Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elpusztult a kutyusom. Nem...

Elpusztult a kutyusom. Nem tudom mi lenne jó, ha vennék másikat, olyat amilyen volt, vagy ha siratnám még hónapokig?

Figyelt kérdés
Tavaly elvesztettem a kislányom, azért (is) vettem egy kutyát. Még egy éves sem volt szegény blöki amikor mult szombaton elpusztult, teljesen váratlanul. Nagyon kiborultam, nem tudom mit csináljak. Merjek mégegy kutyát venni? Olyan üres nélküli most minden. :'( De nem akarok csak úgy tenni mintha csak eltört volna a poharam és veszek helyette egy másikat. Tanácstalan vagyok.
2009. szept. 9. 08:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most jutott eszembe, hogy fordított esetben, ha ő lenne nélkülem, én is azt akarnám, hogy minél előbb szerető gazdit találjon és boldog legyen, ne szomorkodjon utánam. :)

2009. szept. 9. 15:20
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy helyes gondolat, és milyen igaz is. Először is, én is nagyon sajnálom ami a kutyusoddal történt, főleg ilyen hirtelen :( Mindenki másképp tudja feldolgozni, én már most tudom, hogy muszáj lesz helyette azonnal egy másik kutyát szereznem, hisz elviselhetetlenül üres lenne rohangáló négylábú nélkül ez a hatalmas ház és udvar, viszont semmiféleképpen sem olyat mint amilyen most van. Két okból. Az egyik az, hogy mint minden gazdi, én is elkönyveltem a kutyusomat a fajta egyik legszebbjének, sőt a világ egyik legszebbjének, és ahány kutya annyi féle, ha ugyanilyen lenne, pl lehet hogy nem lenne pöttyös az orra (ami amúgy hibának számít), és már akarva akaratlanul is hasonlítanám a régihez, így inkább legyen egy teljesen más felépítésű, karakterű. Másrészt ő, Ő, nem lehet helyettesíteni, és ugyanilyen fajtától azt várnám szerintem, hogy olyan legyen, mint az előző... Szerencsére egyelőre ilyenekről nem kell beszélnem hisz még velem van. Gondold végig hogy neked mi tenne jót. Ha elmész a piacon a kisállatok mellett, és pityeregni kezdesz, mert a kiskutyák láttán a régi kutyád jut eszedbe, akkor szerintem még nem készültél fel egy új jövevényre.
2009. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!