Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb fajta erre a célra?

Legjobb fajta erre a célra?

Figyelt kérdés
Olyan kutyafajtát keresek, ami jó kertes házhoz házőrzőnek, kijön a gyerekekkel, nem túl nagy termetű, mint pl egy dán dog, de azért nagyobb mint mondjuk egy airdale terrier.. Tudnátok nekem ajánlani ilyen fajtát? Esetleg személyes tapasztalat?
2013. febr. 20. 17:08
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a tanácsot, elgondolkodunk a magyar vizslán is. :)
2013. febr. 20. 19:02
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen a 2 hónapos pittbullon nagyon jót mulattam, hogy agresszív kirohanásai vannak!

Ne haragudj, de minek piszkálod direkt evés közben? Ha pedig csak oda állsz és a tál felé nyúlsz, és úgy morog, akkor meg tiltsd le sürgősen, mert ez nem fajtajelleg, hanem Te nem neveled jól a kutyádat, egy mopsz ugyanezt tenné ezekszerint a Te tulajdonodban!

Nem értem, miért vesznek emberek keményebb fajta kutyákat, mikor nem értenek a neveléshez...

Kérdező, és a boxerhez mit szólsz? Nekünk az van, 60 cm körül és 35 kiló körül van felnőttben, és imádja a gyerekeket. Mégis eléggé ijesztő tud lenni külsőleg.

2013. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizslának egyébként semmi köze a házőrzéshez, max ugat, de nem sokan ijednek meg tőle.... legalábbis betolakodók nem hiszem.
2013. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Kárpáti Balázs ***** válasza:
Szia! Igazából minden kutya kijöhet a gyerekekkel ha úgy van nevelve!Németjuhász viszont télleg a legideálisabb a feladatra igazi munka kutya és családi az egyben!Argentin dog is remek kutya igazi örző viszont a kutya-gyerek kapcsolatot nevelni kell abban is!Shiba inut felejsd el egyik legmakacsabb kutya gyerek mellé ő nem igazán való!Pitbull meg főleg nem meg őt amúgy is lekell mozgatni mindennap elég keményen mert ha nem kerted lássa a bajt:).Egy amerikai bulldog sem lenne rossz választás,akkora mint egy németjuhász gyerek kapcsolat elég jó ha neveled és igazi örző védő.szőre pedig rövid
2013. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

amerikai bulldog meg a boxer tetszik, a vizslának azóta utána néztem, azt írták nem jó házőrzésre, mert az idegen embert is ugyanúgy körberajongja mint a gazdik barátait...

eddig amin a legjobban elgondolkodtam az az argentin dog, meg a boxer.. az argentin dog is főleg azért amit abban a fajtaismertető filmben láttam, hogy kishíján elpusztult de megölte a pumát a két kislányért.. és azért az nem semmi..

2013. febr. 20. 20:09
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszi egyébként a válaszokat. :)
2013. febr. 20. 20:09
 17/27 anonim ***** válasza:

Nekem argentin dogom van. Iszonyat makacs, domináns kutya, szóval könnyen visszasülhet ez a választás. Már kölyök korában "rövid pórázra" kell fogni, kutyasuli, és sok sok szocializáció kell neki.

Rövid szőre miatt én sajnálnám csak kint tartani :( Így a miénk sosem tölti kint az éjszakát.

Gyerekekkel remekül kijön.


http://www.youtube.com/watch?v=FhONrm3NBWo

http://www.youtube.com/watch?v=WqdhvNvqvLo

http://www.youtube.com/watch?v=TpQ47QbkmlA

2013. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=b5Lal7UKmhY

ezt kihagytam ez az egyik kedvencem :)

2013. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Mivel "csak" házőrzőnek szánod a leendő kutyádat, felejtsd el a legtöbb fajtát, amiket itt felsoroltak. Nem elég nekik az udvar és néha a tóhoz a séta.

Keress valami szép , termetes egyedet a menhelyeken. Ki is lehet próbálni, miként viszonyul a házi kedvencetekhez.

2013. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Leonbergi,berni pásztorkutya?Gyerekszeretőek,gyönyörűek,de méretük,megjelenésük miatt elgondolkoztatja az esetleges illetékteleneket.Valójában jámborak,de ezt-látva a hatalmas,medve kutyát-egy idegen nem bízná a véletlenre...Egyik fajta sem kifejezett sportkutya,viszont a sétáknak örül majd,a családot,gyerekeket kifejezetten szereti,emberközpontúak,nyugodtak.
2013. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!