Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlanátok...

Milyen kutyust ajánlanátok panelba?

Figyelt kérdés

Egy 3 szobás magas földszinti lakásról van szó. Szeretnénk egy kiskutyust.

A kutyus jövőbeli gazdája 18 éves.


Három kutya fajtát nézegettünk igazán:

- Beagle

- Tacskó

- Cavalier King Charles Spániel

Olvasgattunk róluk egy-két dolgot, de nem igazán tudunk dönteni.

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok illetve miért.

Menhely nem tabu téma, de egyenlőre a fajtiszta kutyákra vagyunk kiváncsiak.


Ha esetleg e 3 kutyafajtán kivül is van olyan, amit ajánlanátok, nyugodtan :)


A válaszokat előre köszönöm.


2013. febr. 27. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9. válaszoló nagyon ért a kutyákhoz. :D
2013. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

tényleg hiszel ebben? mármint ,hogy képes leszel napi 2-3 órát sétálni? meddig??:) 1 -2 évig:)

szóval a lényeg, a három kiválasztott fajta a kutyások szemében kicsit problémás. beagle : szökős ,makacs ,nehezen nevelhető, nem igazán szófogadó, viszont bárhol elvan:),tacsi . ugatós, a lépcsőzést felejtsd el ( tacskóbénulás )gyerek mellé egyáltalán nem ! viszont kedves, játékos, nagy kópé! king spániel : remek kis kutya a világ legtöbb genetikai betegségével, az állomány nagy %-a beteg! a fajta standardot módosítani kellett ,mivel olyan kicsi lett a fejük,hogy veszélyessé vált a szaporításuk. egy jó tenyészetből, kisebb vagyonért remek kutyát kaphatsz, akivel boldogan ellesztek 15 évig is.

menhely : érzelmi alapú döntés, de sokszor, nagyon sokszor gyémántot találhatsz ott!! csiszolatlan gyémántot, a világ legjobb kutyáját!

de ez talán nem is lényeges. mivel a ti hozzáállásotok fogja a kutyát olyanná tenni,amilyenné szeretnétek, vagy nem szeretnétek:)

és a legszebb,legaranyosabb kutya is pokollá teheti a mindennapjaitokat , és a legcsúnyább,legvisszataszítóbb küllemmű kutyából is válhat a legjobb kutya!!

én ,inkább egy közepes testű ,ivartalanított szuka kölyök kutyát javasolnék ( velük a legkönnyebb ), szigorúan havi kutyaiskolai látogatással, már 16-20 hetes kortól. fajta ?? válogass, esetleg menj el pár kutyakiállításra . de a kutyákat tanítani,nevelni,kell ,hogy olyanná váljanak, amilyenné,mi a gazdák szeretnénk,hogy váljanak !

különben jönnek a gondok, jön a sok kérdés,ezen az oldalon ,jönnek az álmatlan éjszakák, az idegesítő séták, később a parázós séták, és egyre kevesebb séta, egyre kevesebb foglalkozás,: mert az én kutyám hiperaktív,meg az én kutyám ideggyenge, meg az én kutyám nevelhetetlen :)

fenéket. a gazdák rosszak :)

szóval, hajrá, legyen kutyád:)

2013. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem minek neki esni annak aki kutyát akar. Miből gondolod, hogy nem tudná tartani ezt a napi 2-3 órát??

És iskolába sem kötelező járni, anélkül is nagyon jól meg lehet nevelni egy kutyust.

Az én uszkárom sosem látott sulit, és olyan engedelmes, hogy sokan megirigylik, pedig első kutya. Ő egy mentett kutyus, felnőtten került hozzám különböző viselkedési problémákkal, más kutyákkal rosszul volt szocializálva, és még csak az ül parancsszót sem ismerte.

Azóta mindössze 2 azaz kettő hónap telt el, és már minden fontosat tud, más kutyákkal játszik, legyőzte a félelmeit.

2013. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

olvasd és értelmezd:)

napi 2-3 óra ?? ok 1 évig esetleg 2 ig, de nem tovább!

napi szinten 2-3 órát sétálni,munka mellett?? esetleg 12 óra munka mellett ? iskola melett ,mikor reggel 7 től délután 5 ig is el lehet foglalva ? háztartás vezetése mellet ? talán 1 esetleg 2 évig talán, de nem 15 évig !

nem életszerű ,ha valaki azt mondja ,hogy napi 2-3 óra séta a kutyával ,csak éppen nem teszik hozzá, hogy " az elején :)"?? persze lehet, ha otthon vagy, ha csak általánosba jársz, de egyedül sok évig ez nem megy. ezért jó,ha van kivel megosztani a kutyával szembeni felelősség súlyát .

2013. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdező nem az írta, hogy összesen 1-2-3 óra lenne a séta, hanem , hogy 1 séta min 1, de lahat, hogy 2-3 óra lenne :D
2013. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nővéremnek 12 éves a kutyája. Úgy 10 éves koráig meg volt a napi 2-3 óra, ed most már a kutyának nincs ennyire igénye. Előjött a diszpláziája, azóta nem igazán szeret sétálni, konkrétan van olyan hogy fogja magát és visszafordul.

De előtte 10 éven keresztül mindig meg volt a napi 3 óra séta!!! Ok, az lehet, hogy előfordul egy hónapban egy nap amikor úgy jön ki, hogy nem, de ez szerintem még teljesen normális.

2013. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!