Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a domináns...

Mit lehet tenni a domináns kutya viselkedése ellen?

Figyelt kérdés
Velünk szemben nem domináns, tudja hogy hol a helye,stb. Sokat van kutyák között a kutya futtatón, de sajnos más kanokkal nem jön ki, és engem ez nagyon zavar. Eddig azt hittem hogy csak akkor csinálja a műsort, hogy ha más lány kutyával vagyunk kint, de azt hiszem nem ez a gond. Van olyan kan kutya akivel eljátszik, semmi morgás, csak játék. De van amelyikkel nem. Rájuk urgál, majd morog, ma odaáig fajult a dolog hogy alig bírtam szét szedni a 2 kutyát és az enyémet meg is kapta a másik. Miután szét szedtem őket lefektettem a földre, úgy maradtunk egy ideig, majd mikor megnyugodott leültettem és ott hagytam és oda mentem a másik kutyához meg simogatni. Az enyém ott ült és nézte, tudta hogy rosszat csinált, de aztán rá negyed órára megint elkezdte provokálni a másik kant. A másik kan kerülte a kutyámat de az enyém meg bámult rá. Mi a tehendő ilyenkor? Hogy tudom korigálni ezt a viselkedést?

2013. febr. 20. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nevelés során a helytelen viselkedést is meg kell jelölni a kutyának. Tiltás vagy büntetés. Amikor helyesen viselkedik, akkor pedig megerősítés. Ez az alap. A kivitelezése kutya és szituáció függő. Ha rendelkezel kellő tekintéllyel előtte, akkor ez nem okozhat problémát.
2013. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig tiltottam, leszídtam, ahogy kiszedtem a verekedésből lefektettem a hátára, úgy maradtunk addig amíg meg nem nyugodott, majd leültettem és ráparancsoltam h ott marad, és én oda mentem a másik kutyához, megsimogattam. Nem tudom h helyesn tettem e h a másik kutyát simogattam, de nem a másik kezdte a balhét. A kutyám pár percig ott is maradt a helyén de aztán elindult felém, majd megint rászoltam, akkor leült megint. Szóval hallgatott rám, aztán eltelt 15 perc kb, azt hittem h nyugi van és megint ráugrott a másik kutyára. Na akkor elövettem a porázt és leültem a padra a kutyámat meg leültettem magam mellé és onnan kellett néznie ah a másik 2 kutya játszott. A végére már nem volt baj de persze végig porázon maradt a kutyám. Ennél jobban hogy tudom még meg büntetni??? :( Vagy ezeket akkor helyesen tettem? Az lenne a cél h az én kutyám meg a másik kutya jól kijöjjenek v legalábbis közömbösek legyen egymással, mert csak ők 2en vannak kanok a társaságban. És nem túl kellemes mikor azért kikell mennünk a futtatóról mert jön a másik kan kutyus játszani :(
2013. febr. 20. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy hülyeség letiltani kanról és fektetésben/ültetésben hagyni.

Ez olyan, mintha élesítenél egy bombát...


Nem lehet itt 3 percben elmondani, hogy ezt és ezt csináld, mert vannak alapok,de az élet mindig más helyzeteket produkál.

Te pedig úgy látom, nem látod még át a kutyák közötti kommunikációt (ami nem baj, ez a képessége nem is minden embernek van meg, és csak azokban alakul ki,akik sokat vannak kutyák közt... külön agyterület felel érte.)


Én azt javaslom, hogy a kutyusod érdekében menjetek el egy tükörsulira, mert ha továbbra is így kezeled ezeket a helyzeteket (ráadásul eredménytelenül), azzal akkor feszkót raksz a kutyádba, hogy 1-2 év, és rákja vagy más szervi baja is simán lehet.


A tükrösök erre vannak specializálódva. Igazából mellékes, hogy lesz egy jól nevelt kutyád, akit bárhová nyugodsz szívvel vihetsz, de a legjobb, hogy Te jobb gazdává válhatsz, és a létező összes problémára több megoldást is ki tudsz majd találni te magad. (Mert problémák mindig felmerülnek az életben...:))

2013. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utána olvasok a sulinak amit mondtál, viszont az h csak azokban van meg akik sokat vannak kutyák között, hát nem tudom mi a sok. Reggeltől estig folyamatosan? Mert akkor azok a kutya kiképzők, nem? Én úgy gondolom h sokat foglalkozok vele, annak ellenére hogy ilyen. Bulldogom van, napi 3 órát kint vagyok vele, vagy még többet, ebbe benne van a séta, a kutya futattó, más kutyákkal való játék, és egy kis gyakorlatozás is. Igen, abban igazad van hogy nem látom még át vagy nem tanultam meg h mik a jelei annak mikor nem tetszik neki a másik kutya, v támadni akar épp. De abból a szempontból meg nehezebb a helyzetem h míg más kutyáknál egy két dologból kilehet venni, neki nincs farka, szal nem látom h az éppen feláll, vagy csóvája, stb... és mivel elég nyomott a feje, így vicsorítani még életemben nem láttam.... csak ugatni meg fura hörgő hangot kiadni. Ez a tükör suli ez nem a népszigeti kutya iskola?
2013. febr. 20. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vágott farkú kutyám van.:)

De ott megtanultam más jeleket is felismerni. Az is jel, ha egyszerűen elfordítja a fejét, vagy 2 méterrel arrébb sétál... az is, ha megnyalja a száját. Az is, ahogy néz, ahogy a gerince vonala áll, ahogy a feje, a füle áll, ahogy az izmai vannak, ahogy a lábát tartja, a nyelvével csap vagy szájszélet nyal, hogy vicsorít, milyen hangot ad, pisil-e, kakil-e, térben hogy áll a másik kutyához képest,... Szóval ne aggódj, megtanulható!:)


Tapasztalod majd, hogy az elején beviszed a kutyád a kutyasulira, ott van 5-10 másik kutya,és te jó, ha a sajátodat tudod figyelni, de még az ő jelzéseinek is kb. csak a 25%-át veszed észre magadtól, a többit az oktatók mutatják...

Aztán pár hét múlva mintha kinyílna a világ... és ez még mindig sehol nincs azokhoz az oktatókhoz képest, akik 3 másodpercig néznek 15 kutyát, és ennyi idő alatt az összesről komplex képet alkotnak.


A népszigeti is tükör suli, de van Őrmezőn, Rákoscsabán, és az ország több pontján is.:)


Szerintem hívd fel őket, beszéljetek meg egy időpontot, amikor csak megnézik a kutyádat. Ez tök ingyen van... és ott el tudod dönteni, hasznos lenne-e nektek, tetszik-e a suli szellemisége, szimpatikus-e a hely,...:) Amúgy nagy nyomottorrú-fanok.:D

2013. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!