Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyámat egyedül...

4 hónapos kutyámat egyedül kell hagynom napközben. Hogy etessem?

Figyelt kérdés

mielött elmegyek kap konzervet,meg mikor megjövök megint.napközben ott lesz neki a száraztáp,korlátlan mennyiségben mert önadagolós.vize lesz sok.kb 10 órát marad egyedül.jól elvan egyedül,szokott csak ennyit még nem volt.6 óra volt a legtöbb.sajna nincs aki eljönne hozzá nappal,új helyen lakok még senkit nem ismerek.magammal nem vihetem mert hivatalos helyre utazok.

ha így kap enni nem fog éhezni?


2009. szept. 8. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Éhezni biztos nem fog, ha előtte hagysz tápot is. Sok játékot is adj neki, mert a kutyák ha nincs elég játékuk akkor a bútorokat kezdik enni. Egyébként jó minőségű tápot adsz neki? Ha összehasonlítod egy jó minőségű táp és egy konzerv hústartalmát rájössz, hogy a konzerv szinte semmi húst nem tartalmaz (4°%) a táp ezzel ellentétben átlagban 45% Az én 25kg-os kutyámnak napi 1 kg-os konzervet kéne adnom, a tápból viszont 350 grammot. A konzerv ahogy bemegy, szinte ugyan úgy ki is jön belőle, mert semmi tápértéke nincs. Bocsi, hogy eltértem a kérdéstől, de ha csak jó minőségű táppal etetnéd, akkor olcsóbb is lenne és azon sem kéne aggódni, hogy fog e éhezni.
2009. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyj előtte kaját!!! REggel adj neki, meg este, nem fog belehalni ha néha nem kap 3X enni. Nem szabad a kutya előtt otthagyni a kaját! Alapszabály
2009. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

a bútorokhoz nem fér hozzá,a szoba ajtó csukva lesz.de kap sok játékot.acana tápot kap.

a második válaszolónak:a száraztáp mindig elötte van,kicsi korától fogva.ha nem lehetne mindig elötte,akkor nem találták volna fel a tartályos edényt.amikt az állatorvos javasolt.ő mondta mindig legyen elötte így kopik a foga ha eszik én nem rág apró dolgokat.amúgy nem eszik mértéktelenül.1-2szer pár darabot elrág.

2009. szept. 8. 11:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos butaságot mondott. Alapvető kutyás szabály, hogy a kutya előtt sosem hagyunk ételt, csak vizet.

Egy négy hónapos kutyának naponta 3x adunk enni. Reggel, délben, este. Ha 10 percig nem nyúl hozzá, el kell tőle venni, és következő etetéskor odaadni. Ha bármit meghagy, szintén el kell venni.

Különösen igaz ez, ha felnőttként nagy testű lesz. Ha folyamatosan tele van a gyomra, könnyen kaphat gyomorcsavart. Ezért van az, hogy csak is séta után etetünk, és utána legalább 2 óra pihenés, alvás.

Simán ki fog bírni 10 órát. Mikor elmész, megeteted, mikor hazaérsz, akkor is, és este még egyszer.

Az Acana táp jó minőségű, mellé nem kell semmilyen kiegészítést adni, konzervet pláne nem, mivel nem sok tápértéke van. Max. finomságként. Acana mellett se mennyiségi, se minőségi éhezése nem lehet kutyusodnak, ne aggódj :).

2009. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pfúúú! Iszonyat egy elhízott kutyád lesz!

Az állat orvos szava nem szent, ez is alapszabály az állat tartásban, főleg kutyánál. :S


Mellesleg: Kutya Panzió, 7 hónapos koráig kutya oviba is adhatod, nagyon jó hatást gyakorol a kutyusokra. :)

2009. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
értem.nem nagy testű lesz.szóval nem fog éhes lenni?amúgy házi kosztot is kap,ami nem fűszeres.már előre lelkiismeret furdalásom van ez miatt...csak kibírja.köszi a válaszokat
2009. szept. 8. 12:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben szereznék egy kong játékot és azzal foglalnám le. Szerintem nagyon jó eszköz, és órákig el tud vele bibelődni míg távol vagy. Akár így játékos formában is adhatod a kaját neki.
2009. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

a kényszer nagy úr .napi 2 tudsz enni adni, akkor napi 2 × fog enni . ez van .

javaslom reggeli séta és az esti séta után etesd !

mielőtt elmész megeteted, majd elveszed a maradékot, ( szerintem nem lessz maradék ) !

esti séta után ugyanígy !

a vizet hagyd előtte egész nap.

a kaja maradékot pedig az indulásod előtt el kell venni !

ha fáradt ,símán átalszik nappal 7-8 órát, ehhez,viszont reggel le kell fárasztanod , persze enni csak utánna kapjon .

a korán kelés ??:):):)

2009. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is hagyok mindig a kutyám táljában száraztápot. És nem kövér (pedig nagytestű, kuvasz), mert sokszor nem is eszik belőle napközben. Csak amikor éhes.
2009. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan száraztáp adagolót, ami beállítható időpontokban beállítható mennyiségű tápot ad a kutyádnak, csak ez nem olcsó. Tényleg ne hagyj előtte kaját, mert ez a legjobb módja annak, hogy elrontsd a kutyádat. Amit nem eszik meg záros határidőn belül, azt el kell venni előle (erre mondjuk az automata adagoló sem képes). Ha jó minőségű száraztápot kap, akkor teljesen felesleges vacak konzervel és házikoszttal tömni, jobban jár a síma száraztáppal. Ha túlzásba viszed a kényeztetést, ki fog használni és a fejedre nő, azután majd teheted fel ugyanitt a kérdést, hogy "Hogyan neveljem meg a rossz kiskutyámat?". :)

Szóval én a helyedben úgy csinálnám, hogy mikor hosszabb időre elmegyek, akkor odaadnám neki a napi adagja felét, amikor otthon vagyok, akkor pedig két részletben a másik felét, tehát: fél-negyed-negyed. Hat hónapos kora után már úgyis csak napi kétszer kell etetni, úgyhogy már nem sokat kell kibírnia így.

De mégegyszer, minden szakkönyv/cikk szakember stb. írja/mondja, hogy kutya előtt ételt SOHA nem hagyunk! (És persze soha nem adunk neki az asztalról amikor mi eszünk, stb...)

2009. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!