Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tényleg megérzik a...

A kutyák tényleg megérzik a halált?

Figyelt kérdés
Nem vagyok igazán babonás, hallottam már ezt innen onnan, de sosem adtam ilyenekre. Viszont... 2 hónapja ideköltöztem a páromhoz, van neki 2 kutyája. A kutyuk mostanában sokat vonyítanak. Ha nem is minden nap, de 2 naponta tuti hallom, éjjel-nappal akármikor. Páromnak meghalt pár éve a tesója, és az apukája is. Mesélte, hogy mindkettő halála előtt a kutyák napokig vonyítottak. Most ketten lakunk a házban, a párom édesanyja már elköltözött az új élettársához. Nem nagyon adok az ilyenekre, de most kicsit rajtam van a para, nehogy valami történjen. Van valakinek valami tapasztalata ilyesmiről?
2013. febr. 21. 10:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően a kutya két dologért szokott vonyítani. az egyik amikor magányos (ez általában azoknak a kutyáknak a szokása amelyekkel nemigen foglalkoznak és csak baromi ritkán viszik sétálni vagy egyáltalán nem) és a többiek felé szeretné ezt közölni. a másik amikor pl. valami "bántja a fülét" szokták mondani ilyenek a mentő, stb szirénái, vagy bármilyen hang, zene.


az eljövő halált (tehát nem azt hogy hirtelen elütött egy autó miközben teljesen egészséges fiatal vagyok) véleményem szerint is megérzik , bár valóban én sem tapasztaltam még a közvetlen közelembe ilyesmit, viszont úgy tudom hogy a különbség a fent levázolt vonyítások és a halált jelző vonyítások között hogy állítólag olyankor a kutya a földet nézi és úgy vonyít, vagy másmerre, tehát nem úgy mint a farkasok vagy mint a többinél hogy felemelt fejjel.


véleményem szerint azok a kutyák unatkoznak, egyedül érzik magukat és nincsenek rendesen lefárasztva sem, azért vonyítanak. ha egy kicsit többet törődnétek velük akkor a vonyítás is abbamaradna.

2013. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én ezt nem hiszem. A betegségeket és egy haldokló embert egyértelműen felismerik. Viszont azt egész biztosan nem, hogy mondjuk hirtelen elüt egy autó valakit. Ugyanis a halál mint személyiség kaszával, csukjával nem létezik, hogy megérezze a közeledtét. És nem is jós, hogy előre tudja, hogy mondjuk egyszer csak elüt egy villamos.
2013. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

A kutyák sok mindent érzékelnek, amit az emberek nem.

Sajnos nem rég halt meg párom apja. Képzeld, egész este nyüszített a kutyánk, pedig nem szokott. Másnap talált rá párom az apjára... és akkor halhatott meg, amikor a kutyánk nyugtalan volt.

Ezer meg ezer ilyen esetet tudnék mesélni. A szellemeket is látják, ahogy a kisbabák is.

Sőt, sok olyan történet is van, hogy egy kutya nyalogatta a gazdáját egy ponton és kiderült, hogy rákos a nő, és ott van a rák, ahol a kutya nyalogatta!

2013. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Ja meg annyit akartam, hogy nekem is meg páromnak is sokat fáj a térdünk. És a térdünket is mindig nyalogatja a kutyánk, amikor fájlaljuk. Pedig ő nem érti, ha azt mondom, hogy itt meg itt fáj.
2013. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Vikicca666, a 40%-os válaszokkal.

Okos vagy :D

2013. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

tehát mert 40% os ezért tuti hogy butaságot ír? az ovodában vagytok vagy mi a bajotok? a multkor is ugyanígy beszóltatok neki pedig akkor sem írt butaságot. azért mert neked 80akármennyi akkor már tuti te tudod hogy mi újság a kutyákkal nemde?


no akkor le írnám hogy én kórházba kerültem eléggé durva vese gyulladással 2 éve. műtét nem volt, tehát nem távolították el, viszont azóta is volt hogy fájt volt hogy nagyon volt hogy kevésbé. ha nagy ritkán a kutyit felengedem az ágyra mindig az az első dolga hogy az orrát pontosan oda döfi ahol a vesém van, nem erőssen, olyan finoman, de olyan furi kellemetlen főleg hogy tudom is hogy jobban kellene vigyáznom, (tehát kevés sóval étkeznem, miközben én nagyon sós szájú vagyok) magyarán az orvos szerint is mondhatni meg vannak számlálva a vesém napjai (ahhoz képest egész jól húzom az időt), tehát valamikor már csak egy marad. ilyenkor még el is kezdi pontosan ott nyalogatni ahol fájni szokott, és "rá van kattanva" addíg amíg el nem tolom. szóval egyáltalán nem írt butaságot, sőt akkor még a kutyám meg sem volt mikor a korházba kerültem. amúgy tuti azt is tudta volna jelezni és nem kerültem volna későn be. igaz így se volt olyan késő de nagyon úgy nézett ki hogy kés alá fogok feküdni :( szóval attól mert 40%os ebben pl. speciel nem írt butaságot. véleményem szerint minél bensőségesebb a gazdi és a kutya kapcsolata annál jobban képes a kutyi minden (közelgő) nyavalyát megérezni a gazdin.

2013. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Vikicca-t én is megvédeném. Szerintem igenis értelmes válaszokat szokott adni. Néha nyilván ő is ír butaságot, mint mindenki más, de ennyi.
2013. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy megvédtek. :)


Azért szoktak lepontozni, mert nem azt írom minden kutyás kérdésre, hogy " vidd el tanárhoz". Mert feltételezem, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy minden kis problémáért sok-sok pénzt adjon ki.


Én is ember vagyok, lehet, hogy nem tudok mindent tökéletesen. De ennek az oldalnak az a lényege, hogy SEGÍTSÜK EGYMÁST.

2013. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Anyukám kórházban feküdt kómában egy hétig, aznap reggel mikor meghalt a kutya kivitte a papucsát és apró darabokra szedte. Előtte évekig csak bevitte a helyére, aludt rajta és őrizgette. Soha nem tépte szét darabokra...Mikor megláttam, tudtam hogy anyu már nem él...Lehet hogy bebeszélem magamnak, de szerintem ez jel volt...
2013. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Aláírom, hogy a kutyák sok mindent megéreznek az ember közvetlen közelében, pl. tényleg nagyon sok kutya képes megérezni, ha egy embernek epilepsziás rohama lesz. De ilyenkor fizikai változás történik a szervezetben, amit gépek is ki tudnak mutatni.

A halált viszont SENKI nem tudja biztosra megmondani, se kutya, se ember.

2013. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!