Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyájukhoz kötődő gazdik, Ti...

Kutyájukhoz kötődő gazdik, Ti hogy döntenétek? (egyetem)

Figyelt kérdés

Szóval idén érettségizek és egyetemet kell választanom hamarosan. Három egyetemes városon gondolkodom:

-az egyik ahol élek. van itt az egyetemen egy olyan szak ahol canisterápiét és hiipoterápiát tanulhatnék, tehát a kutyákkal fglalkozhatok komolyabban is- ez a szak érdekel a legjobban és még közel is van. a baj, hogy csak bakalárig lehet végezni, és ugy nehéz vele munkát találni.

-a másik város nagyon messze van és mivel albérletre nincs pénz, nem vihetném magammal a kutyámat. itt viszont olyat tanulhatnék, amivel később el is lehet helyezkedni több helyen.

-a harmadik város ugyanolyan messze van, mint a második, viszont ez magyar egyetem, bár alacsony a színvonala. az plusz viszont, hogy az anyanyelvemen tanulni sokkal könnyebb és a város is szimpatikus nagyon. de megint a kutyám nélkül :/

Nos nem tudok dönteni, hogy hova menjek, mert nekem a kutyám a lelki támaszom, és legszívesebben magammal vinném mindenhova mert a jelenléte megnyugtat. Oké, tudom, hogy gyerekes viselkedés előnyben részesíteni a kutyámat, szüleim sem értik meg..

Főleg, hogy azért könyörögtem érte 13 (!!) évig, hogy utána agilityzhessek vele meg így,.. eddig nem volt rá lehetőségem és ha befejezném az egyetemet 5 év múlva és hazajönnék már nem tekintene a gazdájának és főleg már akkor 9 éves lenne.. olyan korban meg már úgyis öregecske lesz. Nagyon régóta vágytam rá, nem szeretném az esélyt elszalasztani.. ez a gyerekkori álmom, hogy agilityzhessek vele. Tudom, hogy még lehet más kutyám a jövőben, de akkora már lehet, hogy el is megy a kedvem tőle, meg az már nem lesz az igazi..

Ti választanátok inkább azt az egyetemet amit szerettek, élvezettel csináltok és még közel is van (lényegében meg ingyen) de nehéz vele elhelyezkedni, vagy inkább mennétek egy nem szimpatikus városba messze, de úgy, hogy nagyobb az esélye, hogy azzal a szakkal munkát találtok?

köszönöm a választ

18l



2013. febr. 21. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog! Én is nagyon szeretem a kutyámat, szóval nehezen döntenék én is biztos. Hát amit írtál, hogy az az egyetem ami helyben van, és tetszik, is élveznéd, inkább oda menj, mint egy olyanba ahova szíved mélyén nem olyan lelkesedéssel mentél. Ki tudja hogy amire elvégzed, mi lesz? Lehet addigra lesz egy olyan lehetőség, hogy el tudsz vele helyezkedni is akár. Ki tudja ha meg a másik helyre mennél, lehet azok a pályák az évek múltán bedöglenének. Szerintem válaszd azt amelyiket a legjobban szeretnéd, szóval én arra szavazok hogy akkor legyen az amelyik közel van! És mellette ha időd engedi agilityzni is tudsz járni. Milyen a kutyusod??
2013. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, én is erre gondoltam, hogy ha az itteni egyetemre mennék, kb annyi időm lenne rá, mint eddig, de ha elmennék, akkor csak hónaponta járhatnék haza, meg ünnepekre ami számomra nagyon kevés. Tudom, hogy szüleim nagyon jól gondoskodnának róla, de olyan sokat könyörögtem és vártam, hogy örökbefogadhassuk, hogy sajnálnám azt, hogy nem volt rá időm.

Már próbáltuk az alap pályaelemeket, elősre ment neki, tehetséges kutya, némtjuhász keverék, 4 éves.

2013. febr. 21. 20:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Nos én a biztosabb szakma felé hajlanék. De a legjobb ha felmész egy állásközvetítő oldalra és tájékozódsz hogy melyik szakmával milyen lehetőségeid vannak ( merre felé keresik őket a legjobban, mennyi álláshirdetés van belőlük, fizetés, kritériumok stb). A jövődről kell döntened, és a jelenlegi (és jövőbeli) kutyáidnak is az érdeke hogy biztos állásod legyen, rólad már nem is beszélve. Az agility órákat, akadályokat is finanszírozni kell valamiből, a kutya ellátása is pénzbe kerül stb.


Valamint ha már céljaid vannak, annak is érdemes utána járni (bár ez változó dolog) hogy adott szakmával az ország melyik területén szerezhetnél munkát. Mert ha te pl keleti oldalon találsz olyan sulikat amik szimpatikusak, de neked csak az ország másik részében tudnának munkát kínálni akkor megint csak választanod kell a munka és a kutyázás között. Míg ha olyan szakmád van ami keresett és az ország bármely részén el tudsz vele helyezkedni akkor jobb esélyeid vannak arra hogy a munka mellett kutyázhass is.

2013. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne az álljon a jövőd útjába, hogy hiányozni fog a kutyád... az életben sokszor nehéz döntéseket kell meghozni és be kell látnod, hogy nem csupán öt évet vesztegethetsz el egy rossz döntéssel, az egész életedre hatással lesz. Én azt mondom, hogy próbáld valahogy megoldani, hogy a kutyád is mehessen veled. Mindenhol lehet találni olcsó albérletet és nem kell megvetni a részmunkaidős munkákat sem. Szerintem vállald be az első félévet koleszban, azalatt fel tudod térképezni a terepet, ismerkedsz és biztosan találsz majd valakit, akivel szívesen osztanál meg egy kis lakást, a kutyussal együtt.
2013. febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlen egyetemfüggő, hogy hol tudsz elhelyezkedni később. Ha kutyákkal akarsz foglalkozni, azt akár biológia alapszakkal is megteheted, nem feltétlen kell speciális szak. Amúgy ha más városba mész, megpróbálhatsz kutyás albérletet keresni.
2013. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

én kutyákat szeretnék tudni speciálisan kiképezni, hogy a fogyatékos, beteg, idős, függőségben szenvedő embereknek segíthessek a kutyák által canisterápia formájában. Valamint kiképezni egyes kutyákat, hogy észrevegyek, és előre figyelmeztessék a gazdájukat ha pl. epilepsziás rohamuk lesz hamarosan vagy hasonló más probléma fog bekövetkezni.

Ezzel szeretnék foglalkozni, és ezen az egyeteme az új szak álatl ezt lehetséges is lenne.

Albérletre nincs pénzem, mert amúgyis akkor a testvérem is jönne és az még dupla költség a szülőknek. Persze munkát is vallálnék, de az nem elég pénz egy albérlet havi költségei és bérlelésének fedezéséhez.

Irta az egyik válaszoló, hogy a kutya is dárga, viszont eddig erre volt rá valahogy pénzünk, ugyhogy mindegy, hogy velem jön-e vagy itt marad, ugyanannyi lesz a költség. Az agility ára az pedig még a negyede sem annak amit elköltenék a kollégiumra idegen városban.

Tudom, hogy itt érvelek a városomért és az állatorvosi egyetemért (ott van a szak), ennek ellenére várom véleményeiteket :)

Köszönöööm

2013. febr. 21. 23:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha szívesen mennél külföldre érdemes lehet kutyás tanulmányokat folytatni, de ha Magyarországon maradnál akkor ez szerintem csakis hobbi maradhat, mert ha jól tudom a segítő kutyákat önkéntes alapon képzik.
2013. febr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia a kaposvári egyetemre lehet kutyát vinni :-D sok szak van nézd meg :-D
2013. febr. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Felvidéken maradok, Magyarország az új oktatási rendszer miatt nem jöhet szóba, meg drága :/
2013. febr. 22. 11:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Én otthon maradnék és nem csak feltétlenül a kutya miatt.

Tudod ha olyat tanulsz, ami kevésbé érdekel, azt később nagyon meg fogod bánni. Lehet hogy el sem végzed. Szerintem csak olyan dologra érdemes éveket rászánni az életedből, ami igazán érdekel! Sikeres is csak abban lehetsz. Ha valamit nem szeretsz, abban soha sem leszel kiemelkedő, maximum középszerű, és középszerűséggel ma már nem jutsz sokra.

Úgyhogy hajrá, kergesd bátran az álmaidat, és maradj a kiskutyáddal! :)

2013. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!