Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros kan is lehet szobatiszta?

Ivaros kan is lehet szobatiszta?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van egy pincserje . Kan 1,5 éves és nincsen ivartalanítva, talán nem is akarja. A gond az hogy állandóan körbevizeli a lakást és mindent ami bekerül. Természetesen ha őt ez nem zavarja akkor engem sem, de eléggé kellemetlen volt amikor én leutaztam hozzá egy hétre és a bőröndömtől kezdve mindent lepisilt. Azzal védekezik hogy ez normális, mert a kanok jelöljgetnek. Ez igaz?
2013. febr. 28. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%
10-es: hát ezt az elméletet még az életben nem hallottam. Azért sétálunk, hogy a kutya pisilhessen és szarhasson. Nehogy már ebben korlátozzam, ha amúgy nem tilos azon a területen kutyának pisilni... Ez már beteges korlátozás. Nem ettől leszel falkavezér.
2013. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17%
Az nem normális, hogy a kutya 100 m alatt 20 alkalommal pisil. Az első 2-3 pisi még valóban csak ürítés, a többi már csak jelölés és egyben dominancia mutogatás a gazda felé. Nekem is van kan kutyám, de soha nem engedem, hogy jelölgessen házfalakat, kocsikat, embereket, stb. De biztos ti máshogy csináljátok.
2013. márc. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
És én első sorban azért sétálok, hogy a kutya kimozoghassa magát, elfáradjon. Ha csak azért mennék, mint te, hogy a kutya üríthessen, akkor napi max. 20 percnél többet nem is töltene lakáson kívül a kutyám.
2013. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%
Little Red.Vicc,nem vicc,pórázon nincs jelölgetés.Nem szeretem ,ha egy adott tempót állandóan megszakítunk(olyankor ránt is általában egyet a kutya a pórázon,mivel meg kell állnia jelölni,vagy nem?).Nálunk amúgy is a pórázon való séta csak egy haladás addig a helyig,ahol szabadon engedem.Ha meg városban van esetleg nagy ritkán a séta,akkor azelőtt elengedem,hogy pisi kaki meglegyen,és ott az autók,padok,házak,üzletek között nincs jelölgetés.Nálunk bevált.Az pedig,hogy szabadon engedve jelöl a jelenlétemben,a mi esetünkben nem rontja vagy javítja a gazda-kutya rangsort.Legalábbis a mi esetünkben nem.
2013. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A pórázas SÉTA nálam nem a haladást jelenti. Elbeszéltünk egymás mellett. Van olyan hely, ami nálunk pisis/kakis, de nem engedhetem el. Ott nyugodtan csinálhat azt, amit akar. De pl járdán, amikor haladunk valahová, nem csak céltalan a lófrálás, akkor persze nálam is haladni kell, nem pisilgetni.
2013. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha a barátnődnek ez normális, akkor ajánlom neki a széép sárga falakat.

Gyorsan adjon túl a kutyán mert ez az emberi butaság már felháborító!

Talán ezért kéne nevelni azt a szerencsétlen jószágot, hogy ne legyen minden kutyapisi. Szerintem ne járj hozzájuk mert nagyon durva betegségeket is elkaphatsz így! A kutya vizelet nagyon erős és egy egyszeri hypo-s takarítással a nyoma nem szűnik meg... tele lehet a lakás bacikkal...

2013. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Azóta az incidens óta nem járok hozzá, konkrétan megszakadt a kapcsolatunk mert én nem örültem a kutya viselkedésénke, nem csak ezzel volt a gond. Amikor nevelni akartam, rászólni a kutyára vagy ilyesmi akkor vagy az volt hogy a kutyát megvédte hogy hát pici vagy hogy normális mint ez a jelölgetés. Vagy megfogta a kutyát és szabályosan hajított rajta egyet olyankor hogy akkor most megint az ő kutyája a hibás. Ilyenkor sajnáltam a kutyát és úgy döntöttem hogy a legjobb ha nem megyek oda, mert ha nem hagyom a viselkedését és csak rá merészelek szólni hogy NEM! abból csak a vita van. Egyszer volt hogy az asztalnál ettem a kutya pedig folyamatosan minden oldalról felugrált és megpróbált a tányéromba mászni. Én már ekkor megtanultam nem szólni inkább elviselni a helyzetet, de lehetséges hogy az arcomon látni lehetett a véleményemet, mert amikor rám nézett a barátnőm hirtelen odajött kézzel belemarkolt a tányéromba majd a kutya tányérjába hajította a marék ételt hogy ott van, egyen ha annyira kell neki.

Egyépként rengeteg játéka van a kutyának, olyan mintha gyerek lenne náluk. Sétálni minimum napi háromszor viszi de elengedni sosem engedi el mert nem jön vissza. Szóval hiába ivaros egy kan, akkor is meg lehet tanítani hogy a lakásban ne jelölgessen? Véleményem szerint a kutya nem az orra előtt csinálja hanem amikor senki nem látja, mondjuk amikor dolgozni megy. Én sem láttam soha amikor épp jelölt volna, mindig csak utólag lehetett megérezni azt az érdekes szagot ha a fekete kanapéra produkálta, vagy meglátni a sárga foltot. Igaz ő vele alszik de nem hinném hogy hagyná ha hallja hogy a kutya levizeli a kanapét vagy a dvdt. Szerintem olyankor csinálja amikor senki nincs otthon.

2013. márc. 4. 10:59
 18/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
MINDEN kutya szobatiszta, ha megtanítják rá. A jelölgetés komoly gond, azt jelzi, hogy a kutya a főnök a házban, a gazdit alárendeltjének tekinti...kutyaiskola és/vagy házhoz járó tréner a megoldás!!!
2013. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ne haragudj, de a barátnőd a tipikus tulajdonos, aki már betegesen elkényeztette a kutyát, nem kutyaként, hanem valami divatkiegészítőként tartja szerencsétlent.

Ebből lesznek az olyan szituk, amit a tv-ben látni. A nőcit annyira védelmezi az eb, hogy a férj már egy puszit sem adhat a nőcinek, lefekvéskor pedig beleharap a pasiba a kutya, a nőci meg csak nevet...szánalmas az egész

2013. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az meg, hogy napi 20 perc elég kan kutyának dolga végzésére és hogy egy sétán csak 2-3 pisi engedélyezett, oltári nagy baromság!!!

Ivaros kan kutyám a kizárólagos egészségügyi sétán, mikor szinte csak pisilni-kakilni küldöm, 2-3 pisilés után nem tudna kiürülni...az üres hólyaghoz legalább 30 perc ballagás kell, és akkor folyamatosan dologvégzésre KÜLDÖM...sima sétán sokszor még 1 óra után is tud csurgatni...Ezért nem is szeretem, mikor az emberek reggel csak 10-15 percre viszik le a kutyát, majd egész napra, 8-10 órára otthon hagyják. Nem egészséges. Anno panelban az ivaros kanommal reggelente minimum 45 percet, de inkább bő 1 órát sétáltunk, hogy aztán üres hólyaggal tudjon fent pihenni.

Pórázon nálunk sincsen pisilgetés, csak ha engedem...ekkor húzhat is akár egy adott szintig pórázon.

Szabadon meg addig és ott pisil, ahol és amíg akar. Kerítést, padot, kocsit én sem engedek pisilni neki

2013. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!