Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy séta...

Mit csináljak, hogy séta közben ne legyen ifeges, ja egy másik kutyávaal találkozik?

Figyelt kérdés
A kutyám,ha ugat rá egy kutya és hátracsapja a fülét és el akarna előle menekülni. Nagyon szeretném,ha a séta egy nyugott esemény lenne számára. Kérle szépen titeket, hogy segítsetek rajtam.

2013. febr. 23. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha mentek setalni mindig rakj jutalomfalatot ( en kutyakajat szoktam) a zsebedbe. Ha te mar lattod a masik kutxat, akkor vegyel par kutyakajat a zsebedbe es mondogasd a kutyad nevet, meg azt h ram figyelj! Ide nezz! .... es ha rad figyel mindig adj neki 1-1 falatot es dicserd meg. Nalunk ez be jott :-)

Sok sikert :-)

2013. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Többet kellene kutyatársaságba vinni, főleg olyan helyre ahol szabadon tudnak játszani. Ha telik rá, akkor kutyasuli, kutyaovi, ha nem, akkor parkban, ismerősnél.
2013. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Szerintem meg egyaltalan nem kene igy szabadon levo kutyak koze engedni, ha enyire fel, mert a tobbi kutya megerzi rajta es meg fogjak kapni. A masik kutyamat mar igy ketszer is megharaptak....

De az az egyik legfontosabb, amit kihagytam, hogy ha megugat titeket egy kutya, akkor ne legyel ideges, ne felj, mert akkor megerzi a kutyad es o is ugyanugy fog viselkedni mint te.

2013. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Pont hogy szabadon tudnak a legjobban kommunikálni, érdekes mód pl. a legritkább esetben ugatnak egymásra, ezt a feszültséget a póráz szüli. Lehet hogy nem láttam még elég új kutyát 15 fős szabadon lévő falkába beilleszkedni, csak úgy 20-at, de egyetlen esetben sem támadták meg csak azért a kutyát, mert az félt, sőt. Ráadásul ha lefekszik, nincs olyan épeszű kutya amelyik bántaná. Nálatok valami más történhetett.
2013. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez a gondunk, nem rég van nálam a kutyus. Mondjuk ő többnyire csak a nagyobb kutyáktól ijed meg.

Pont ma voltunk egy oktatónál, azt mondta, hogy ez teljesen normális, nincs semmi komoly gond. Sokat kell kutyák közé járni és annyi.

2013. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól szocializált, megfelelően kézben tartható, nyugodt kutyákkal kell találkoznia szabadon minél többet. Ha az első válaszoló tanácsát követed, azzal nem oldódik meg a probléma, csak kikerülöd azt. Ugyan úgy félni fog, később akár félelmi agresszió is kialakulhat. A kutyád rosszul lett szocializálva, de ezt ki lehet javítani.

Érdemes lenne egy megfelelő kutyasulit felkeresned, ahol ebben tudnak segíteni, akár terápiával.

2013. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem règ fogadtuk örökbe egy menhelyről és sajnos nagyon kevés kutyàval jön ki jól és ezért nem merem összeengedni más kutyákkal,de van egy társa akivel sokat játszik.
2013. febr. 26. 22:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont fel kell keresned egy normális kutyasulit, ahol segítenek szocializálni a kutyát és rendbe tenni a viszonyotokat.
2013. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AZ újbudai Alfa kutyasuliban vannak ingyenes szocializációs foglalkozás.
2013. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent
2013. febr. 27. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!