Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne a legjobb?

Melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Családi házba 2kutya mellé (német juhász keverék, csivava) kinti-benti kutya mindegyik.

Olyan kutyát szeretnék amelyik jól kijön más kutyákkal,könnyen szocializálható, nyugodt de ugyanakkor élénk és játékos. Szeretnék vele minden sportot de legalábbis a legtöbbet kipróbálni, a frisbee-t pedig verseny szinten űzni, valamint rengeteg trükköt tanítanék neki, legyen könnyen tanítható. Napi 1 óra intenzív mozgást biztosítok neki, +egy min. félórás séta a többi kutyával szabadon, +1 óra szellemi foglalkozás.

Magamról annyit hogy nagyon szeretem a kutyákat, sportos típus vagyok heti 1x lovagolni járok ahova ezt a kutyust vinném (a nj keverék a páromé de mindig viszem őt is a közös sétákra, a csivava pedig az én gyerekkori kutyám már 14éves), szeretek úszni, reggelente futni kutyástul(canicross), állatorvosi aszisztens vagyok és van egy kutyakozmetikám ahová a csivava és ez a kutyus is elkísér(ezért akarok olyan kutyát aki nyugodt így megnyugtatva a klienseket, de szeretném ha nagyon játékos és atletikus is lenne egyben).

Már rengeteget olvasgattam a fajták után az álmom egy border collie, de talán túl sok lenne nekem ahogy itt is olvasgattam elég időigényes kutya.

A másik amit nemrég találtam az a rövidszőrű collie(skót juhászkutya).

Mit gondoltok a kettő közül melyik felelne meg vagy ha tudtok más fajtát ajánlani azt megköszönném :)



2012. aug. 9. 11:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
A céljaid miatt bordert ajánlanék én is, de azt el tudom képzelni, hogy neki ennél egy kicsit több kell...
2012. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Ugy e szerintem is amit így idáig megtudtam róla meg láttam már élőben is bordert és nem az a nagyon nyugisan váró típus, ezért nem vagyok benne biztos hogy a bordernek elég lenne-e ennyi.

Ja és még azt kifelejtettem hogy közepes méretű legyen.

2012. aug. 9. 11:29
 3/37 anonim ***** válasza:
Nem olyan durva a border mint gondolod. Amit leírtál az elég lenne neki. Nekem egy munka borderem van és nem foglalkozok vele többet. A rövidszőrű collie nagyon lightos temperamentumban szerintem... én nem vennék.
2012. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
48%
Állj, a jó border nyugis ha kell és 1000%-on dolgozik ha azt kell. Az enyém egész nap elfekszik amikor nincs munka, de pörög ezerrel amikor kérem. Kiváló munkakutya. (mondjuk olyan vonalból is való)
2012. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerre nyugodt és pörgős kutya? Ez így nehéz.

Ha csak a sportot nézzük, akkor amiket még a leginkább tudok javasolni, azok a német, francia vizsla (munka vonal persze), szigorúan munka vonalú retriverek, uszkár, kelpie, malinois (itt is munka kutya), aussie, ausztrál pásztor és a magyar juhászok, mudi, puli, pumi, sinka. Esetleg egyes terrierek, foxi, Manchester, lakeland, welsh. A pitek is kiválóak a sportokban, ezeket is meleg szívvel tudom javasolni.


Ami a bc-t és a collie-t illeti, sportra, versenyre, munkára csak munka vonalú bc megfelelő megint csak. Egy ilyen kölyöknek az ára is húzósabb és még többet, keményebben kell vele foglalkozni. Ettől függetlenül naponta 2-2.5 nagyon jól megtervezett óra mind fizikailag, mind szellemileg remekül le tud fárasztani egy ilyen kaliberű kutyát is. Csak nagyon jól kell ismerni hozzá az egyed képességeit, terhelhetőségét és megfelelő feladatokat, munkákat kell megfelelő időben alkalmazni.

A smooth collie szintén jó lehet az ilyen életmódhoz, könnyebb vele együtt élni, mint egy bc-vel általában, viszont nehéz megfelelő tenyésztőt találni ahhoz, hogy hasonló eredményeket érhessen el, mint egy munka bc.

2012. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Magyar fajták nem tetszenek? Mudi vagy esetleg a pumi?
2012. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
afrikai oroszlánkutya
2012. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Visszatérve a borderre.. Szerintem a 3 óra elég lehet neki, csak nem biztos, hogy ebben a felállásban, ahogy te írtad... Ja és munkavonalas kennelt ajánlok én is :)
2012. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

De a mudit is sokat nézegettem, menyire nyugis kutya? azt tudom hogy pörögni azt tud :)

Tudtok esetleg munkavonalú rsz collie tenyésztőt??

2012. aug. 9. 11:50
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha le van fárasztva akkor nyugis kutya a mudi (legalábbis amikkel én találkoztam, csak róluk tudok nyilatkozni), ha megvan neki egy napi rutin, akkor egészen addig képes nyugton maradni és nem pörög a lakásban/kertben/ ahol van amíg el nem jön a "munka" ideje, de akkor aztán mindent belead. Érdemes lenne felvenni a kapcsolatot pár tenyésztővel vannak páran akiktől egész jó sport/munka kutyák kerülnek ki, illetve erre is szelektálnak. Több eséllyel találsz itthon jó mudit, mint jó bordert (_szerintem_) és árban sem olyan vészes. Persze tudom, hogy akinek komoly tervei vannak egy kutyával, az nem sajnálja rá a pénzt, de szerintem ha már lehetséges 100e Ft-os eltérésről van szó, akkor lehet vele számolni előnyként ill. hátrányként.
2012. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!