Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos magyar vizsla...

6 hónapos magyar vizsla szukám mindig be akar jönni a lakásba és ajtón a kilincsre támaszkodik, kaparja meg ilyesmi hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 08:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
én mindig betakartam őt a teraszon mikor lefeküdt és aludt is szval semmi baja nem volt a mínuszokkal te vevő srác :)
2013. febr. 24. 10:12
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
A vitzsláknak kínzás, ha kint tartják őt muszáj bent tartani, mert annyira ember centrikus, hogy neki állandóan a gazdával egy légtérben kell lennie
2013. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7%

Arról mindenki szeret megfeledkezni, hogy a magyar vizsla vadászkutya. Rövid a szőre, de nem egy öleb....ne tegyük tönkre ezt a fajtát azzal, hogy mindenki ezt a téveszmét sulykolja. Az én kutyáim egész télen vadásznak és nagyon jól érzik magukat.


Ha a kutya nincs elázva és mozog, akkor nem fázik!!! A vizsla a gazdája közelében érzi magát jól, de ettől függetlenül ő szeret kutya lenni...és fontos neki, hogy kutyaként kezeljék.


Az enyémek kint szeretnek lenni, élvezik a játékot a hóban, sőt, még az eső sem zavarja...de itt nyilván rajtam kívül senki nem tartott még magyar vizslát.

2013. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Én sem mondtam,hogy öleb...Sőt,egy jó vadászkutya.DE,amint írtam,IGAZI vadász a kutyáját maga mellett tartja,nem csapja ki az udvarba,csakhogy ne rontsa a fajtát...Szereti a hóban,esőben,szárazságban,vízben,DE mindenhol a gazdi mellett.Kíváncsi vagyok,hogy egy téli vadászat után(vagy őszi esős)mennyire szereti kint az udvaron,egyedül a vizsla...Nem vagyok vadász,de ismerőseim között van.Egy se tartsa az udvaron a kutyáját.S nem csak magyar vizslájuk van,hanem másfajta vadászkutyák is.A házban alusznak,még ha kedvelik is a hóban játszást :)
2013. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
*tartsa=tartja
2013. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%
És elnézést,ha valakit megsértettem írásmodorommal,kutyás felfogásommal.Csak nem értettem,miért elkényeztetés,ha egy rövid szőrű kutyafajtát beengedünk(főleg télen vagy rossz időben)a házba,magunk mellé.Ugyanúgy azokat sem értem meg,akik kaukázusit,kuvaszt stb. pásztorkutyát akarnak házba tartani...
2013. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
És kölyökként is rögtön a teraszon volt?
2013. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
eleinte bent de egész kölyök volt mikor már kint volt.
2013. febr. 25. 20:59
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
Ugye tudod hogy egészen mostanáig bent kellett volna lennie? Éppen novemberben, december elején kitenni egy 3 hónapos kölyköt, pláne egy kontaktkutyát, nem hiszem hogy a legszerencsésebb volt. Örülj hogy ennek ellenére is ennyire kötődik hozzád és nem lett emiatt aszociális.
2013. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
ezt nem úgy kell elképzelni hogy kiraktam őt és nem is foglalkoztam vele csak otthagytam naponta több alkalommal foglalkozom vele sétát leszámítva!
2013. febr. 27. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!