Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola, vagy tréner?

Kutyaiskola, vagy tréner?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék iskolába menni kutyámmal. Viszont az a gondom, hogy egy alapfokú tanfolyam anyagából két dolog kivételével mindent tudunk, azzal a kettővel viszont meggyűlik a bajunk. Ráadásul ezeket a dolgokat a tanfolyam csak érintőlegesen veszi, hiszen a vizsgakövetelményekben például benne sincs. És ugye elég drága dolog.


A másik lehetőség egy tréner megkeresése, aki egyénileg a mi problémáinkkal foglalkozik. Nyilván kevesebb óra kéne, de az óradíj drágább, így árban kb ugyan annyira jönnénk ki. Viszont cserébe tényleg a lényeget tanuljuk, azt amire nekünk szükségünk van és nem csak érintőlegesen vesszük.


Egy tegnapi kérdésemben valaki azt írta, hogy az alapozásra akkor is mindenképp szükség van, ezért szerinte mindenképp tanfolyam. De az úgy meg rengeteg idő és pénz lenne, mert ahhoz a két dologhoz amit mi meg akarunk tanulni, utána még a középfokú tanfolyamot is el kéne végezni.


Szóval az a dilemmám, hogy vajon egy egyéni képzés is lehet e olyan hatékony mint egy tanfolyam. A tanulás itt sem zárt kertben történne, hanem utcán, inger gazdag környezetben.


Nektek mi a véleményetek? Iskola vagy tréner?



2013. febr. 22. 12:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

" A tanulás itt sem zárt kertben történne, hanem utcán, inger gazdag környezetben."



utolsó, az nyilván elkerülte a figyelmedet hogy a trénerrel is ugyanúgy "élesben" menne, tehát nem otthon a négy fal között. a különbség csak annyi hogy kifejezetten az adott problémával foglalkoznak.

2013. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A behívással, és a kajafelevéssel vannak gondok.


Köszönöm a sok választ, viszont úgy néz ki már tárgytalan a dolog. Ma voltunk állatorvosnál és nagyon nagyon rossz híreket kaptunk. :(

Szegény az egyik szemére már vak, a másikon kezdődő szürke hályog. Ezt úgy két hete tudtam meg, ezért ma elmentünk egy nagyon jó nevű szemész szakorvoshoz, hátha tud valamennyit segíteni a hályogon, de csak rossz híreket kaptam. :( Úgy néz ki, hogy PRA-ja van, tehát nagy valószínűséggel meg fog vakulni. :,( Lehet hogy fél év múlva, lehet hogy csak négy év múlva, de meg fog. :,(

Két hét múlva megyünk vissza, aztán meg tíz hét múlva, és akkor kiderül hogy mennyire gyors lefolyásúak a betegségei.

Most 25 000 Ft.-ot hagytam ott a dokinál, és két hét múlva is menni kell, úgyhogy a képzésére szánt pénznek annyi. Meg ha hamarosan megvakul, akkor minek is tudnia a behívást.... :,(

Nagyon nagyon ki vagyok borulva. Olyan boldog kiskutya most, nem akarom, hogy megvakuljon. :( Azt akarom, hogy boldogan, önfeledten szaladgálhasson, úszhasson, labdázzon, mehessünk kirándulni.... Szegény kiskutyám. :,(

2013. febr. 22. 16:54
 13/22 anonim ***** válasza:
Én jártam suliba, és nem ajánlanám. Összességében nem voltam kifejezetten elégedett velük. Az élelemmegtagadás egy összvissz félórás foglalkozás volt, ahol minden gazdi elzavarta a kutyáját a táltól. Na szerinted melyik kutyának lett ennyitől viszonylag jó élelemmegtagadása? Elárulom, semelyiknek. A középfoktól sem ájultam el, azért mentem, hogy minden körülmények között tudjam a kutyám kontrollálni, ez sajnos nincs meg. Ellenben kézjelre fel tudom ültetni, amit soha nem szoktam, mert felesleges a mindennapi életünkben. Szóval szerintem ha tudsz, fogadj egy jó kiképzőt.
2013. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Jajj istenem, most olvastam, amit írtál. Nagyon sajnálom, ami a kutyusoddal van, de ne keseredj el. Tudom, mondani könnyű, de az ő érdekében tartsd magad!
2013. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ő egy szaporítótol kimentett kutya, akit "tenyészkannak" használtak éveken át. Ott vakult meg az egyik személre, egy kezeletlen szemgyulladás miatt. A PRA pedig egy örökletes betegség.... Hány kiskutya rohangálhat most azok miatt a szemetek miatt ezzel a betegséggel.....


Nagyon el vagyok keseredve, most először fel is engedtem az ágyba, annyira sajnálom. :(

2013. febr. 22. 17:26
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Szegénykém:(
2013. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! :(

Tudom hogy nehéz, de ne zuhanj nagyon magadba. A kutyák számára a látás bár fontos, de közel sem annyira, mint nekünk, embereknek, ráadásul a boldogságnak végképp nem előfeltétele a látás. Nálunk volt már több vak kutya is és az önfeledt szaladgálást és kergetőzést kivéve nagyon boldogok, hálásak voltak minden simogatásért, jó szóért, még úgy is, hogy nem volt gazdájuk, nem voltak olyan szerencsések, mint a tiéd!

2013. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ne butáskodj már! attól hogy meg fog vakulni még ugyanolyan kutyus tud lenni mint bármelyik más, mert a legfontosabb érzékszerve, az orr, és a füle még mindig ott van. mindkettőt ugyanúgy meg tudod tanítani a kutyusnak. arra kell figyelned hogy te már "csak" a hangod segítségével és nem a testbeszéddel fogsz közvetíteni a kutya felé, tehát a hanghordozásod lesz a fontos. pl. ha vidám hangon azt mondod neki hogy fújj, akkor nemigen fogja venni a lapot, viszont ha mérges morgós hangon akkor akár lát akár nem, veszi a lapot. ott a klikker, a sípok. semmit de semmit az ég világon nem veszítettetek azzal hogy a kutyus (bár sajnálatos) megvakul. kispalikee-nek igaza van, nem szabad összetörni, mert az valóban hatással van a kutyusra is. még a vak emberek is képesek teljes életet élni a botjuk/tapintásuk (azzal "látnak") és a hallásuk segítségével. a kutyusnak a botja/tapintása/ és a látása a szaglása, és ugye ott van neki a hallása is. ne mondj le róla ezért :( ugyanolyan teljes életet tud élni mint bármelyik másik kutya!
2013. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
most olvasom hogy felengedted az ágyba, tudom hogy ez szívtelennek hangzik és pontozzon is le akinek jól esik ezért, de nagy hibát követsz el, ha a puszta sajnálat miatt (miközben a kutyus tök jól van, nem fáj semmilye stb) olyan dolgokat engedsz meg neki amit egyépként nem. ezzel csak azt bizonyítod a kutyusnak hogy gyenge vagy és nem vagy alkalmas vezetőnek, ami azt eredményezi hogy esetleg az egyéb már jól működő dolgokkal is problémáid adódnak majd. most őszintén, depressziós volna a kutya? nem hiszem. lényegében szerintem nem is éli meg a folyamatot úgy ahogy azt mi gondolnánk hogy kezdi elveszíteni véglegesen a látását. annak a kutyának nem sajnálatra van szüksége, hanem arra hogy valaki kutyaként kezelje és megadjon neki mindent. ami nem azt jelenti hogy az ágyban aludjon mert attól jobb lesz neki, hanem pl. játszál vele, sétáljatok jó nagyokat.
2013. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szegényke!

Nagyon rossz lehet most neked, de tényleg ne add fel!

Barátnőméknek siket kutyájuk van és vele is jól működik a behívás. Tény, hogy bonyolultabb + nekik nagy falkájuk van, a többi kutya miatt könnyebb a dolog náluk.

Ő így is élhet majd teljes és boldog életet!

2013. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!