Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen történeteik vannak...

Milyen történeteik vannak állatorvosi tévedésekről?

Figyelt kérdés
Félrekezelés, félrediagnosztizálás.

2013. febr. 27. 16:24
1 2 3 4
 21/36 sippara ***** válasza:

Ja, és hogy végre érdemben hozzászóljak a kérdéshez is:

Óbuda, Szőlő köz (vagy utca?), a Kiscelli utcai buszmegállónál lévő állatorvosi rendelő. Nyolc hónapos kismacsot vittünk ivartalanítani, tíz-tizenöt perccel a rendelőből való távozás után átvérzett a kötés, a hentes kollega telefonban közölte, hogy ez normális, ha gondoljuk, vigyük vissza és átkötözi vastagabban(!!!!). Másik dokinak kellett újravarrnia, rendbe tennie, még két-három injekció, satöbbi...

2013. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

ja igen. Nekem pár éve ütötték el a kutyámat, levittük a helyi rendelőbe, kitisztították a sebeit de ennyi.

Olyan egy óra múlva teljesen fehér lett az ínye, rohantunk másik dokihoz, infúziót kapott, rengeteg vizsgálat, és 8 órán keresztül ültünk a kutya felett, hogy mi lesz.

Ha nem vettem volna időben észre a dolgokat, akkor talán még el is késtünk volna..

2013. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Csak ámulok-bámulok, hogy mik vannak...

Egy kicsit megbántam, hogy feltettem ezt a kérdést, a végén még minden bizalmamat elvesztem az orvosokban.

2013. febr. 28. 13:50
 24/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nem titok.

A Család utcai rendelő. Dr Varga József.


A kutyát még én képeztem fiatalkorában. Egy angol buldogról van szó. Akit a rendelőben bántalmaztak nem is akárhogyan.

A kutyáról tudni kell, nem agresszív. Már több rendelőben is jártunk ez előtt. Volt már műtétje is.


Itt a kutyának be akarták kötni a száját amit ő nem hagyott és elindult a dulakodás.

Egyszerűbb lett volna a kezelőben megvizsgálni ahol én is ott vagyok, és nem kellett volna bántalmazni.

A feljelentések sorozata megy. Még az Állatorvosi kamara is sáros.

2013. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 zsuzsabazsa ***** válasza:

Akármelyik dokinál voltam idáig ez a menet:


Be megyek a rendelőbe előadom a problémámat. A doki, vagy én, vagy az asszisztens felteszi a kezelő asztalra. Megvizsgálja. Konzultálok vele, hogy mi a baj.

Ha műteni kell az orvos megmondja. hogy mikor, felhívja a figyelmet, hogy ne egyen előző nap.Stbstb....

2013. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
42%

jézusom!!! én tőlük fogadtam örökbe!

rettenetesen félt, konkrétan sokkot kapott mindentől és mindenkitől...

a férfiaktól a mai napig tart, a fekete ruhás pasiktól pedig ha szabad mozgástere van, 30 méter távolságot tart. (terápiázzuk.)

de nem tudom elhinni, hogy a rendelőben bántalmazták volna... ők állatvédők!!!


nem lehet, hogy kicsit eltúlzod?

sajnos sok állatorvos, de mégtöbb gazda nincs azzal tisztában, hogy hogyan kell bánnia a kutyájával.

és lehet, hogy a doki csak lekevert egy sallert/orrba vágta, hogy helyretegye a kutyát.

mert a gazda nem csinál semmit, vagy ott sincs, de ha a doki hagyja, hogy a kutya hisztizzen és ezzel elérje, amit akar, akkor később nehezebb lesz a dolga. nem mondom, hogy ez így rendben van, de nagyon kevés doki jár továbbképzésre.

mondjuk pont a Család utcaisok járnak ovikba, iskolákba előadásokat tartani a helyes állattartásról a gyerekeknek...


én nem tudom elhinni, hogy direkt, élvezetből/indulatból bántalmaznának egy állatot.

lehet, hogy szerencsétlen baleset történt... leesett az asztalról a kutya, vagy ilyesmi...


a gyomor (nem bél) csavarodásos és az ivartalaníttatásos sztori már más, az elsőt nem értem, hogy nem lehetett észrevenni, de lehet, hogy már késő volt. az nem egy olyan dolog, amit olyan nehéz kiszúrni...

az ivartalaníttatásos tragédia pedig történhetett a gazda figyelmetlensége miatt is, ha a műtét után magára hagyta a kutyáját, aki frissiben szedte szét a varratot...


én ismerek jópár rossz állatorvost, de ilyen durva dolgok sosem történtek. (de, egyszer meghalt egy nyuszi egy túladagolt(?) injekció miatt. de sosem derült ki, hogy igazából miért halt meg... sajnos van, hogy simán nem bírja a szervezetük...)

és pláne hihetetlen, hogy egy olyan dokinál történjenek, aki a fél életét állatmentéssel tölti.



Ha nagyon szépen megkérlek, leírnád tényleg részletesebben a történeteket?

Nagyon fontos lenne tudnom! Épp hozzájuk szeretnék menni önkéntesnek...

És a per hogy áll?


Előre is köszönöm!

2013. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
67%

"..és lehet, hogy a doki csak lekevert egy sallert/orrba vágta, hogy helyretegye a kutyát.."

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ez megengedhető? Vagy ha igen, akkor akár a 3 éves gyerekeket is fegyelmezhetnék így a rendelőben.

2013. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
Aki a bélcsavart nem vette észre annak nem volt praxisa még kamara tag sem volt. utólag csináltatta meg a meghallgatás előtti napokban. Ezt a kamara vette észre, hogy az ő vizsgálata alatt nem praktizálhatott volna. A kutyát először este 11q-kor vittem hozzá.Hazaküldött azzal, hogy csak gázosak a belei. Éjjel kettőkor ismét visszamentem. Ugyanezt mondta. Hajnal fél 5 kor újból ott voltam de akkor már a kutyám sokkos állapotban és vér jött a fenekéből. Ott kellett hagynom.Mondta majd reggel csinálnak vele valamit. Hiába mondtam neki. hogy bélcsavar van. Reggel állítólag meg műtötték és azt mondták csak másnap mehetek be hozzá. 10- kor betelefonáltam akkor azt mondták a kutya a műtőasztalon exitált. A belei elfeketedtek és az élettel összeférhetetlen volt. Szerintem már hajnalban meghalt és utólag nézték meg.
2013. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Az amerikai buldog egy turcsi orrú kutya nem olyan akinek az orra előre lóg. Nehezebben üti be. És a vérömleny a szemén.és szája mitől lett véres.


Mellesleg, hogy veri a doki nem én találtam ki hanem egy tag mondta aki ott dolgozott mint ápoló.

2013. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
37%
Zsuzsabazsa, azért megkérdezhetem, hogy egy olyan fajtájú kutyának mint a tied (nyomott orrú) egyáltalán hogy lehetne bekötni a száját?:)
2013. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!