Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire Terrier...

Amerikai Staffordshire Terrier milyen árban van ha hobbi célra szeretnék kenelből?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy 100-160 ezer forint körül vannak.DE a hobbi kutya olcsóbb ennél?
2013. febr. 22. 21:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Én hobby célra vettem kutyát 40 ezerért kennelből törzskönyvvel, ivartalanítási szerződéssel.
2013. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Na az nagyon jó ár ahhoz képest amiket hallottam:)
2013. febr. 22. 21:07
 3/31 anonim ***** válasza:
Igen, mondjuk az a tenyészet sajnos megszűnt, vagyis külföldre költözött :(
2013. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ennyiért nem kapnák már sehol:(
2013. febr. 22. 21:10
 5/31 anonim ***** válasza:
Én egy éve vettem kb. Akkor volt 3 hónapos :) De ki is derült, hogy tenyésztésre alkalmatlan, mert nem feketedett be teljesen az orra, foltos maradt, de ő így szép :) Nálunk már 60 körül is lehetett venni, jó vérvonalból törzskönyves kutyákat, akik kiállítási minőségűek voltak. Érdemes több helyen körülnézni, és akár nem kölyköt venni, felnőttként több esélyed van rá talán.
2013. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2013. febr. 22. 21:15
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy nem túl extra, de minőségi kennelből 70-80 ezer körül már lehet venni amstaffot, elég elterjedt fajta.
2013. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
11%

Most is hirdetnek az expresszen 20e-től.

Mindjárt kapok is hogy az szaporító,csak azt kellene megérteni sok embernek ,hogy a kiskutya ára pont annyi amennyit adnak érte. Mérlegelhet a tenyésztő ha nem viszik el 4 hónapos koráig,akkor elég rémisztő a gondolat:a nyakán marad!Az az alternatíva marad:olcsón jelképes összegért mihamarabb túladni rajta.Minden esetben a kutya vitalitása,a szülők származása,izomzata viselkedése alapján kell mérlegelni a kölyök beszerzését.

Na nem utolsó sorban a tenyésztő vagy ha úgy tetszik szaporító ránk tett benyomása alapján is dönthetünk.Apró részletek:kutyák elhelyezése,helyük tisztasága ,a kutyák ápoltsága stb.Én például nem vennék olyan helyről kutyát ahol láncon tartják a szülőket.Szerintem ott nincsenek a kutyák megbecsülve persze ez magán vélemény.

Mindenféleképpen több kennelbe el kell látogatni mérlegelni.

Még valami aki 100-ezres nagyságrendet kifizet egy kutyáért az szerintem megérdemli.

Első válaszoló ha én leszurkolnék 40ezret egy kutyáért és ivartalanítási szerződést akarnának velem köttetni,akkor elgondolkoznék egy másik kennelen.Szerintem furcsa,hogy fizetsz és még feltételeket szabnak.Mindig az diktál akinél a pénz van.A világ ilyen.

2013. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne internetes hirdetéseket keress. :/ Többnyire magánszemélyek szokták ott eladni a kölyköket... ergo nem értenek hozzá és ki tudja milyen betegsége lehet később a kutyának. :(

Tudom, hogy fontos a pénz...sajnos ez egy ilyen világ de a tenyésztő nem véletlenül foglalkozik ezzel. :)

2013. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítási szerződés nagyon is fontos.Minden felelős tenyésztőnek szerződéshez kellene kötnie a hobbi célra vásárolt bármilyen kutyáját.Tele vannak a menhelyek,akár törzskönyves kutyát is lehet találni.Minek kellene még pár alomnyi kölyök kutya?

A tenyésztést is tanulják az emberek,nem elég összerakni 2 törzskönyvvel rendelkező kutyát.Biológiai,genetikai,stb. ismeretek nélkül csak szaporítjuk a kutyát és nem tenyésztjük.Ha valaki amstaffot szeretne,ami ma úgyis nagy divat,akkor feltehetőleg szereti a fajtát és nem akar ártani az amúgy is rossz hírnevüknek.Szóval ivartalaníts!

Másrészt,ebből amúgy sem lehet meggazdagodni :)

Harmadrészt,szukáknál nagyban növeli a betegségek (pl.rák) kialakulásának veszélyét az,ha nincs ivartalanítva.


Kedves Kérdező!


Én azt tanácsolnám,mint eddig bárkinek.Olyan fajtát válassz,amire fel vagy készülve.Mind anyagilag,mind időbeosztásilag.És nagyon fontos,hogy ismerd a kutyákat.A természetüket,jellemüket.Testbeszédet,falkában a viselkedésüket.Ha mindezzel tisztában vagy és úgy érzed a staff a jó választás,akkor interneten nézegessél kenneleket,vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel és nála érdeklődj.Valószínű,hogy hobbi célra vannak olcsóbb kutyák,de sok helyen (nagyon helyes) ivartalanításhoz fogják kötni.Amit már előttem is leírtak,menj el személyesen akár több helyre is,ne lágyuljon meg a szíved,az ugrándozó kiskutyáktól.A szülőket is nézd meg alaposan,figyeld hogyan viselkednek veled.Kérdezz rá milyen táppal etet,melyik kiskutyáról mit tudna mondani.Egy felelős tenyésztő ismeri a kölyköket is!Milyen a vérmérsékletük,melyik az energikusabb,melyik a nyugodtabb,és az alapján dönts,hogy később NEKED melyikhez lesz energiád.Nagyon fontos milyen körülmények között élnek,oltásaikat mikor kapják meg,féreghajtva milyen időközönként vannak.

Egy putriból 20ezerért semmiképp ne hozz kutyát,mert nagy rá az esély,hogy az állatorvosi számlád az egekben lesz!


Remélem tudtam segíteni,sok sikert :)

2013. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!