Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődés és kiválasztás módja?

Kötődés és kiválasztás módja?

Figyelt kérdés
Olvasom a kötődési tréningről szóló kérdéseket. Hogy sokan mennyire meg kell dolgozzanak azért, hogy a kutya kötődjön hozzájuk. És ilyenkor eszembe jut, vajon hogy választanak az emberek kutyát? Olvastam pár etológiával foglalkozó kutyás könyvet, cikket, és mind azt írja, hogy a kutya kiválasztásánál figyeljünk rá, hogy olyan kutyát válasszunk, aki odajön hozzánk magától, kíváncsi ránk, érdekeljük. Ma egyre inkább az az érzésem, hogy az emberek ezzel a szemponttal nem foglalkoznak, többnyire azt a kutyát választják, amelyik külsőre tetszik nekik, nem azt, amelyik érdeklődő. Ha így választanának, sok kötődési feladatot meg lehetne spórolni. Mit gondoltok erről?
2013. febr. 19. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy választottam az egyik kutyámat, akivel kötődési gondjaim vannak, hogy egy éves koráig utcára kiverve élt, ráadásul ő egy husky, aki baromi független természet, de nem tudtam hagyni, hogy ott nyomorogjon, ezért hazavittem. Tisztában vagyok vele, hogy vele sosem lesz olyan bizalom, mint a másik kutyámmal, akit szintén utcáról fogadtam be, de az első pillanattól 'lelki társak' voltunk, ha szabad így fogalmazni:) A huskymat is nagyon szeretem, de olyan szintű bizalom azt hiszem, sosem fog kialakulni, mint egy másmilyen kutyával. Nem illünk igazán össze, én ezt már beláttam, de akkor sem bántam meg, hogy befogadtam. Azt viszont én sem igazán értem, hogy ha egy kölyökkutya egy gazdához kerül, akkor az hogy a fenébe nem kötődik. Szüleim kis vizslája is úgy jött utánam idekerülése másnapján a sétán, mintha mindig is itt lett volna:)
2013. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi hozzánk úgy jött oda , és túlságosan is kötődik én hozzám.
2013. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második, akkor csak van az elméletben valami :)

Kispalikee, értem, de azért a tied nem mindennapi eset. Leva kalappal, hogy így is vállaltad. Szerintem menhelyen és tenyésztőnél is érdemes több kutyát megnézni. Talán nem is az lesz a nyerő kutya, aki elsőre tetszett a fénykép vagy a leírás alapján.

2013. febr. 19. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem is volt olyan kutyám, szerencsére csak ideiglenesben, akihez én sem tudtam az istennek sem kötődni. Mikor elvitte a gazdi, csak megkönnyebbülést éreztem, pedig jópofa kis kutya volt, de valahogy mégsem működött a dolog. Én hiszek az első látásra 'szerelemben', ami nagyon fontos, ha az ember kutyát választ. Korom Gábor írja a könyvében, hogy ha egy olyan kutyát választunk, akit nem szeretünk igazán meg, akkor attól a legkisebb csínytevéseket is idegesítő bűnökként fogjuk felfogni, amit a kutya szántszándékkal követ el ellenünk. És ez bizony nagyon igaz. Nekem is művelt mindkét kutyám cifra dolgokat, főleg az első, amikor még én is kezdő voltam, de a szeretetem soha egy pillanatra sem rendült meg, és soha nem akartam tőle megszabadulni.
2013. febr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam pár etológiával foglalkozó kutyás könyvet, cikket, és mind azt írja, hogy a kutya kiválasztásánál figyeljünk rá, hogy olyan kutyát válasszunk, aki odajön hozzánk magától, kíváncsi ránk, érdekeljük."


Nem szeretek Cesar-al példálózni.. de ezt nagyon jól leírta valamelyik könyvébe hogy az a kutya aki oda megy hozzád rádmászik nyalogat (tehát a "legcukibb") a legrosszabb kutya olyan embereknek akik nem igazán értenek a kutyákhoz. Azért mert általában ők a legdominánsabbak és a legnehezebben kezelhetőek.


Mi amikor az utólsó kutyánkat mikor elhoztuk egy fél napot töltöttünk a tenyésztőnél, hogy kiválasszuk a nekünk valót.. erre még visszatérek :D


"Ma egyre inkább az az érzésem, hogy az emberek ezzel a szemponttal nem foglalkoznak, többnyire azt a kutyát választják, amelyik külsőre tetszik nekik, nem azt, amelyik érdeklődő"


Amit te mondasz ott nem az ember választ. Ez egy ezeréves tévképzet hogy a kutya válassza ki a gazdáját.


Nah szóval az utólsó kutyánk.. Ott voltunk nekem elég jó érzékem van a kutyákhoz, meg állapítottam kb hogy melyiknek milyen energiája van mennyire domináns lehet stb. Mivel barátnőmnek hoztunk kutyát ezért olyat kerestünk aki azért nem olyan nehezen kezelhető, viszont aktív. Elhoztuk ezt a kis dögöt aki olyan mint egy duracel nyuszi.. Tök jó választás volt.. ismétlem 6órát töltöttünk a kiskutyák között..


Ez tudatos választás, nem "csak" külső alapján (mivel buldog nem akartunk túl rövid orrút azért) Amit te mondasz nem tudatos, ugyan annyi esélye van arra hogy a gazdák számára rossz kutyát hoznak el mint ha külső alapján választanak(sőt talán nagyobb az esélye)


A kötődés nem egy olyan dolog ami azonnal kialakul azért mert egy kutya kíváncsi még nem kötődik. A kötődést meg kell alapozni otthon kölyök korban. Megfelelő odafigyeléssel el is lehet érni.


csak a végén hozzátenném hogy az első bulldogomat úgy kellet levadászni mert menekült előlünk kicsinek.. Most alapfokon mikor voltunk ott nekünk volt a legerősebb kötődésünk :D Amikor a leghevesebb játékba volt akkor se tudtam elbújni sehova a kutya elől :D

2013. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám egy felnőtt mentett kutya került. Az emberekben is meg kellett tanulnia bízni, mert korábban ide-oda vetette az élet, így neki nagyon kellett ez a tréning.

És a kötődés nem azt jelenti, hogy a kutya oda megy hozzád ha kedve van, meg nem azt hogy szeret.

Amúgy akiknek kölyök koruk óta meg van a kutyája, sokkal kevésbé van erre szükségük.

2013. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, én pont ezt csesztem el. Beleválasztottam az alom legdominánsabb egyedébe pontosan azzal, hogy jött és az ölembe ült, szétnyalt, mindenki mást távol tartott tőlem. Persze akkor még nem értettem hozzá, hogy ezeket domináns jelzésnek vegyem, na meg apám is és a szaporító is ott állt és mondta, hogy jajj de édes, téged akar! El lettem csábítva. Így fogtam ki egy olyan önálló és független kutyát, aki már az első este sem sírt, mindig mindent megodlott egyedül, totál megvan az a magabiztossága, hogy "majd én fogok magamnak vaddisznót ha te elhagysz". Én ezért szívtam a kötődéssel sokat.

Meggyőződésem, hogy ha a sarokban ücsörgő szeppent kislányt választom, ő sokkal jobban kötődne.

2013. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!