Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olcsóbb, jobb tápot...

Milyen olcsóbb, jobb tápot javasoltok nagy testűnek (kaukázusi)?

Figyelt kérdés

Eddig hipermarketben vettem a tápot de itt is sokat olvastam erről, és elgondolkodtam ezen.

Eddig ilyen 2500 forintos 10,15 kilósat vettem, arra azért figyeltem hogy tartósítók meg hasonlók ne legyenek benne.

Felesbe kap tápot meg amit éppen kapok kutyának valót a hentesnél, csirkelábat nyakat fejet farhátat.

Tudom ezek a tápok nem sok érők, de ahogy elnézem végül is jól vannak tőle a kutya (kaukázusi).


Kérdés az hogy hasonló árban milyen jobb fajta tápok vannak?

Egyenlőre nem engedhetem meg magamnak a drágábbakat, így csak a max 3000 forint/10,15 kilót engedhetem meg.

Mondjuk ezek mellé szoktam adni vitaminokat is.



2013. febr. 25. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Brit Premium, Josera vagy Bosch Adults. Zoofast.hun nézz szét, ott a legolcsóbbak a tápok. Amúgy husis etetésen még nem gondolkoztál? Olcsóbb és egészségesebb.
2013. febr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

300Ft/kg áron nincs jó (vagy akár csak elfogadható). Az, hogy figyeltél arra, hogy tartósítószer ne legyen benne, kb. annyit ér, mint amikor a dagadt lány diet cokeot kér a 3 dupla sajtburgere mellé. Az ilyen tápok húst alig láttak, csak a kutya számára értéktelen (emészthetetlen) puffasztó anyagokkal, céklapürével, búzával rakják tele, egyszerűen, hogy a súly meglegyen. A 10.15kg-s tápodból jó 9kg szinte semmit sem ért a kutyádnak, és hosszú távon nagyon lerövidíted az életét, ha ilyen szemetet eszik. Még a házi maradék is sokkal jobb ennél, de az is kerülendő.


500-550Ft/kg áron kezdődnek a rendes tápok, Brit, Josera azok, amik ilyen fajlagos árra jönnek ki a legnagyobb kiszerelésnél (15/30kg) és okék is.


Ha a fagyasztás megoldható, a helyedben keresnék egy vágóhidat és nagy mennyiségben kérnék nyesedékhúst, farhátat, kb. 250Ft/kg áron adják és etesd a BARF módszer szerint. FB-n van is egy csoport erről, Nyesedék hús kutyáknak néven, kérd, hogy vegyenek fel, ott találsz több infót.

2013. febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért írják sokan, hogy a Zoofaston a legolcsóbbak a tápok? Mi máshonnan rendelünk és ott olcsóbb az a táp, amit mi szoktunk venni, mint a Zoofaston...


Bocs, csak szemet szúrt...

2013. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert a tápok 90 %-a tényleg ott a legolcsóbb. A te tápod valószínűleg a 10 %-ba tartozik.
2013. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kedves 3as te honnan rendelsz? mert lehet minket is érdekelne :D


Amúgy Zoofast adózási okokból olcsóbb mint a többi cég. Mivel ha jól tudom lengyel székhelye van.

2013. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kaukázusinak leginkább semmilyen tápot, de főleg nem olcsóbbakat...


a fajta nomád körülmények között alakult ki, és bár már jó pár évtizede tart a civilizált körülmények közötti tenyésztése, még mindig őriz valamennyit ősei biológiai sajátosságaiból. nevesül nagyon-nagyon jó a takarmányhasznosító képességük! egy kaukázusi juhászkutya nap létfenntartásához kb annyi táplálék kell, mint amennyi egy átlagos közepes méretű kutyának. nagyon sokan nincsenek tisztában az általuk tartott fajta sajátosságaival és igényeivel, ezért tolják bele ész nélkül a kaját, merthogy milyen óriási, akkor biztos rengeteget kell ennie... hát nem! de még ha a gazdi oda is akar figyelni és a mai trendnek megfelelően "large breed" tápot vesz, azzal sincs sokkal előrébb szerencsétlen állata. ugyanis a nagytestű - óriástestű - fajtáknak kialakított tápoknál az összetételt az átlagos nagytermetű fajták igényeihez állították össze, ezek közé pedig véletlenül sem számolható a kaukázusi (sokkal inkább a bernáthegyi, a dog, a leonbergi, újfundlandi és társaik, akik viszont hatványozottan többet esznek, mint a kau!), mivel a jobb tápokat előállító ill. a kutatásokat végző országokban a kaukázusi juhászkutyák szinte alig ismertek.

egy kaukázusinak (illetve más, hasonló körülmények között kialakult fajtának, pl. közép-ázsiai juhászkutya, kangal, egyes szánhúzó fajták, stb) ha jót akarunk, akkor hanyagoljuk a tápokat. eredeti élőhelyükhöz, tartásmódjukhoz tanácsos igazodni az etetéssel. a nyáj mellett voltak bőséges és ínséges időszakaik, tavasszal, elléskor jutott nekik ellési hulla, placenta (= sok hús), ezután pedig tejsavót (bár nagyon híg, ám a vízen kívül fehérjét és zsírt tartalmaz, szénhidrátokat és rostot alig vagy egyáltalán) amit korpával sűrítettek be (a korpa szintén alacsony emészthető szénhidráttartalmú, főleg emészthetetlen rost), ezen kívül pedig ami dög, pocok, egyéb apróság akadt, azt ették, illetve időszakonként egy-egy elhullott állatot.


hogy magyarra fordítsam a dolgot: vagy magas fehérjetartalmú (de főleg alacsony szénhidráttartalmú) tápot adnék neki, de kevesebbet, mint ami a zsákra van írva, vagy még inkább húst. ha találsz forrást kutyának való húshoz, akkor akár olcsóbban kijössz belőle, mint akármelyik táppal. nyesedék, zsíros bőr, belsőség, csontok, nem kell túl sok színhús neki, és bővítheted mindezt a konyhai maradékkal, leveszöldség, kenyérhéj, ilyesmi. de külön én nem főznék neki se tésztát, se rizst, ha nagyon kevesled a mennyiséget, inkább levest főzz neki, és higítsd föl. ha neten rákeresel találsz adatot arról, hogy mely ételek kerülendők kutyaetetéskor. elvben, ha mindenféle húst adsz neki vegyesen (lehet még tojást is nyugodtan), akkor nem kell plusz kiegészítő, de ha könnyebb úgy a lelked, akkor immunovet port (nagyon jó termék és nem is drága) és valamilyen ízületvédőt adhatsz neki hozzá (luposan, gf-600, stb).

2013. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Dogshopból rendelek...
2013. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!