az állatorvoshoz. Ezek után saját költségből palát tettünk a kerítésre (30 méter - nem volt olcsó), hogy védjük a szomszéd kutyát. Ennek ellenére feljelentett minket a jegyzőnél, hogy én egy "veszélyes harci kutyát" tartok, és hogy a környéken gyerekek is laknak, meg ilyenek. Kijöttek terepszemlére (én nem voltam éppen itthon), látták, hogy a kutyám nem tud kimenni, de még csak kiharapni sem. Azóta eltelt 2 év, és nem kaptam semmiféle értesítést. A másik szomszédom 80 feletti házaspár, és ők imádják...
2013. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!