Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak kutyaiskolával...

Tényleg csak kutyaiskolával lehet megnevelni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert itt minden egyes neveléses kérdésre ez a válasz. Kutyasuli, kutyasuli, kutyasuli... Persze vannak hasznos tanácsok is, de a mögött is ott van hogy kutyasuli. A legapróbb problémánál is ezt látom.

Azért kérdem, mert régen nem vitték az emberek iskolába a kutyáikat, mégis voltak jól nevelt állatok.

Vagy meg lehet nevelni suli nélkül is csak úgy nehezebb?

Nem provokációból kérdezem, tényleg érdekelnek a tapasztalataitok.



2013. jan. 20. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
Ja, és annyit írjátok ezt, hogy már rendesen kezdem rossz gazdának érezni magam amiért nem járatom iskolába a kutyám. :( Ez ennyire alap lenne?
2013. jan. 20. 16:57
 2/72 anonim ***** válasza:
93%

Sokszor a legapróbbnak tűnő problémának is mélyebb gyökerei vannak, mint az látszik, de ezt nem mindenki látja.


Ha minden helyzetben szót fogad a kutyád, nem agresszív, jól szocializált emberekkel és kutyákkal, akkor nincs szükség kutyaiskolára.

2013. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
59%
De ha linkelsz pár kérdést, aminél ezt láttad, konkrétabban tudok válaszolni..
2013. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
94%

Minden kutyának és gazdinak hasznos a kutyasuli. Egy tapasztaltabb gazdi meg tudja nevelni a kutyáját suli nélkül is de neki is könnyebb ha elviszi kutyaiskolába.

A kérdésekre azért adják sokan ezt a választ mert ha felteszi valaki a kérdést az azt jelenti nem tud megbirkózni a feladattal egyedül ezért ajánlják mert ott segítenek neki.

2013. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 Headlight válasza:
86%

A kutyasuli önmagában nem elég. Nem attól lesz jól nevelt egy kutya,ha isibe járatják, kell a gazdi is, aki elfogadja és alkalmazza a szabályokat. Szerintem azért könnyebb nevelni, ha oda viszed, mert ott azért mégiscsak szakemberek mondanak tanácsokat, plusz kutyák között van, ami fontos a szocializációja miatt.

Suli nélkül meg csak a kis kútfejünkre vagyunk hagyatkozva. Bennem is vannak kérdések a kiskutyámmal kapcsolatban, hogyan érjem el nála ezt, vagy azt, gondolkodtam, hogy oviba viszem, ő 3 hónapos múlt.

Vannak nagyon jó könyvek is, sok jó nevelési tanáccsal, lehet ezekből is meríteni.

Szóval szerintem hasznos a kutyasuli, de nem hiszem, hogy anélkül nem lehetne jól nevelni. Talán könnyebb úgy, mert több tanácsot hallasz, hozzáértő emberektől.

2013. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

Én pl tettem már fel itt nevelős kérdéseket (alapparancsok tanítása, behívás, nagy kutyáktól való félelem, úttestnél megállás, séta közben lefagyás), és sokszor mondták a kutyasulit. Végül mindent amit eddig itt kérdeztem, sikerült megoldanom vagy az itt kapott válaszok alapján (sokszor tényleg nagyon nagyon hasznos tanácsokat kaptam, ezúton is köszönöm Nektek!!!), vagy saját módszerrel.

És nem azért tettem fel a kérdéseimet, mert nem birkóztam meg a feladattal, hanem mert kezdő kutyatartó vagyok, és rögtön jól akartam nekiállni.

2013. jan. 20. 17:23
 7/72 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt suliba egyik kutyám se jól neveltek és jól szocializáltak csak foglalkozni kell velük
2013. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
Meg az bizonytalanít még el a "jó gazdaságomban", hogy itt az egyik környékbeli futtatóban is rengetegen hordják a kutyájukat suliban. Szinte látom hogy megvetően néznek rám amikor kiderül hogy én nem... Pedig nagyon ügyes már a kutyus. Még csak egy hónapja van nálam, de már 90%-ban bejön ha hívom, megáll az úttestnél, leül, póráz nélkül sétál. Néha még persze alkalmi süket lesz, de olyan kevés ideje van még nála, hogy szerintem ez is nagyon szép teljesítmény, főleg hogy idős kutyus, aki eddig sosem volt nevelve, és ezt ők is tudják. Mégis látom rajtuk a megvetést, de azt meg nem látom hogy jobbak lennének a kutyáik mint az enyém. Amikor kimegyünk a futtatóból mi póráz nélkül megyünk, közülük meg sokan meg kell hogy kössék az állataikat...
2013. jan. 20. 17:31
 9/72 anonim ***** válasza:
87%
Ez rengeteg mindentől függ. Ha kifogsz egy meghunyászkodóbb természetű kutyát, aki a gazdi minden parancsát lesi, akkro fölösleges a suli. De ha pl. az alomból kiválasztod a legdominánsabb rotit mondjuk első vagy második kutyának, és nincs meg benned ösztönösen az, ami ahhoz kell, hogy jó vezető legyél, akkor bizony ajánlott a suli. Esetfüggő.
2013. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
91%

Régen a kutyák nem voltak ennyire háziasítottak, többnyire nem családi kedvencek voltak, hanem valamilyen céllal tartották őket, és ehhez mérten voltak nevelve.

Manapság viszont házikedvencek, együtt élnek az emberrel, nagyon sok mindent megengednek a kutyának, és sokkal lazábbak a szabályok.

Vannak olyan problémák, amik komoly rehabilitációt igényelnek, de többségük mégiscsak a nevelés hiánya miatt problémás.


Nekem yorkshire terrierem van, ő az első kutyám. Most 6 éves, és annak idején én is elvégeztem vele az alapfokú engedelmességit, de ő alapjáraton is egy nagyon okos, és szófogadó kutya.

Tudod mire volt jó a suli? Megtanultam figyelni a kutyámra, megtanultam, hogy milyen reakciói vannak, mikor van az, hogy utasítást kell adnom, és mikor várja a megerősítést, dicséretet. Az első órán rám szólt a kiképző, hogy miért nem figyelek a kutyámra, ha ő egyszer figyel rám? :D És igaza volt, én néztem a többi kutyát, hogy mit csinálnak, miközben a sajátom várta tőlem az utasítást.

Ő megtanulta, hogy türelmesnek kell lenni, és megerősödött a kötődésünk, én pedig megtanultam, hogy hogy lehetek határozott, következetes és magabiztos gazdi. 6 év alatt egyszer sem volt problémám a kutyámmal, pedig gyakorlatilag sosincs rajta póráz. Megtanulta, hogyha más kutya közeledik, és én azt mondom, hogy nem kell félni, akkor nincs mitől tartania. (a kistestűek nem mindig tudnak kiegyensúlyozottak maradni, ha nagytestű közeledik:)


Lehet kutyasuli nélkül is tanítani egy kutyát, de nem biztos, hogy mindig jó módszerekkel csinálja az ember, pláne ha első kutyáról van szó.

Ha később ismét lesz kiskutyám, vele is fogok járni, ha másért nem, hát a közös élményekért:)

2013. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!