Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire beteges a mopsz?

Bimbike11 kérdése:

Mennyire beteges a mopsz?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran betegszenek meg? Mennyire érzékenyek?

Mopsz-tartók válaszait, kutyás tapasztalatait várom ! :)) Előre is köszönöm!


2013. febr. 23. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaziból nem olyan beteges szerintem, maximum csak nyáron van vele gond a nagy meleg miatt. Rövid az orra és ugye nehezen veszi a levegőt. Én már találkoztam olyan mopsszal is, akinek a szeme kiugrott, de ez többször előfordult. Szóval ezek mellett szerintem nagyon más nemigen van
2013. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs mopszunk, de először azt terveztük. A szemük mindenképpen érzékeny, dülledő szemei vannak, és majdnem egy síkban van az orrukkal, így könnyen kosz, vagy éppen kaja is mehet bele. Ráadásul könnyen megsérthetik akármivel pl szaglászás közben. Szóval a szemük miatt nagyon sok betegség fenn áll náluk. Nagyon figyelni kell rá. Akkor ott van még a turcsi orruk is. A hőingadozásra (hideg-meleg) is érzékenyek. Alapjáraton is nehezen veszik a levegőt, nyáron a fülledt, meleg időben ez necces. Ezek szerintem a fontosabbak, de ez mellett a szőrükre is figyelni kell, meg allergiások is lehetnek pl a bolhára (nekünk nem mopszunk van, de a bolhára ő is allergiás). De akinek mopsz-a van biztosan jobban fogja tudni.
2013. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igen a rövid orrú kutyukkal tudom hogy van ilyen gond, hogy a melegben nem kapnak levegőt, de pl a mopszi egyébként is lakásba való, ott meg egyébként sincs olyan meleg, ami elviselhetetlen lenne... sétánál meg gondolom nyáron a korai és az esti hűvösebb órákat kell választani! ezeken kívül gondoltam, valami belső betegségekre, egyéb megbetegedések sűrűségére...
2013. febr. 23. 19:25
 4/7 AnnaPetro ***** válasza:
Kidülledhet a szeme. És nehézkes lehet a légzése is. Persze ez nem minden egyedre vonatkozik.
2013. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mopszom van,de nem mondhatnám,hogy ez a "fajta" betegesebb lenne mint más fajták.

Nálunk szembaj volt,de nem attól,hogy a szemébe ment a kaja :D Nem is megy bele...Befelé fordult a szemhéja és ezt műteni kellett(nem csak mopsznál van ilyen)Allergiás a kutyám,de ez se csak mopsznál van.Most 2,5 éves és lekopogom nem volt ezeken kívül más,ne is legyen.Vigyázni kell rájuk,mert hajlamosak mindent kajának nézni aminek jó az illata :D

Nyáron nem bírják a meleget,de én se és kora reggel és este megyünk ki.Tavasszal a vedlésnél összejön még 2 kutyára való szóval ha a szőrt nem bírod akkor ez nem a te fajtád :) Egyébként igazi szeretetbomba a mopsz,nem agresszívek és a gazdi az szent :)

2013. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. a szőrrel kapcsolatban is köszönöm a választ... hát akkor lehet elgondolkodom másik fajtán, nem szeretek szőrben úszni! :)
2013. febr. 25. 16:09
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is mopszom van. Miénk 7 hónapos, eddig semmi baja nem volt! Annyira nem érzékeny kutya, ahogy be van állítva, szemének sincs semmi baja, rátapad néha szőr azt kipislogja. Meg a redőit zsepivel kitöröljük minden nap, könnyet, csipát belőle. Rengeteg szőre hullik állandóan :) porszívóval és ragadós szőrleszedő hengerrel megoldjuk :) Mi prémiumtáppal etetjük, hipoallergén, sok benne a vitamin, hús (nem gabona) alapú. Nem tudom, ez számít-e abban mennyire beteges. Mindenesetre semmi baja.
2013. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!