Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy állatorvos...

Mi kell ahhoz, hogy állatorvos legyek?

Figyelt kérdés

kb.7éve állatorvos szeretnék lenni, igaz csak hetedikes vagyok, de lassan jön a továbbtanulás és nem szívesen tennék le róla, de hiába nem "szédíteném" magamat. Milyen tanulmányi átlag szükséges hozzá? Gimibe, szakközépbe érdemes tovább menni?

Azt tudom, hogy rengeteget kell tanulni de ha túl kevés vagyok hozzá akkor ideje, hogy új álom után nézzek.


2013. febr. 27. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A matek és az info pont nem fog kelleni.

kb. 1-1 kurzus témái, és annyi.

Viszont nem elég bioszból emeltezned, a kémiát is kenned-vágnod kell, mert különben biokémián elvérzel.

Az első szemeszterben mindig kiszórják a bejutottak kb. felét...


És ahogy mondják, minimum 1 nyelvből legyen minimum középszintűd, de emellé iszonyú jó érettségi kell.

Az állatorvosira tavaly azt hiszem 429 pont volt az államilag támogatottra a ponthatár.


A szakközép nem rossz, ha már céltudatosan készülsz valamire.

De ahogy olvasom, azért elég kiforratlan még ez az álom.:)

Szerintem legelőször beszélj állatorvosokkal.

Kérdezd meg, mit tanultak, miből áll a munkájuk...

Mert azért nem könnyű, amikor el kell altatnod egy állatot, miközben a gazdák üvöltve sírnak...

Vagy amikor kisgyerekkel jön anyuka, és meg kell mondanod, hogy daganatos a kutyájuk...

vagy amikor nap mint nap hozzák be a parvos kutyákat a tudatlan vagy felelőtlen gazdák, akik nem oltatták be a kölyköket időben... és tudod, hogy az esélyük a túlélésre kb. 10%...

Nap mint nap szenvedő állatokat látni.

Szaporítókat... vagy szimplán béna gazdákat, akik szögesen rángatva hozzák be a kutyájukat.

Arról nem beszélve, ha megkínzott állatokat hoznak be. Ezt nem is részletezem, mert kisebbek is olvashatják.

Az meg a másik része, amikor pl. tehenek fenekébe kell nyúlnod könyékig - szó szerint.


Nem lebeszélni akarlak, csak a gyerekek általában azt hiszik, hogy az állatorvos sok cicát meg kutyát simogat, bead pár szurit, kimegy a lovacskákhoz,...

2013. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ja és persze azt felejtettem el még leírni, hogy ha nem vagy 1000%-ig biztos a döntésedben (és hidd el nekem, 7-esen még nem vagy az, mert pont ezekben az években gyorsul fel minden, és találsz ki magadnak minden évben új célokat:)), akkor inkább gimibe menj.

A gimi sokkal szélesebb alapot ad.

Azért akárhogy is nézzük, a szakképző nem zseninevelde...

Ez sajnos kicsit lutri, nem látunk a jövőbe...

Én világ életemben humános voltam, olyan pályára készültem konkrétan 8 éves koromtól 18-ig, és amikor felvételi nélkül vettek fel álmaim sulijába, jöttem rá, hogy egy reál szakon szeretnék tanulni...:D Ezért újra kellett érettségiznem ilyen tárgyakból, de ehhez egy évig külön előkészítőre kellett járnom, és iszonyatos lemaradást behoznom...

és mindezt úgy, hogy abban a humán ágban nem hogy én, az egész környezetem teljesen biztos volt, fel sem merült, hogy más legyek...


(Bocsi, hogy nem írtam konkrétumokat, de a neten nem szeretek túl pontos infókat megadni.:))

2013. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Semmi gond, köszönöm a válaszodat!

Mindenki ezeket mondja nekem...de szerintem képes leszek ilyenekre, hisz nem csak ebből áll sok állatot lát egy állatorvos felépülni, segít amikor tud, megnyugtatja az aggódó gazdákat, tanácsokat ad ha kell.

Kivétel nélkül minden állatot szeretek és szeretnék segíteni rajtuk. Az állatorvosokra sokan fel néznek (vagyis én biztos) mert olyan okosak, sokat tudnak az állatokról és egész nap velük foglalkozhat. A megkínzott állatok felépülésében is nagyon, nagy szerepük van. Mindenképpen olyan munkát szeretnék ahol segíthetek a beteg, bajba jutott állatokon. Mivel most még nem tudok sokat segíteni szeretném a későbbiekben ezeket bepótolni, nem a dr. motivál ami a nevem elé kerülhet.

Más álmom még nem volt, oviban énekesnő akartam lenni, de ennyi. Nincs semmilyen téma ami érdekelne ezen kívül.

2013. febr. 27. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!