Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek ajánlanád a dobermannt?

Kinek ajánlanád a dobermannt?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a fajtáról,ismerek is a környéken egyet. De elsősorban a dobi tartókhoz fordulok kérésemmel: milyen temperamentumu embernek ajánljátok? Tudom,hgy napi 1, óra séta elég neki,és napi szinten tanítani is kell. Milyen táplálékot ajánlanátok neki?(gondolom a betegségei miatt nem jó a Multifit vagy a Dog Chow neki)vagy igen?

Van egy 5 éves pörgős (és labdaőrült)pitbullom,vele kijönne?

Kiknek nem ajánlanátok,hogy dobit tartson?

Előre is köszi a válaszotokat!


2009. szept. 10. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Pitbullt nem csak engedéllyel lehet tartani? Amúgy a dobinak szerintem nem elég egy óra mozgás... Egészséges kajára meg minden kutyának szüksége van. Nem fog belehalni ha ilyen közepes Multifit-et eszik, jobb mint a teszkós táp.. De a legjobb minőségűek között a legolcsóbbak az Acana meg az Orijen, és szerintem a legjobbak is. Szerintem problémás együtt tartani két ilyen fajta kutyát. Nem azért mert "harci kutya" hanem mert dominánsabbak sok fajtánál.

Annak nem ajánlom aki nem tud következetes lenni, elkényezteti, vagy fegyvernek használja, aki divatból venné, aki ismeri a tipikus munkakutyákat (német juhász) és a dobival is úgy akar bánni (más nevelést igényel).

Kemény de nyugodt, következetes és észszerű embernek ajánlom. Nevelni napi szinten minden kutyát kell.

2009. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a dobinak egy óra mozgás az nagyon kevés!

A Multifit nagyszerű fenntartó táp, egészséges felnőtt hobbikutyának, alacsony terhelés mellett, ám kölyök korban tönkre teszed vele a kutyádat.

Kölyökkorban szuperprémium tápot kell használni!!!


csak olyan gazdinak ajánlom, aki ismeri a fajtát és biztos benne hogy ezt akarja! Elég temperamentumosnak kell lennie, tiszteletet parancsolónak különben megette a fene...a fejedre fog nőni.

2009. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az előzőeket tudom ismételni.


Pit bull-t kéz alatt szaporítóktól, amerikai staffodshire címen lehet venni. Ez jó is, meg rossz is, mert jó kutyák tudnak lenni, de csak a megfelő ember mellett. Így sok olyan is hozzájut, akinek nem lenne szabad, és csak erősíti a fajta negatív megítélését. :(

Jobban járnánk, ha engedélyeznék a tenyésztést.


Határozott, magabiztos, kitartó, következetes, nyugodt, egyszóval erős és egészsges személyiségű emberek kutyája.

2009. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a kutyámmal semmi gond sincs,köszi :) utolsónak:mit jelent az egészséges kifejezés a hsz-edben? Köszi a válaszokat,hát...edig magamra ismertem :)

Ismerek a környékről egy versenyes dobit,aki Multifitet kap,csak ezért írtam :) a kutyám Dog Chow-t kap,mielőtt választottam tápot,részletesen elbeszélgettem a dokival,és ő ezt a tápot ajánlotta. Ez akkor nem jó a dobinak? És mi a baja a kölyök változatának? Erről tudtok valami infot mondani?

2009. szept. 10. 15:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nincs gond vele, 100% hogy dominűnsabb mint mondjuk az éán mudim... És a dobi is. Szóval dobi+pitbull= domináns kutya. Ellenkző nem és ivartalaníáts- ez jó megoldás. A kiskutyáknak meg azért kell prémium táp, mert fejlődésükkor nagyon fontos, hogy jó minőségű kaját kapjanak. A Multifit sem rossz, de a lehető legujobbat kell kapniuk az optimális fejlődéshez, főleg egy ilyen nagy kutyának.
2009. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges?

Olyan személyiség, amiben nincsenek kicsinyes, alattomos tulajdonságok, ill. nincsenek frusztrációk, feszültségek, gyermekkori bántalmak, amiket pl kutyán él ki.

Klasszikus példa, hogy valaki az életben mindig alkalmazkodó, engedelmes, amikor hazaér szétrúgja a kutyát.


Közérthetőbben úgy szoktam mndani, hogy ezek mellé a kutyák mellé nagy száj (arc) kell. ;)


Még nem volt ilyen fajta kutyám, de lehetne. És lesz is, ha úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelem. S erre elég nagy az esély. :D

2009. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

:) köszi a magyarázatot :) ahhoz képest,hogy a pitbull domináns,elég jól kijön a többi kutyával. A legjobb barátja a szomszéd rotija(igaz,az is szuka),akivel nem csak kerítésen keresztül haverkodnak. Ivartalanításról meg annyit,hogy mindenképpen szukát választok majd.

Hmm...még mindig nem kaptam tartalmas választ,hogy a Dog Chow miért nem jó neki. Ha jól tudom,középkategóriás táp,és eddig még mindenki ajánlotta. Vagy tudtok valamit róla,amit én nem?

2009. szept. 10. 17:18
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
A dog Chow-t azért szokták itt ajánlani,mert ez a legalja minőség ami még bizonyos körülmények között (nagy pénz hiány) elfogadható. Egy kutyának míg fejlődik, mindenképp a legjobbat kell neki biztosítani, ha sokba kerül akkor is. Sok betegséget meg lehet előzni megfelelő táplálással !
2009. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én mint tapasztalt dobis válaszolok.

Amennyiben kertben lenne a kutya, napi egy óra séta elég neki, de az labdázásból, más kutyákkal való játékból szabadon rohangászásról szóljon.

A dobik mindenre nyitottak, élvezik az életet!

Mivel a dobi munkakutya és imád tanulni szerintem elengedhetetlen az otthoni foglalkozás mellett hetente min. 1x kutyusliba vinni, ahol kiképzők segítenek helyesen nevelni, és mind a kutya, mind a gazdi élvezheti a foglalkozást, a közös munka örömét.

Főleg kölyök és fiatal korban elengedhetetlen a minőségi táplálás, tehát valami középmagas vagy magas minőségű tápra van szüksége. 2-3 éves korában kicsit vissza lehet venni a minőségből, de nem szabad sosem olcsó táppal etetni. Idős korára megint igényli a minőségibb táplálékot, ami óvja a szervezetét, bélrendszert, ízületeket…

Nem szeret fázni, sőt némelyik kimondottan fázós, ezért ha nem a lakásban van a családdal, akkor a házát olyan helyen kell elhelyezni, ahol nem éri közvetlenül szél, eső stb... Jobb, ha valami melléképületben vagy a garázsban van.

A kanok kanokkal nem jönnek ki, kár erőltetni. A szukák könnyebben nevelhetők, de ott is lehetnek domináns egyedek.

Hogy kinek ajánlanám a fajtát?

Mindenkinek, aki családtagként tartja a kutyát, mindenkinek, aki tiszteli a fajtát és a fent leírtakat elfogadja és betartja.

Azoknak NEM, akik csak egy "őrkutyát" szeretnének, "el van ez a kertben is", "minek ennek drága táp" hozzáállásokkal olvasta a fentieket. Természetesen ez a fajta sem dísztárgy! Aki csak villogni szeretne vele, annak nem való!

2009. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi, a tied volt a leghasznosabb válasz :)Kert+lakás van eddig is jelenlegi kutyámmal is,vele járok heti 2x kutyasuliba,meg aktívan kirándulni a többi kutyással 7végenként. A többit meg úgyis leírtam már,hogy naponta mennyit foglalkozok vele.

A tápról annyit,hogy megkérdeztem az állatorvost,és ő nekünk a Dog Chowt ajánlotta,ezért kérdeztem meg,hogy a dobinak ez miért nem jó(pl kevés fehérje vagy bármi olyan összetevő,ami neki nem jó). Vagy erről majd az állatorvost kérdezzem meg?

Mivel jelenlegi kutyám is igazi családtagként kényelmeskedik el a kanapénkon,szerintem a dobi sem veti meg majd ezt a kényelmet.

2009. szept. 11. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!