Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebbe senki nem gondol bele?

Ebbe senki nem gondol bele?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést lehet itt olvasni, hogy első kutyának mit ajánlanátok? Vagy xy fajtát szeretnék és mindenki lebeszéli róla, hogy nehogy, semmiképpen, első kutyának jajj jajj. Ha én egy adott fajtát szeretnék de az a "jajj jajj" kategóriába tartozik akkor mit csináljak? Vegyek egy olyan fajtát amit nem is szeretnék és majd 10-15 év múlva legyen olyan kutyám ami az igazi vágyam? Az rengeteg idő!Ha veszek például egy spánielt és tök jól megnevelem, büszke vagyok magamra és aztán 10 múlva megveszem nagy boldogan azt a kutyát amit mindig is szerettem volna, mindent úgy csinálok ahogy azt a 10 év alatt kitapasztaltam, de egyáltalán nem működik mert teljesen más típusú a kutya akkor mi van? Akkor elvesztegettem 10 évet fölöslegesen? Miért ne próbálkozhatna mindenki azzal a fajtával amit szeretne? Ha nincs "tehetsége" a kutya neveléshez akkor teljesen mindegy hanyadik és milyen kutya az, ha meg ráérez és megérti a lényegét akkor lehet az első kutya is tökéletes nevelésű...
2013. febr. 25. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elősre is "jajj jajj" fajtát venni, cska akkor tényleg bele kell adni apait-anyait. Ez az emberek 70-80%-ra nem igaz.

A nővérem 17 éves elsőkuytásként rotit vett. A világ legjobb kutyája volt. De nem is járt bulizni akkoriban (amíg a kutya bombabiztos kiképzése véget nem ért), nem volt semmi extra porgram, csak a kutya.

2013. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

ahogy little red irta


a másik meg az hogy ha engem érdekel egy kutya fajta és csak olyat szeretnék akkor nem itt kérdezgetem hogy mások mit ajánlanak, hanem utána olvasok annak a fajtának amit szeretnék. betegségek, tisztálkodás, nevelés, személyiségi jegyek stb... pl.: imádom a beaglet, de mivel panelban lakok, a beagle meg alapjáraton vonyítós kutya, plusz könnyen szökik mert az orra után megy, így akár mennyire is szeretem nem választom ezt a fajtát mert panelban lakok, városban, sok az autó (és ütöttek már el előttem fiatal beaglet mert éppen akkor szakadt el a póráza amikor egy kóbor kutya ott kóválygott...

2013. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem hatott meg, h ajánlott-e a kedvenc fajtám elsőnek v sem. Én nem kérdeztem meg senkit róla.

Úgy voltam vele, ha nem megy, megyünk kutyasuliba.


Aki bizonytalan és döntésképtelen, másnak kell megmondania, h mit csináljon, az nagy valószínűséggel a kutyával is határozatlan lenne.

2013. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok szoktak itt kérdezni, akiknek nincs konkrét elképzelésük, vágyuk. Őket a válaszolók akkor már inkább a könnyedebbnek gondolt fajták felé terelgetik, egyébként logikus módon. Ha a kérdező nem csak egy szeletét szeretné felmérni a választási lehetőségeinek, akkor jobban teszi, ha fellapoz egy kutya enciklopédiát, mivel itt ajánlások hangzanak el.


Ha valaki xy fajtát szeretne, de a kérdéséből és válaszaiból nyilvánvalóan kitűnik, hogy nem alkalmas arra a fajtára, akkor igen, lebeszélik róla. Ha alkalmas rá, akkor meg nem. Szerintem aki xy fajtát szeretne, de itt kérdezősködik róla, az már alapból gyanús.

2013. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem úgy adta magát, hogy könnyen kezelhető fajtában gondolkodjak első kutyának, ez volt az egyik fő szempont. Eszembe sem jutott egy problémásabb fajta. Nyilván egy kezdő is nevelhet jól egy jajj jajj kutyát, de én nem akartam feleslegesen ekkora kihívást vállalni.

Amúgy azóta annyira megszerettem a választott fajtát, hogy szerintem már ki is fogok tartani mellette. :)

2013. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt inkább úgy kell értelmezni, hogy akinek totál nulla tapasztalata van kutyával, az válasszon mást ha lehet.

Én pl 22 éve várok egy saját kutyára. Ez idő alatt minden létező szakirodalmon átrágtam magam, filmeket nézek, menhelyre járok ki a rehabilitációba segíteni, többen kértek már tőlem tanácsot, a családban az összes kutya alapidomítását nekem köszönhetik. Mindezek ellenére sohasem lehetett egy saját kutyám aki itt lakik velem egy fedél alatt, pedig felkészült vagyok még a báránybőrbe bújt farkasra is. Na ennyit az önsztárolásról.


Szóval ha valaki egy nap kitalálja, hogy kutyát szeretne, de még arról sincs elképzelése, hogy mit és mennyit eszik, az tényleg ne mondjuk egy filát vegyen elsőnek.

2013. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Valletta ***** válasza:
100%

Sokszor már néhány mondatból le lehet szűrni, hogy van-e valaki elég felkészült, intelligens, idős egy fajtához. Azt te sem vitathatod, hogy ha egy 12 éves kislány akar ambullt, a többség jogosan érzi úgy, hogy ebből bizony baj lehet.


Egyébként pedig semmi baj nincs azzal, ha valaki itt kérdezi meg, hogy kinek milyen tapasztalata van az adott fajtával, mert sok esetben az internetes fajtaleírások enyhén szólva távol állnak a realitástól, ráadásul az már csak nem lehet probléma, ha valaki azért kérdez, érdeklődik, mert fel akar készülni a kutyájára és kétségei vannak. Akinek nincsenek kétségei, azzal van a gond.

2013. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jó, oké aki azt sem tudja milyet akar, azt inkább terelgessék a könnyebbik irányba, de ha tudja mit akar és most még a felkészülés szakaszában van és itt is kérdez attól még lehet, hogy alkalmas lesz rá. Nekem sem volt semmi tapasztalatom, csak azt tudtam, hogy Ő kell nekem :) 1 évig beletemetkeztem minden neveléssel kapcsolatos könyvbe, cikkbe és a fajtajellemzőkbe, de nem is olyan könnyű konkrét infókat szerezni,mert a kutyatár és társai semmit nem érnek.Bár nekem eszembe se jutott itt kérdezni, de ha eszembe jutott volna biztos megteszem, mert itt elég sok ember megfordul és a saját tapasztalatok leírása sokat számít egy másik "esendő" embertől, aki nem tenyésztő és nem tudja minden csínját-bínját a kutyának hanem a saját hibájából tanulta meg és közelebbnek érzem magamhoz. Ha akkor írok ide biztosan engem is "hülyének" nézetetek volna és megpróbáltok lebeszélni, de ez itt még csak az érdeklődés, tanulás fázisa. Bár én az a típusú ember vagyok akit nem lehet lebeszélni semmiről ha egyszer akarok valakit, de azért én is egy kis félszel vágtam bele a dologba, most már tudom, hogy fölösleges volt mert bár mindenhol azt írják, hogy mennyire kemény és mennyire agresszív én nem ezt tapasztalom, pedig már 2 jajj jajj kutyám van és teljesen más egyéniségek, de rosszat nem tudnék róluk mondani :)
2013. febr. 25. 11:49
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez a lebeszélés a "jajj jajj" kutyákról szerintem sok mindentől függ. Emlékszem tavaly volt egy időszak, mikor naponta többen is kérdezték hogy első kutyának megfelelő lenne-e egy csehszlovák farkaskutya, mert nekik az mennyire tetszik mert úgy néz ki mint egy farkas. Ilyen esetben már alapból megpróbálnám lebeszélni az illetőt, mert azon kívül hogy szép kutyák 100% hogy egy teljesen kezdő kutyatartó nem fog velük megbirkózni, főleg hogy nagyon sokan csak addig jutnak el hogy képeken nézegetik őket hogy milyen szépek is (pont mint autóvásárlásnál) de nem olvas utána mivel is jár egy ilyen kutya tartása.

Van igazság az érvelésedben, de fordítsuk meg a dolgot: megveszi a számára álom kutyát, majd mikor eltölt vele egy bizonyos időt rádöbben hogy ez mégsem az az édi-bédi kutyuska amit képeken nézegetett és kb 3 verzió lehetséges:

1. segítséget kér, és elmegy kutyaiskolába ahol jó esetben megtanulja kezelni a kutyát

2. feladja az egészet, lesz ez közveszélyes és kezelhetetlen kutyája

3. valamilyen módon megszabadul a kutyától (menhelyre leadja, kirakja az út szélén stb)

Sajnos hazánkban az utolsó kettő verzió az elterjedt a gyakorlatban.

Mint írtad 10-15 évre választ kutyát magának az ember, és ha lepasszolja az első "jajj jajj"-t rövid időn belül és semmit nem változik az illető hozzáállása a kutyákhoz, a következő "jajj jajj" kutyának is ez lesz a sorsa mert fél év múlva már egy másik farkas kinézetű kutya fog nagyon tetszeni ennek az embernek, mert úgyis a kutyát (vagy a fajtát) tartja majd hibásnak a viselkedési problémák miatt nem pedig saját magát.

2013. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A westi nem egy jajj, jajj kutya, mégis lemondtam róla, jó 15 évre- remélem, és egy ölebet választottam... tényleg könnyű nevelni amúgy. Egyszerűen én tudom magamról, hogy nem vagyok túl következetes, ezért makacs kutya szóba sem jöhetett amíg nem mértem fel a képességeimet. Már tudom, hogy képes lennék megnevelni egy westit is.


Ha te nem vagy bizonytalan magadban válassz jajj-jajj kutyát. De figyelmeztetnélek, hogy egy jajj-jajj kutya rossz kezekbe kerülve hiper jajj lesz, sőt akár veszélyes is!


Kezdő kutyás+jajj-jajj kutya= kutyaiskola, kiképzés. Ha ez neked oké, mind időben, mind anyagilag, hajrá. De kár lenne azt gondolni, hogy csuklóból megoldod, egy kamasz jajj-jajj kutya nevelését...

2013. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!