Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? El kell ajándékozn...

Mit tegyek? El kell ajándékoznom a kutyám!

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, van egy 2 éves kínai púder pamacsom. Egy nagyon jó képességű, intelligens kutya, nagyon jó agilitys lehetne, ha lenne módom foglalkozni vele. Kezdetben tündéri kiskutya volt, jártam vele kutyasuliba, én voltam a falkavezér, póráz nélkül sétáltunk. Aztán nem volt időm suliba járni vele, de nem aggódtam, mert nem volt vele gond.

Egészen a kamaszkorig. Rájött, hogy milyen jó dolog megkergetni a macskákat, és nem büntethetem meg ha elszalad. Akkor nem változtattam, mert nem akartam beismerni hogy elrontottam. Ehelyett inkább kerültem a lehetséges veszélyeket és egyre kevesebbszer engedtem el. Aztán jött a szeparációs szorongás, ami egy idő után elmaradt, de most mintha megint kezdene előjönni. A kutya átvette a falkavezérséget, amihez hozzájárult az is, hogy anyukám és nővérem teljesen elkényeztették, volt ágyon alvás és asztaltól etetés is. Elkezdett néha bepisilni, bekakilni, és ha kutyasuliba akartam vinni, le lettem róla beszélve, mert hogy már volt, és mégis így viselkedik. Nem fogunk tízezreket kidobálni az ablakon. Hiába érveltem, anya csak tovább etette az asztaltól, mindent megengedett neki, de azért panaszkodott hogy bepiszkít, pedig én takarítottam utána. És persze én voltam a hülye, mert kutyasuliba mentem volna.

Most ott tartunk, hogy a kutya falkavezérnek gondolja magát, nem lehet elengedni, mert csak akkor jön vissza, ha kedve tartja, és enyhe szeparációs szorongása van. Anya a depresszióból kifelé jövet kitalálta, hogy ő nem akar a kutyával élni, mert az ő lakása nem lesz wc. Ő megpróbálta, nem ment. 2 évig együtt élt vele, úgy hogy mindig én láttam el a kutyát, én jártam vele sétálni, én etettem, én tartottam rendben, én takarítottam utána. Az elején ő fizette az oltási programot, de azóta semmi költsége nincs a kutyára. Ő nem gondolta, hogy egy kutya ilyen lekötöttség, meg hogy majd nem lesz időm rá, és ő nem akar még évekig ezzel a kutyával élni. Mert minden tiszta szőr, meg bepisil. A szőr mértéke egyébként jelentősen csökkent, és havonta kb. 3-4 baleset van. Most el akarja ajándékozni, mondván hogy majd jobb lesz a kutyának. Mit tehetnék? Hogyan győzzem meg hogy elvihessem a kutyát engedelmességire?



2013. febr. 28. 17:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hogyan büntessem meg távolról? Ha mellé dobom a csörgő láncot, vagy kulcsot, akkor csak megijed és rohan tovább. Ha ráordítok, nem érdekli, rohan tovább a macska után. Hiába állok az útjába, kiáltok rá, emelem a kezem, próbálom elkapni, nem érdekli. Amíg macska van, addig csak arra képes figyelni. Aztán ha a macska lelép, és ő még 20-szor körberohanta a helyet, akkor visszajön. Akkor már nem büntethetem meg.
2013. febr. 28. 20:33
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt nem veszitek észre hogy 14 éves a kérdező??

Könyörgöm 12 éves kislány volt mikor megkapta a kutyáját,most se felnőtt még diákmunkára se mehet el.

Ez a kutya anyukád felelőssége, és az ő hibája is hogy idáig fajultak a dolgok.

Ne haragudj hogy ezt mondom de ha reálisan gondolkozunk tényleg a kutyának a legjobb lenne egy új család ahol nevelik,foglalkoznak vele.

Te még gyerek vagy,nem fogsz ebbe tudni beleszólni ha anyukád eldöntötte hogy mennie kell.

Ha maradna is a kutya,hiába vinnéd iskolába ha otthon anyukád ugyanúgy elkényeztetné,aztán pár hónap múlva megint eszébe jutna hogy na most már tényleg adjuk oda valakinek.

Ez a kutya remélhetőleg még legalább 10 évig fog élni és ez nem mehet a végtelenségig az élete ekkora bizonytalanságba és félelembe. Mert most abba van sajnos.

Keress neki egy szerető családot,aztán majd lesz kutyád ha külön élsz. De ilyen labilis állapotba én nem javaslok semmilyen háziállatot.

Azt is írtad semmi költsége nincs a kutyára,másik labilis helyzet hogy ha beütne egy műtéti gond az több tízezer ft.

Tudom neked a legrosszabb most de gyerek voltál és vagy is még azért,nem te tehetsz erről a helyzetről.

Most helyezd a szereteted olyan szintre hogy elengeded azt a kiskutyát oda ahol tényleg kutyaként bánnak vele.

Tényleg téged sajnállak nagyon.

2013. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kb 1,5 évig könyörögtem a kutyáért, és amikor anya megengedte, azt mondta hogy teljes mértékben én fogom ellátni. Így is lett, ő soha nem foglalkozott vele önszántából. Néha megsimizte, megszeretgette, de a felelősség és a munka mindig az enyém volt.
2013. febr. 28. 21:02
 14/18 Valletta ***** válasza:
Ne a behívással kezdd, az nagyon nagy falat és ha nincs megalapozva a kapcsolatotok akkor nem is fog működni. Kezdd szépen az elején, csinálhatsz pl. kötődési tréninget és állíts fel különböző szabályokat a kutya számára. Nyilvánítsd ki felé minél többször, hogy te bármit, bármikor megtehetsz, ő pedig nagyon sok mindent egyáltalán nem tehet meg. Mindig te döntsd el, hogy mit csináltok, nincs több simi, kényeztetés amikor odamegy hozzád, nincs konyhában kolbászolás, kuncsorgás, sétánál sincs kóringyázás. Engedelmességi feladatokat is taníthatsz neki nyugodtan, nem fog ártani.
2013. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

A kutya és gyerekneveléshez kell egy jó adag határozottság.

Megmondod mindenkinek otthon hogy rendbe van, de akkor egyikőjük sem eteti a kutyát vagy csinál olyat ami téged hátráltat, vagy megmondod hogy kerek perc ők szabotálnak téged.

Azt a kutyát sűrűn egy nap legalább 3x le kéne vinni, és flexin sétáltatni.

Ha nem hallgat rád még mindig eltudod rángatni, tiltani.

Az a baj hogy én most hiába mondanám hogy ha kikezdi a kutya az irányításod akkor rángasd meg, verj a seggére, nyomd le a földre, amíg lenem nyugszik, mert egy 14 éves lánynak ez fura.

De amit te is megtudnád csinálni az egy újságpapírral a seggére verés, de úgy hogy érezze hogy te komolyan beszélsz ám.

De ehhez is érezni kell hogy mikor mit kell csinálni meg hogy mennyire.


Amúgy nekem az a fura hogy te az elmélettel elvileg tisztában vagy, ámbár a megvalósítás nem megy.

Ott az kell hogy helyreteszed a kutyát amikor magánakciózik a macskával.

Tiltsd le szóban, ha nem, odahúzod pórázzal és ráversz a seggére amíg lenem nyugszik, ha odakapna lefojtod a földre.

A kutyát nem érdekli hogy 14 éves lány vagy, hiába max 5 kiló.

Neki az kell hogy valaki határozottan irányítsa, tudja mit lehet mit nem, és nem fog megsértődni.

2013. márc. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, az elmélettel tisztában vagyok, csak mivel ezt mind innen meg kutyás könyvekből tanultam, a gyakorlati részben elég nagy lyukak tátonganak. Tudok határozott lenni, azzal nincs gond, de mit tegyek ha a családom homlokegyenest a másik irányba neveli a kutyát? A kutya tudja hogy nem szabad fölmenni a kanapéra, és ha rászólok lemegy. De nővérem meg direkt felhívja az ágyra, holott tudja hogy nem szeretném ha fölmenne. Így nyilván a kutya sem érti, hogy most mivan, néha fel lehet menni, néha meg nem. Nővérem már nem él velünk de hétvégéken hazajön. Van egy vizslája, többnyire behívható, bár néha csak úgy megugat embereket, és nagyon durván macskamániás. A macskákról nem lehet lehívni. De az a kutya alapból rendben van, de mivel neki szabad ágyban aludni, ezért nővérem felhívja a másik kutyát is, mert hogy szegény ne legyen lent, meg mert meg akarja simizni, de ahhoz lusta hogy lemásszon az ágyról, és a földön csinálja. Meg az én kutyámat eteti az asztaltól, de a sajátját nem, mert hogy meg fog hízni. Pedig ő is tisztában van a kutyás szabályokkal, csak szerintem úgy gondolja, hogy mivel az ő kutyája rendben van, az enyémnél sem kell betartani a szabályokat.
2013. márc. 1. 07:14
 17/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy el kell ajándékoznod a kutyusod!

Nem a te hibád! Melyik megyében laksz?

Esetleg valami ismerősöd nem vállalná?

2013. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
De akkor ezeket meg mondjad az ősöknek hogy nem a te hibád hogy így alakul, mert ellened dolgoznak.
2013. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!