Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BH vizsga, vezényszó?

Görbe bözske :) kérdése:

BH vizsga, vezényszó?

Figyelt kérdés

BH vizsgán mennyire veszik komolyan, hogy hányszor mondom a vezényszót?

A leírásban mindent csak egyszer lehet.

Nekünk viszont sokkal jobban megy ha mondjuk többször mondom hogy lábhoz, marad stb.


2013. febr. 26. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az mind pont levonás lesz, de ettől még lehet sikeres a vizsga.
2013. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon komolyan veszik, minden ismétlésnél pontlevonás.

Gyakorolj vele minden nap, és szerintem ne mondogasd többször a parancsot, várd el tőle, hogy az első szóra megcsinálja. Az olyan furi amikor menet közben azt hajtogatod, hogy lábhoz, lábhoz, lábhoz.


Nem kötözködni akarok, de hogy, mikor használjátok BH vizsgára készülve a "marad" parancsszót? Hiszen mi még a menet közbeni feladatoknál sem mondtuk, csak azt, hogy ül, fekszik.

Sok sikert!

2013. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pont azért kell sokat gyakorolni, hogy úgy menjenek a feladatok, ahogyan menniük kell egy BH vizsgán. Egyébként bírófüggő is a dolog...

Én a helyedben még gyakorolnék és akkor mennék, mikor már biztosan jól megy...

2013. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha menet közben csak akkor figyel a kutyád ha folyamatos kontaktusban vagy vele, akkor találj ki valami nem feltűnő dolgot (pl szipogás) így ha nem koncentrál eléggé a kutya fel tudod kelteni a figyelmét anélkül hogy vezényszót használnál, persze ésszel kell csinálni. Sokan alkalmaznak hasonló trükköket.
2013. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.


Igen, már én is hallottam róla, hogy különböző trükköket vetnek be, hogy a kutya figyeljen, viszont a bírónak ne tűnjön fel :)

2013. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Helyben maradásnál használják gondolom a "maradj" szót, bár ez is plusz vezényszónak számít már ha előtte ki kell mondanod a fektetéshez a fekszik vezényszót. Egyébként sem mondogathatnád hogy "maradj", mert 20 lépésre el kell távolodnod a kutyádtól és háttal is állsz neki így nem fogja hallana ha beszélsz hozzá, kiabálni meg nem lehet mert zavarod vele a másik párost és ki is zárhatnak. Inkább gyakoroljatok még kicsit.
2013. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen helyben maradásnál van a maradj. És nem az a baj, hogy nem jön láb mellett hanem hogy nincs folyamatos szemkontaktus. kb. 20 lépésenként elkezd nézelődni.

A cuppogás jó ötlet, mindenképpen alkalmazni fogom.

Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 26. 19:36
 8/15 anonim ***** válasza:
ha picit növeled a menetelésnél a tempót ? próbáld meg akkor nincs ideje nézegetni, mert nem tud veled haladni. És arra is figyelj, hogy elvileg ha 3-nál többször használsz egy vezényszót a szabályzat szerintem a biró megszakithatja a gyakorlatot. Ha hobby iskolába jársz, és ott helyben vizsgázol, akkor a birók elnézőbbek, figyelembe veszik, ha ideges vagy, kezdő kutyás. De azért arra figyelj, hogy legalább 71 pontot szedjetek össze:) Sok szerencsét, jó gyakorlást:)
2013. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
gyorsan szokj le róla, hogy ismételgetsz! elsőre várd el a teljesítést és dicsérd mindig azonnal. a kutya hamar megszokja, hogy csak a 3. parancsot kell komolyan venni... a szemkontaktust gyakorold külön is, csak ültesd magad mellé/elé és tartsd ki minél tovább, menet közben pedig gyakran válts irányt és tempót, és néha megállás nélkül is dicsérd (nyilván akkor, ha szépen néz).
2013. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

a marad parancsot én sem értem :) ha egyszer azt mondom a kutyának, hogy ülj/áll/feküdj akkor azt teszi és addig, amíg fel nem oldom. hova kell a maradj?

csak a speciális munkában, pl. terelés van olyan, hogy a kutya magától kelhet föl fektetésből, ezért is szokták a terelősök angolul tanítani a parancsokat, vagy legalább más kifejezéseket használni.

2013. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!