Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg olyan jó ötlet szocial...

Tényleg olyan jó ötlet szocializálni a kutyát idegenekkel?

Figyelt kérdés
Egyre többször olvasom hogy staffordok, dobbermanok és minden ilyen egyéb kutyát csak úgy könnyedén ellopnak, kiemelnek kennelből, kinyitják a kapukat. Minden esetben odaírják a gazdik hogy a kutya nagyon barátságos. Ez miért jó? Miért jó ha a kutya minden jött ment idegennel barátságos és így akárki ellophatja?
2013. febr. 28. 15:03
1 2 3 4
 1/39 Valletta ***** válasza:
61%

Szerintem nem a szocializálás megkerülésével kellene megakadályozni azt, hogy ellopják a kutyát...


A legtöbb kutya természetéből fakadóan barátságos az idegenekkel. Vagy te inkább vadítanád, csak hogy ne tudják ellopni?

2013. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
26%
Mert, ha naponta többször sétáltatod a kutyát, és mint egy őrölt mindenkit meg akar ölni, nem lesz túl élvezetes senki számára.
2013. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám a totális szocializásió ellenére se enged be senkit se engedély nélkül. Ha valaki megpróbálná ellopni, akkor valszeg a sürgősségin kötne ki.
2013. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
68%

ma 15:33

Lehet úgy is sétáltatni , hogy közömbös a kutya az idegenekkel. Ma viszont a trend a mindenkivel, mindenhol aranyos eb.Aki ezt követi, meg kell oldania, hogy a kutyát ne tudják ellopni.Vagyis, nincs szabadon lét az udvaron sem felügyelet nélkül.

2013. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat állandóan lecukizzák. Ami egyébként jól esik, mert sokan azt tartják, hogy agresszív kutya. (jelzem, 35 centi össz-vissz).

De sosem hagyom felügyelet nélkül- pl. sosem kötöm ki- mert volt már rá példa, hogy majdnem a rendőrséget hívtam ki két csávóra mert a kutya fogát akarták megnézni meg, hogy mennyire ivarérett meg ilyenek... tuti ellopták volna, aztán sutty, kölyökgyár!

Az óta figyelek arra, hogy nem hagyom, hogy mindenki megsimogassa. Így kicsit lehet arra nevelni, hogy ne örüljön az idegeneknek.

2013. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő szerintem, én pl annyit várok el a kutyáimtól hogy közömbösek legyenek idegen emberekre és állatokra egyaránt. Ha valakivel barátkozni szeretnének és az illető ember sem bánja ha odamennek akkor szívesen odaengedem hozzá a kutyáimat, itthon viszont a háznál nincs ilyesmi. A közvetlen család tagjait (apám, anyám, tesóm, nagyszüleim) bármikor beengedik a telekre és engedelmeskednek is nekik valamilyen szinten, de senki más nem simogatja őket itthon. Ha jön haverom, vagy szerelő, esetleg rokon (stb) akkor fogom és becsukom őket a kennelbe míg el nem megy az illető.

Kint van a kapunk, hogy harapósak a kutyák innentől kezdve "mosom kezeim", ha valaki bejön azt saját felelősségére teszi lesz ami lesz alapon, és valószínűleg az "ebből kórház lesz" fog bejönni neki. Ja és még mielőtt valaki a benyúlkáló csak simogatni akaró járókelőkkel jönne, 180cm magas teljesen zárt kerítésünk van így kizárva ez a lehetőség.

2013. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Valletta ***** válasza:
23%

És ha be van zárva a kapu akkor meg bemásznak és úgy lopják ki a kutyát, legyen az 30-50 kiló is akár, vagy mi? :)


Szerintem teljesen alap, hogy egy akármilyen jól képzett kutyát bárki el tudjon vezetni, ha úgy adódik. Házőrzése meg nem minden kutya alkalmas.

2013. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

"És ha be van zárva a kapu akkor meg bemásznak és úgy lopják ki a kutyát, legyen az 30-50 kiló is akár, vagy mi? :)"


Bizony, de elsősorban kölyökkutyákat valamint divatkutyákat lopkodnak, azok ált nem 40-50 kg-osak. Egyébként kivitelezhető egy nehezebb kutya lopása is egy palló segítségével.

2013. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Mivel az én kutyám mindenhova velem jön, még dolgozni is, ezért őt tényleg jó ötlet szocializálni. :)

Lakásban lakunk, de ha kertesben laknánk, akkor sem hagynám kint egyedül. Ő egy kicsi kutya, ha agresszív lenne akkor is ellopnák.


Amúgy már egyszer el is lopták, csak nem tőlem.

Egy szaporítótól lett elkobozva, 20 másik kutyával együtt. A chipes kutyáktól mind kiderült, hogy el lettek lopva. Bolt elől, kertből, ilyesmik. Csak benne nem volt chip, így nem lett meg az eredeti gazdája, de nagy valószínűséggel ő is lopott kutya.

2013. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Valletta ***** válasza:
57%
A kölyköket könnyen el lehet vinni, amelyik nem őrzi a házat, azt is. Szerintem erre nem az a megoldás, hogy a kutya ne legyen barátságos az idegenekkel, hanem az, hogy éjszakára nem kell kinn hagyni, bolt elé nem kell kikötni, a kaput meg be kell zárni. Szerintem az nem normális, ha a kutya kifejezetten barátságtalan az idegenekkel, én legalábbis nem kívánok ilyen kutyát magamnak, legyen az bármilyen drága is.
2013. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!