Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás foglalkozásra melyik...

Terápiás foglalkozásra melyik lenne jobb Cerberos vagy Tükör iskola?

Figyelt kérdés
A kutyus szocializációjára lenne szükség, más kutyákkal nehezen kommunikál, és sokszor inkább elkergeti őket, odakap (de nem harap bele), nem támad rá kutyákra, inkább domináns, védi a helyét, játékait, kajáját stb.

#szocializáció #Cerberos #tükör iskola #terápiás foglalkozás
2013. febr. 22. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű mind a két helyen megoldják. Egyikkel se lősz félre. Én tükör suliba járok, velünk terápiáztak (igaz kölyökkel). De sok másik kutyát is láttam akin segítettek. Cerberososok meg sok othontalan agreszív kutyán is segítenek.. olyanokon is akiken normális ember azt gondolná hogy már nem lehet. Úgyhogy oda menj amelyik szimpibb vagy számodra kölcséghatékonyabb.
2013. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sippara ***** válasza:
27%
A jutalomfalatot elfogadja? Ha igen, teljesen mindegy, hová mentek, ha nem, akkor cerberos.
2013. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem szocializáció rendbetétele terén klasszisokkal jobb a Cerberos.
2013. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Én a tükör iskolát javaslom mindenképp. Az utóbbi években hatalmas hangsúlyt fektettek a terápia fejlesztésére, a világon egyedülálló a rendszer és magasan a legprofibb is. Az sem elhanyagolható, hogy nagyon tapasztalt terápiás oktatók és kutyák dolgoznak egy-egy rehabilitáció alkalmával. A tükör módszeres terápia volt az első Európában. (A cerbisek ezt vették át és kezdték követni több-kevesebb sikerrel jóval később.)
2013. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak: a Cerbi vette át a Tükör-suli módszerét??? Na ne röhögtess..
2013. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sippara ***** válasza:
39%

Utolsó előtti, én még valamit megjegyeznék: Tudod, attól hogy én kitalálok valamit, és ez a "világon egyedülálló", még nem biztos, hogy az az egyetlen szent, igaz és járható út (soha nem is értettem, hogy lehet ilyen vallásos gőggel beszélni egy kutyaiskoláról :)), az meg bőven túlzás, hogy bárki más, aki kutyák szocializálásával foglalkozik, tőlük lopta a módszert (bár most elképzeltem, ahogy Joó István full feketébe öltözve betör népszigetre és lopja a dokumentumokat, meg a "csodamódszert").

Mindentől függetlenül nekem egy tükörsulival (és nagyon híres-neves szocis kiképzőjükkel) szörnyű tapasztalatom van, cerberosban MÉG nem voltunk, de kaptunk tőlük (illetve egy ottani segítőtől) segítséget (nem is kicsit), amivel az emberektől bepisilő, kutyáktól rettegve menekülő kutyánk ma utcán sétáltatható és boldogan játszik a többiekkel a futtatón.


Kérdező, neked a fentiektől függetlenül azt ajánlanám, hogy keresd fel mindkét sulit kutya nélkül és nézz körül.

2013. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Arra gondoltam én is, hogy ha van rá lehetőség, akkor mindkét sulit megnézem, de legalább beszélek velük, és ez alapján döntöm el, melyik lenne jobb.

Tükör iskola tavaly nyílt nálunk, és szimpatikusnak tűnnek. Cerberos már régebb óta van, és hallottam róla, hogy rehabilitációban nagyon jók. Ezért is nehéz döntenem...

2013. febr. 23. 18:47
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
#4-es válaszadó a tipikus népszigeti stílus képviselője. :-) A Cerberos semmit nem vett át a "Tükör-módszerből", Korom Gábor és Joó István is Dr. Kováts Zsoltnál kezdték anno... Viszont érdekes módon a Tükrösök módszertanában sokszor visszaköszön egy-egy Cerbis szófordulat... A Cerbi honlapján rengeteg nevelési tanácsot megosztanak, ez sajnos visszaélésre ad lehetőséget más kutyaiskolák számára, de ők úgy vannak vele, hogy legalább azzal is segítenek más gazdikon.
2013. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Látom, több Cerberosos van itt egyszerre. Megtennétek, hogy válaszoltok egy régebbi kérdésemre? http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3887684-bunte..

Valamiért amikor kiírtam, egy Cerberosos sem volt hajlandó válaszolni.


A kérdéshez csak annyit, hogy már többször hallottam Cerbisektől ezt, hogy a tükör módszer tőlük lopta a technikákat. Ez csak azért furcsa számomra, mert Zsoldos Mariann volt például az első ember Magyarországon, aki terápiával foglalkozott. A tükör módszer volt az, ahol legelőször csatolták le pórázról a kutyákat és először mertek segédeszköz nélkül foglalkozni velük. A cerberosnál még most is a póráz a fontos, nem? Még most is csak fojtóval látni minden kutyát. Már sok bemutatót végig néztem tőlük, de mindenhol a hagyományos póráz rángatós technikát láttam, ami szöges ellentéte annak, amit Joó Istvánék hirdetnek és amit a tükör módszer meg is mutat. Persze könnyen lehet, hogy nem láttam bele megfelelően ebbe a Cerbis rendszerbe. Csak nem értem, ha olyan jól tudtok nevelni, miért kell a kutyákat lenyomogatni és pórázon irányítani? Miért nem meritek őket egymáshoz engedni?

2013. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sippara ***** válasza:
0%

Zsoldos Mariann volt például az is, akire (közel szó szerint) Istenként tekintettem a rettegő kutyámmal kapcsolatban... Megfelelő összegért megtudhattam, hogy a kutyám láthatóan félős, valami trauma is érhette emberektől (egy valószínűleg cigaretta által okozott égési seb van az arcán), és nehezen oldódik kutyák és emberek közt egyaránt. Majd közölték, hogy ha elveszi a rettegő kutya a falatot az utcán, emberek között, akkor meg tudják oldani.... Jahh, hát úgy már én is :)

Épp a kérdésedben felvetett kizárás és sok más technika együttes alkalmazásával sikerült odáig eljutnunk, hogy fegyelmezetten, láb mellett sétál az utcán, embereket már csak ritkán ugat meg, bár még tart tőlük (a terápiája továbbra is tart), kutyákkal pedig varázslatosan oldódik.


Nem akarok senkit és semmit szapulni - továbbra sem -, mindazt, amit Korom Gábor és a "csapata" letettek az asztalra, maximálisan tisztelem, DE nekünk nem jött be. Ettől függetlenül azóta is ajánlom a tükör sulikat mindenkinek, akinek gondja van a kutyájával, a fenti kis történetet pedig csak azért írtam le, hogy lásd te is, nem minden arany, ami fénylik, és nem minden szentírás, ami "tükör".

2013. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!