Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyájukhoz kötődő gazdik, Ti...

Kutyájukhoz kötődő gazdik, Ti hogy döntenétek? (egyetem)

Figyelt kérdés

Szóval idén érettségizek és egyetemet kell választanom hamarosan. Három egyetemes városon gondolkodom:

-az egyik ahol élek. van itt az egyetemen egy olyan szak ahol canisterápiét és hiipoterápiát tanulhatnék, tehát a kutyákkal fglalkozhatok komolyabban is- ez a szak érdekel a legjobban és még közel is van. a baj, hogy csak bakalárig lehet végezni, és ugy nehéz vele munkát találni.

-a másik város nagyon messze van és mivel albérletre nincs pénz, nem vihetném magammal a kutyámat. itt viszont olyat tanulhatnék, amivel később el is lehet helyezkedni több helyen.

-a harmadik város ugyanolyan messze van, mint a második, viszont ez magyar egyetem, bár alacsony a színvonala. az plusz viszont, hogy az anyanyelvemen tanulni sokkal könnyebb és a város is szimpatikus nagyon. de megint a kutyám nélkül :/

Nos nem tudok dönteni, hogy hova menjek, mert nekem a kutyám a lelki támaszom, és legszívesebben magammal vinném mindenhova mert a jelenléte megnyugtat. Oké, tudom, hogy gyerekes viselkedés előnyben részesíteni a kutyámat, szüleim sem értik meg..

Főleg, hogy azért könyörögtem érte 13 (!!) évig, hogy utána agilityzhessek vele meg így,.. eddig nem volt rá lehetőségem és ha befejezném az egyetemet 5 év múlva és hazajönnék már nem tekintene a gazdájának és főleg már akkor 9 éves lenne.. olyan korban meg már úgyis öregecske lesz. Nagyon régóta vágytam rá, nem szeretném az esélyt elszalasztani.. ez a gyerekkori álmom, hogy agilityzhessek vele. Tudom, hogy még lehet más kutyám a jövőben, de akkora már lehet, hogy el is megy a kedvem tőle, meg az már nem lesz az igazi..

Ti választanátok inkább azt az egyetemet amit szerettek, élvezettel csináltok és még közel is van (lényegében meg ingyen) de nehéz vele elhelyezkedni, vagy inkább mennétek egy nem szimpatikus városba messze, de úgy, hogy nagyobb az esélye, hogy azzal a szakkal munkát találtok?

köszönöm a választ

18l



2013. febr. 21. 20:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)de zaért még várom a véleményeiteket :)
2013. febr. 22. 22:14
 12/13 anonim ***** válasza:

Én 14 éves voltam, amikor megkaptam az áhított kutyát, mostmár 9 éves lesz az öreg. :) Anno anyuval leültünk és megbeszéltük, hogy családi kutya lesz és tudatosan úgy alakítottuk a nevelését, hogy inkább őt fogadja el gazdinak, ne engem. Tudtuk, hogy egyszer eljön az ideje, hogy én elmegyek itthonról és egyáltalán nem biztos, hogy magammal vihetem majd (lásd kollégium), így bármennyire is fájt, de beismertem, hogy tényleg úgy lesz a legjobb, ha ugyan "névlegesen" az én kutyám, mégsem engem imád istenként. :) Nekem így is rossz volt ott hagyni, ez tény, de legalább ő nem szenvedett, hiszen az általa imádott személy, anyu ott van neki. Szerintem jó ilyenkor előre gondolkodni.


Azóta lett még egy kutyánk, ő érdek kutyi, azt szereti, aki legtöbbet babusgatja. :) Ha otthon vagyok akkor az öreg anyuzik, vagy ha ő éppen nem ér rá jó vagyok én is, a kicsi pedig engem imád, mert olyankor "elkényeztetem", halálra dögönyözöm. Aztán szerintem ha elmegyek el sem jut az agyáig, van más aki szereti, neki ez a lényeg!:D


Én azt nézném, hogy én mit szeretnék, hogy a családom mit engedhet meg magának és hogy mennyire tudok majd elhelyezkedni az adott szakmában. Jelen helyzetben a kutya érdekeit figyelmen kívül hagynám. Ha megszületett a döntés és nem a helyi főiskolára esett a választás, akkor pedig tudatosan elkezdeném áthárítani a gazdiság velejáróit valamelyik szülőmre bármennyire is fáj, hogy a kutyának minél kisebb megrázkódtatást okozzon majd az, ha te otthagyod.

2013. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
költésgek alapján sokkal jobb lenne, ha az itthoni egyetemre járnék, én is oda szeretnék menni-az érdekel a legjobban, kutyámmal is tovább foglalkozhatnék, de ez csak három éves suli, ez a mai világban nem elég.. :/
2013. febr. 22. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!