Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebbe senki nem gondol bele?

Ebbe senki nem gondol bele?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést lehet itt olvasni, hogy első kutyának mit ajánlanátok? Vagy xy fajtát szeretnék és mindenki lebeszéli róla, hogy nehogy, semmiképpen, első kutyának jajj jajj. Ha én egy adott fajtát szeretnék de az a "jajj jajj" kategóriába tartozik akkor mit csináljak? Vegyek egy olyan fajtát amit nem is szeretnék és majd 10-15 év múlva legyen olyan kutyám ami az igazi vágyam? Az rengeteg idő!Ha veszek például egy spánielt és tök jól megnevelem, büszke vagyok magamra és aztán 10 múlva megveszem nagy boldogan azt a kutyát amit mindig is szerettem volna, mindent úgy csinálok ahogy azt a 10 év alatt kitapasztaltam, de egyáltalán nem működik mert teljesen más típusú a kutya akkor mi van? Akkor elvesztegettem 10 évet fölöslegesen? Miért ne próbálkozhatna mindenki azzal a fajtával amit szeretne? Ha nincs "tehetsége" a kutya neveléshez akkor teljesen mindegy hanyadik és milyen kutya az, ha meg ráérez és megérti a lényegét akkor lehet az első kutya is tökéletes nevelésű...
2013. febr. 25. 10:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Ez hülyeség. Igen is mindenkinek olyan kutyát kéne tartani amivel bír, egy 14 éves gyerek ne akarjon staffit és kész.

Legyen egy tacsija.

2013. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy nem tud róla semmit csak képen nézegeti, ezért kellene szerintem lebeszélés helyett inkább arra sarkallni, hogy nagyon készüljön fel a nevelésére és ne emberként kezelje. Ha meg valaki feladja és kidobja a kutyáját akkor az bármilyen fajtával bekövetkezhet, mert bár sok jajj jajj kutya végzi menhelyen van ott mindenféle kistestű keverék is meg minimális nevelést igénylő kutyák. Utolsó!Én már túl vagyok mindkét jajj jajj kutyám kamaszodásán és sose jártam velük kutyasuliba, nem volt velük semmi problémám,mert annyira nem nagy kunszt ez a dolog mint amennyire túl van misztifikálva. De mint már írtam az egyéniségük is más, tehát még az sem lehet, hogy kifogtam egy könnyű esetet, szerencsém volt és kész, mert volt velük munka de én ezt egy csivavával is így csináltam volna.
2013. febr. 25. 13:03
 13/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jó dolognak tartom,ha valaki eljut odáig, hogy egyáltalán megkérdezze, érdeklődjön arról, hogy milyen kutyát vegyen magához!


Aztán, hogy kinek-kinek a válasza mennyire megbízható, azt bőven le lehet szűrni, a válaszoló fogalmazásából, illetve hozzáállásából.

Természetesen vannak elvakult ebtartók is akik szerintem nem okoznak sok kárt, max. az érzékenyebb embereknek egy kis lelkiismeret furdalást.


Mert azt tartom, hogy inkább félni, mint megijedni alapon jobb mindenre fölkészülni.

Aki idióta és trehány hozzáállással rendelkezik, az nagyon ritka esetben fog a témában egyáltalán érdeklődni.


Részemről nagyon hasznos az oldal, minden tekintetben sokat tanultam/tanulok.

Persze vannak témák, amiben nagyon nehéz fekete-fehér alapon eligazodni mint pl. etetés, de szerintem ez is józan paraszti ésszel és olvasással orvosolható.


Mindent egybevetve hasznosnak tartom az oldalt:)

2013. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Figyelj! Nem létezik, olyan , hogy "jajjaj kutya".

Vlakinek, az a kutya tetszik aki egész nap lustálkodik, lehet simogatni, valakinek az ami folyton sétálni akar,

valakinek az a kutya kell ami bohóckodik, valakinek egy komoly kutya kell.

Amikor, valaki kinéz magának egy kutyát nem azt nézi, hogy az, hogy néz ki, hanem azt, hogy , hogyan viselkedik, mik a rá ÁLTALÁBAN jellemző dolgok. Az általábant azért emeltem, ki mert van egy kutyafajta, amire vannak jellemző dolgok, viszont nem mindeggyikben van meg, nem kell az összes Boxernek rossz térdének lennie, de ez előfordulhat nálluk, az is lehet , hogy valameik egyszerűen lusta ( a Boxer nagy túrázós-játszós tipus). Nem mások, véleményét, kell kikérni amikor kutyát választasz, hanem azt amit általában írnak róluk, és számolni kell azzal, hogy aki írta az túlzott, és azzal is, hogy amelyik kutyát választod, az máshogy viselkedik, mint ahogy általában szoktak .

Nincs olyan, hogy rossz kutya, maximum nem passzoltok össze a kutyával.

2013. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a legtöbb embernek nincs önismerete, és nem is tulajdonságok, hanem külső vagy divat alapján választ. Kutyaválasztás előtt szerintem fontos felmérni, hogy a gazdi mit tud majd adni a kutyának 15 éven keresztül? Mekkora mozgásigényt tud kielégíteni? Tervez-e dolgozni vele? Mennyi következetes és határozott? Mennyire higgadt? Ezek nagyon fontos dolgok, de az emberek egyszerűen nem gondolják végig. Csak az lebeg a szemük előtt, hogy jajj de menőn néz ki az amstaff, jajj de szép kék szeme van a huskynak, jajj de szép nagy és kemény a kaukázusi. Nem hajlandóak reálisan látni a helyzetet, a vágyaik irányítják őket. Persze tisztelet a kivételnek, de olyan is van, aki elmegy kutyasuliba segítségért, de annyira nem illenek össze a kutyával, hogy ott sem tudják a problémát megoldani.
2013. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor, valaki kinéz magának egy kutyát nem azt nézi, hogy az, hogy néz ki, hanem azt, hogy , hogyan viselkedik, mik a rá ÁLTALÁBAN jellemző dolgok."


Akkor azért van annyi beagle gyepin meg menhelyen. Tényleg, nem azért veszi a sok hülye, mert szép, ugye?

2013. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem arról beszéltem, (szerintem a Beagle az szép kutya), hanem arról, hogy minden mást néznek, csak azt nem , hogy hozzájuk illjen a kutya, és amikor a kutya szeretne menni folyton sétálni, akkor a gazdi, nem viszi ki, és akkor nézd , meg már baj van.

Nincs rossz kutya, csak rossz (vagy nem hozzá illő)

gazdi.

Valaki azért nem vesz Boxert, mert tudja, hogy lehetséges, hogy sok műtéten kell átesni, és nem fogja bírni anyagilag, inkább vesz valami más olyan kutyát, aki szeret túrázni stb., viszont valaki nem gondol bele, és szívtelenül ott, hagyja a bajban.

Sok ember, nem nézi, annak, a kutyának, a "hátrányait" , csak azt, hogy mennyire tetszik neki, az, hogy ilyen gülüszeme van vagy jajj ez mennyire tanulékony, de közben meg folyton kell túrázni menni vele, csak ezt, nem nézik, és akkor már késő amikor nállad van.

Én már 1,5 éve nézegetem a Német Dogot, de mivel még nincs nagy kertem, egy ideig ez csak állom, meg még nem tudom pontosan az álltalános tulajdonságait, meg ilyesmiket, meg élőben sem láttam elégszer szoval , míg csak azokat a dolgokat tudom, amik tetszenek, ( jó néhány rosszat is tudok, de nem akadáj eddig a rossz dolog)

és nem tudom, az összes lehetséges dolgot, addig nem.

2013. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Te sem tudhatsz sokat a dogokról, megfelelő fárasztás mellett kimondottan kanapékutyák. Imserősömnek 3 van egy 60 nm-es lakásban, és ritkán látni olyan kiegyensúlyozott és boldog kutyákat. Szóval ne csak nézegesd, de olvasss is utánuk.
2013. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mivan? olyat írtam a Dogokról amiben azt állítom, hogy nagy kerrtkell hozzájuk meg minden túra minden, nem ezt mondtam !! Csak azt, hogy én nem akarom őket lakásban tartani, persz lehet , hogy jobb lenne, bent tartani őket, a bélcsavarodási hajlamuk miatt, mert ha esznek és rögtön mozognak, akkor nagy az esélye ennek, ezért is érdemes megemelni a tányérjukat.

Szóval r0hadtul nem állítottam ilyet, és amit az elöbb írtál, nem hozott nekem új ismereteket !!

Má' boccs

2013. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!