Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen történeteik vannak...

Milyen történeteik vannak állatorvosi tévedésekről?

Figyelt kérdés
Félrekezelés, félrediagnosztizálás.

2013. febr. 27. 16:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Az kiskutyám egy nap elég bágyadt volt, nem evett rendesen, gondoltam átviszem a dokihoz, aki erre csak legyintett, azt mondta, biztos csak front jön, és ez hat a kutyákra ilyenkor aluszékonyabbak és kevesebbet esznek, de mivel csóvált meg kedveskedett (hozzáteszem akkor 6hónapos volt még) mondta, h ne lássak rémeket nincs baja.

Este már az ügyeleten ültünk, mert hányt, ott megmondták h bélgyulladása van, nem a sima parvo ami ellen oltva vannak, hanem valamilyen másféle. Folyadék gyűlt össze a beleiben, (megrázogatta a kis pocakját, és lötyögött mint egy kólás doboz ami félig tele van)

kapott gyógyszert, szurikat 2 hetes kezelés után rendbe jött, ez a kis akció 35ezerbe került nekünk csak mert az orvos legyintett amikor én mondtam h nézze meg mert látom, hogy vmi nincs rendben. :S

2013. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
A kutyámnak ment a hasa,meg hányt erre a doki felírt vmi gyógyszert meg ,hogy 3 napig rizses diéta..oké..aztán 1 hónapra rá ugyan ezek a tünetek előjöttek,de akkor már a széklete nem csak hogy folyós volt de egy kis vért is véltünk felfedezni benne,illetve hányt megint többször mint elsőnek..elvittük újra..ugyan azokat a gyógyszereket írta fel,meg 3 napi rizses diéta..oké..aztán 1,5 hónapra rá újra előjött, de akkor már sokkal több vér jött ki a kaksival együtt illetve,hányás megint volt..én már mondtam anyumnak vigyük el egy másik orvoshoz inkább..elvittük egy másikhoz és kiderült,hogy erős bélgyulladása van és 2.alkalommal ezt már lehetett volna tudni,hogy bélgyulladás kezdete vagy legalábbis enyhe bélgyulladás,csak hogy nem kezeltük ki így súlyosbodott :/ 1 hónap rizses diéta,bélflóra helyreállító meg immunerősítőtt írt fel ez a doki..illetve tápváltást is javasolt..mindent megtettünk azóta semmi hasonló (lekopogom) nem volt vele, ez pont 1 éve volt történt..
2013. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen sztorim, de nem kutyával. Azért leírom.

- Egy macskánk elpusztult, mert tüdőgyulladással kezelte a doki, és mire egy újabb állatorvos megállapította, hogy valójában bélgyulladás, addigra késő volt.

- A degumnak be volt gyulladva az egyik szeme. Először szemcseppet kapott rá, de nem használt. Akkor az állatorvos 1 hétig minden nap antibiotikum injekcióval kezelte. Az sem használt. Erre azt mondta, hogy még 1 hétig kapjon antibiotikumot. A degu erősen lefogyott, szó szerint zörögtek a csontjai. Étvágya volt, de ha evett valamit azonnal felfúvódott mint egy lufi és a hasa is fájt. Erre az orvos azt mondta, ne adjunk neki enni, akkor elmúlik a puffadás. Szegény állat nagyon kínlódott. Mi meg azt gondoltuk, hogy a doki csak tudja mit csinál, hiszen azt mondta (magáról) hogy nagyon ért a degukhoz. A degut végül elvittük egy másik orvoshoz, aki azt mondta, nem szabadott volna antibiotikummal ilyen sokáig kezelni, mert nem nagyon bírják. Azt is mondta, hogy az antibiotikum kinyírta szegényke bélbaktériumait, ezért volt az, hogy hiába evett, nem szívódott fel semmi tápanyag belőle. Így tulajdonképpen éhen halt szegény. Azt hittem megőrülök. És ilyenek is kapnak diplomát.

Amit ebből tanulságként leszűrtem, hogy ha komolynak tűnő baja van az állatnak, inkább mutassuk meg két dokinak is.

2013. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Durva, hogy milyen sztorik vannak...


A kiscicám hónapokon keresztül össze vissza pisilgetett a lakásban, a doki tolta bele az antibiotikumokat. Majd meguntam, elvittem egy másik dokihoz, kiderült hogy húgyköves, azóta semmi gond. Csak hogy a több hónapos félrekezelés miatt a húgyhólyagján a nyálkahártya teljesen tönkrement, ami miatt hónapokig gyógyszeres kezelést is kellett kapnia egy kisebb vagyonért, holott elég lett volna egyszerűen gyógytápra váltani az elején. Ráadásul képzeljétek el milyen lehetett hónapokig cica húgy szagban élni.... De a doki még csak arra sem vette a fáradtságot, hogy egy vizeletvizsgálatot végezzen a macskán. Én gugliztam ki, hogy mi lehet a baj, de hozzájuk már nem akartam menni, elmentem egy másik rendelőbe.

Nővérem pulijának 2008-ban ki akarták venni a méhét egy betegség miatt. 2009-ben ugyan ez a puli lett az év tenyész szukája!! A másik kutyáját meg még úgy öt évvel ezelőtt el akarták altatni, mondván , hogy menthetetlen, de ő nem hagyta. A kutya ma is vígan él és semmi baja. Gondoljatok bele, ha hallgat az orvosra....

Szóval tudnak tévedni, nem is kicsiket.


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert a kutyámnál megállapítottak most egy betegséget, de ahogy egyre jobban utána nézek, egyre kevésbé gondolom úgy, hogy ez tényleg így van. Egyszerűen nem illenek rá a tünetek. Ami remélem, hogy valóban így van, mert ez a betegség nem gyógyítható. Szóval arra voltam kíváncsi, hogy mennyire gyakori az ilyesmi. De úgy látom sok mindenkinek van legalább egy ilyen sztori a tarsolyában.

2013. febr. 27. 21:46
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
a csillaghegyi rendelőre én is kíváncsi lennék, pirivben elküldenéd, hogy kikről van szó?
2013. febr. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
77%

" Azt mondták, hogy azért nem maradhatunk ott mert akkor a kutya nyugodtabb ha a gazda nincs jelen." bár ebből a válaszból szinte 100%ra tudom, kikről beszélsz, abban igazuk van, hogy ha nincs ott a gazdi, akkor az állat sokkal nyugodtabban tűri a kezelést. Általában a gazdik akaratlanul is bestresszelik az állatot.

Amit meg írtál, ha valóban azokról van szó, akikre gondolok, elképzelni nem tudom, hogy ez így megtörténne abban a rendelőben. Meg úgy általában bármilyen orvosnál.

2013. febr. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát a gazda valóban bestresszelheti az állatot, de én még olyan kutyát nem láttam, aki nyugodt, ha a gazdája idegenekkel hagyja egy "büdös" rendelőben...
2013. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
74%
én rengeteget láttam asszisztensként, de persze ahhoz bent kell lenni, hogy látszódjon a változás:)
2013. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 sippara ***** válasza:
Kedves utolsó, szerintem jó rendelőre gondolsz. Mi mondjuk pont a műtét előtt-után kötelezően bent, nélkülem töltendő idő miatt ivartalaníttatunk máshol... persze, a kutyák nagy részét halálra tudja stresszelni a gazdi, az enyém viszont akkor fut ki a világból, ha én nem vagyok ott (tudom, hogy ez így nem jó, rehabilitáció alatt áll az eb, de még közel sem állunk úgy, hogy ott hagyhatnám bárhol idegenekkel).
2013. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
56%
Félreértés ne essen, nem dolgozom ott, és gyakorlaton is máshol voltam, de ott is ha kellett inkább kiküldtük a gazdit.
2013. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!