Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elpusztult a kutyusom. Nem...

Elpusztult a kutyusom. Nem tudom mi lenne jó, ha vennék másikat, olyat amilyen volt, vagy ha siratnám még hónapokig?

Figyelt kérdés
Tavaly elvesztettem a kislányom, azért (is) vettem egy kutyát. Még egy éves sem volt szegény blöki amikor mult szombaton elpusztult, teljesen váratlanul. Nagyon kiborultam, nem tudom mit csináljak. Merjek mégegy kutyát venni? Olyan üres nélküli most minden. :'( De nem akarok csak úgy tenni mintha csak eltört volna a poharam és veszek helyette egy másikat. Tanácstalan vagyok.
2009. szept. 9. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Értem, miről beszélsz... Azt gondold meg, hogy ő (a leendő kutya) nem tud arról, hogy neked mi a bajod és miért. Nem is ő tehet róla. Csak akkor vegyél magadhoz másik kutyát, ha biztosan képes leszel vele normálisan bánni - vagyis soha még csak nem is gondolsz arra, hogy szegény másik kutya mennyivel jobb volt, mennyivel okosabb, stb. - mert megérzi, hogy nem szereted, és ő tényleg nem egy új pohár, amit a szekrénybe tehetsz, ha éppen nem kell...

(és félre ne értsd, nem sértésnek szántam a fentieket)

2009. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom időt kell hagyni a gyásznak.
2009. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kezdj el keresgetni, azzal lekötöd magad és egyúttal érezni fogod, hogy tényleg akarod-e már azt a kutyát. Biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy szeretni fogod az újat, csak ne hasonlítgasd a régihez. Nagyon sajnálom ami történt (azt meg végképp, hogy a kislányodat elveszítetted - ez egy nagy tragédia!!!)
2009. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, már nagyon sokat beszéltünk erről a férjemmel és ő is ugyan ezt mondta, hogy nem kereshetem az új kutyába az elpuszult kutyusunk vonásait, tulajdonságait és nem lehetek mérges, ha nem olyan ügyes vagy nem úgy tud valamit. Tisztában vagyok vele, hogy ő egy másik lény és más szokásai lennének. Még nem most lenne, hogy veszünk másikat, mindenképpen jobban akarok/akarunk lenni és gyászolni őt, aki olyan sokat jelentett nekünk.
2009. szept. 9. 09:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést!
2009. szept. 9. 09:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szegenykem, tudom mit erzel. En elkovettem ezt a hibat, hogy mikor elveszett az imadott cicam, vettem egy ugyanolyat es mindenben hasonlitgattam. Vegul annyira depis lettem, hogy kerestem neki uj gazdit. Mar egy kislany a gazdaja, aki nagyon szereti, o is ezt erdemli.

Tehat varj egy kicsit, en azonnal cselekedtem :(

Gyaszolj egy par hetet-honapot es tisztabban fogod latni, hogy tenyleg erre van-e szukseged?

2009. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Én mindig azt mondom új kutya kell azonnal!

nem lesz tőle kevésbé fontos az amelyik elment, de segít továbblépni! Újra kell kezdni!


Biztos hogy Ő sem szeretné hogy szomorkodj miatta...

2009. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is elpusztult a kutyusom. 9 hetesen vettük, és egy hetet volt velünk (nagyon lebetegedett, nem tudni miért). Lehet, hogy egy hét nem sok, de nagyon az ember szívéhez tud nőni. Utána egy héttel vettünk egy másik kutyust, ugyanolyat. Nem azért, hogy pótolja, csak mert nagyon régóta szerettem volna egy yorkit, és nem adtam fel. És úgy gondolom nagyon jó döntés volt.

Szerintem vegyetek másik kutyust. Nem fogjátok megbánni, annyi örömet okoz, hogy az csak na...

2009. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden embernek más jó ebben a helyzetben, gondolkozz el, én is a keresgetést, nézelődést ajánlanám, de semmiképpen sem szeretnék ugyanolyan fajtát, ami most van. Már csak azért is, mert ez lehetetlen, az é kutyám egy meghökkentően helyes, arányos gyönyörű keverék.


Én biztos egy teljesen más karakterű kutyát keresnék, minél hamarabb, nálam a gyász bénító hatása elég hamar a szívem mélyére költözik, hogy emlékké alakuljon, de ez mindenkinél nagyon más!


Sajnálom, és sok erőt kívánok!

2009. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keresgélj, nézelődj! Ő is azt akarná, hogy boldog légy.
2009. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!