Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vicsorgás tanítása kutyának,...

Vicsorgás tanítása kutyának, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretném megtanítani a kutyámnak hogy parancsra vicsorítson, de nem tudom hogyan lenne érdemes belekezdeni mivel alapból nem nagyon szokott ilyesmit csinálni.Valaki tanított már ilyet a kutyájának? Tudtok esetleg valami linket, ahol leírják hogyan lehet megtanítani ezt ? Klikkert egyébként ismeri mert használom dolgokhoz.

2013. febr. 22. 19:16
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Ezt én is elkezdtem volna, de aztán mégse :(

Odáig jutottam, hogy a kutyámat játékosan ingereltem, birizgáltam az arcát, fejét, csipkedtem az oldalát, miközben ő háton feküdt a fűben, földön, vagy simán feküdt a kinti fotelban. Egyszer csak vicsorításra hasonlító dolgot produkált, rádicsértem...így el tudom érni a dolgot...de hogy ebből belenyúlás nélküli, egy jelre való vicsorgás legyen, ahhoz naponta többször több héten át kéne gyakorolni :)

2013. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk olyankor szokott vicsorogni, vagy is inkább csak felhúzza a bőrt, mikor éppen játszunk, és én "vicsorogva" közelítek hozzá (hang nélkül), de nagyon közel majdnem az orráig, akkor ő is elkezd vicsorogni.. de végül is nem vicsorog hanem felhúzza a fogáról a bőrt, és így olyan mintha, de ezt majdnem mindig megcsinálja mikor játszunk, hangot nem ad ki mellé csak próbálkozik, mintha utánozna, mert ha én nem csinálom akkor ő sem. Nálunk ebből már el lehetne indulni, de nem gondoltam rá hogy ezt be is tanítsam neki. Próbáld meg hátha működik nálatok is. :)
2013. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, megpróbálom majd. Nekem az is elég lenne ha csak a fogait mutatná meg, nem kel hozzá a morgás is :)
2013. febr. 22. 21:58
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Előző vagyok. Úgy is próbálhatod hogy felhúzod a száját, hogy látszódjanak a fogai, kiadod közben a vezényszót, utána jutifalat-dícséret. Lehet ez is bejön. :)
2013. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül akkor tudod ezt a viselkedést megtanítani neki, ha szokta mutatni nyugodt, normális állapotban is bizonyos ingerre. Ha játék/konfliktus helyzetekben mutatja csak, hiába erősítesz rá, az adott érzelmi állapot nélkül soha nem fogja a kutya megcsinálni.


Nálunk az egyik kutyám a hajszárítóra morog és vicsorog veszettül. :) Neki a morgást így tudtam megtanítani, modellezéssel. Játék közben is morog mind a kettő, a másik ebnél ebből próbáltam kiindulni, de rá kellett jönnöm, ha nincs meg az a boldog játék hangulata, nem fogja ezt sem produkálni. Mert ilyenkor nem arra klikkelek rá, hogy vicsorog vagy morog, hanem arra, hogy boldog, pörög és játszik.

2013. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ettől nem lesz "vad" a kutya? Csak mert ha egy kutya vicsorog, akkor jelzi, hogy "hagyj békén, ne gyere közelebb".

Én értem, hogy vezényszóra szeretnéd de ez végül is testbeszéd. Ez kicsit olyan, mintha támadásra akarnád tanítani, de ha nem értesz hozzá, kicsúszhat a kezedből a dolog.

No de nem akarlak minden áron lebeszélni csak szerintem ebből gond is lehet. :/

2013. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, ha megtanítom vonyítani a kutyát, akkor farkassá válik? Ha megtanítom neki a "nyuszizós" trükköt, akkor nyúllá válik? Ha megtanítom neki a döglött kutya trükköt, akkor igazából meg is fog halni? Pont ugyan ilyen ez a tévképzet is, hogy ha a kutya vezényszóra morog, akkor meg is vadul.
2013. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem lesz belőle baj, tudom kezelni a kutyámat. Porszívóra vicsorgott ha jól emlékszem mikor a kefével el kezdtem piszkálni az orrát, holnap megpróbálom majd hátha :)
2013. febr. 22. 22:17
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is tud pitizni, tetszhalottat játszani, énekelni stb stb.

Nyilván nem így értettem. -.-

De a morgás vagy parancsra támadás azért már kissé komplikáltabb dolog...


Kérdező: ha tudod kezelni, akkor oké. Csak gondoltam nem árt ezt a szemszöget illetve opciót is átgondolnod.

2013. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindig támadást jelent a vicsorgás, sok kutya játék közben is vicsorog (úgy értem, mutatja a fogait), illetve az agarakra jellemző ugyanez nyugalmi állapotban is (az anyukámra a frász jött amikor a mentett agarát az első délután a kertben találta mozdulatlanul feküdve, égnek meredt lábakkal, csukott szemmel, vicsorogva :D)
2013. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!