Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves legyen kb. a kutya?...

Hány éves legyen kb. a kutya? Bővebb infó és több kérdés lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy menhelyi kutyát örökbefogadni. De még panelba lakok. Majd később ha lesz rá elég pénzem elköltözök kertes házba.

Kb. hány éves legyen a kutya? Nektek milyen fajta kutyátok van panelba? A ti kutyátok elvan egyedül? Akár 8 órát? Érdemes ivartalanítani? Fiú vagy lány legyen? Bocsi a sok kérdést...



2013. febr. 19. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha azt szeretnéd hogy ne legyen már vele gond, jó lesz egy olyan 2-3 éves kutya. Még fiatal, de már nyugisabb. Nekem staffi van lakásban. Tökéletesen elvan, általában a nappalt átalussza, amíg nincs otthon senki. Az ivartalanítás nagyon jó dolog, ajánlani tudom. Hát azt tartják, hogy a szuka bújósabb, ezért legyen szuka, de szerintem teljesen mindegy.
2013. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2013. febr. 19. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Menhelyi felnőtt kutyát csak ivartalanítva adnak örökbe. :)

De egyébként igen, könnyebb együtt élni ivartalan kutyussal.

2013. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
16:11-es! Bár így lenne. A legtöbb menhely nem tudja magának megengedni, h minden kutyát ivartalanítva adjon ki.
2013. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Válassz egy lelkiismeretes menhelyt, mondd el nekik az igényeidet, fognak tudni több kutyát is ajánlani. Ha legalább másfél éves a szerencsés kiválasztott, akkor már nem olyan hebrencs és a szobatisztasággal sem lesz gond. Az ivara mindegy, mert vagy ivartalanul adják, vagy kötelezettséggel.
2013. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

talán ,akkor majd később tedd fel ,az amúgy is egyértelmű választ kicsikaró kérdésedet:)

mivel alapvető: kölyök,ivartalanított, lánnyal könnyebb,közepes testű, a keverékek egészsége jobb,stb.

a többi meg nevelés kérdése .

2013. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, bár az utolsót nem teljesen értem. :) Úgy érted kölyökkutyát fogadjak örökbe??? De a legelső mondatodat sem értem teljesen... :)
2013. febr. 20. 15:27
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
úgy értette, hogy a panelba még nem akarsz kutyut, csak majd a kertesbe..gondolom..
2013. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6.

igen ,én úgy értelmezem, hogy most még nem akarsz kutyát mert ,még panelban laksz, csak akkor,ha már elköltöztél,ha már lesz rá pénzed.

ha félreértettem, akkor újraértelmezem:)

most szeretnél örökbe fogadni?

ok. csináld.

kölyök kutyával könnyebb,és nehezebb:) ivartalanított legyen mindenképpen!!!!!!

a szukákkal kicsit talán könnyebb bánni, de ez relatív.

mi egy nagytestű pásztorkutyával élünk együtt. szobakutya. panelban! símán elvan 8-10 órát egyedül, de komoly munka van benne! sok-sok munka! magunknak neveltük,így mindenben olyan ahogyan szerintünk egy remek kutyának viselkednie kell. nappal játékos, vidám,sétálós ( tegnap úszott ,2 fokos vízben !!,sokat !!,a délután felét átaludta ,de ) estére visszavált pásztorkutyává,és az ajtó előtt fekve vigyázza álmunkat,vagy adott esetben őrzi a családot ,amíg én éjjel dolgozom. hiszen ez a dolga. de ,ha belefekszik az öledbe ( 50 kg ) olyan mint egy kiscica. csak nagyobb .egyszerű a dolog, a te kutyád, így neveld olyanná ,amilyen kutyát szeretnél. és ez rengeteg idő!! rengeteg munka,sok pénz:) ilyen egyszerű.

10-12 hetes kölyökkel könnyebben tanulod meg a kutyázást, mint egy 3-5 éves kifejlett , esetleg domináns kutyával. mert a kutya tudja,hogy mit akar, te pedig még nem. így könnyen átveszi az irányítást:) a vezérséget tanulni kell:)

az irányítást pedig nem a pórázzal,meg a nyakörvvel,hanem a viselkedésünkkel , a kisugárzásunkkal, a nyugalmunkkal érjük el !

huzzzzál el a kutyádért :)már biztosan nagyon vár valahol:)

2013. febr. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bár nem jutottam 1-ről a 2-re. Valaki azt mondja kölyök kutyát fogadjak örökbe, valaki meg azt hogy legyen kicsit idősebb...

Mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai is. :/

2013. febr. 25. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!