Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam ezt meg? Ez nem...

Hogyan oldjam ezt meg? Ez nem kínzás a kutyának?

Figyelt kérdés
most nincs munkahelyem. nyáron lesz majd. akkor szeretnék venni egy kölyökkutyát. viszont azt olvastam hogy eleinte amikor hazahozom onnantól kezdve nem szabad egyedül hagyni, fokozatosan kell leszoktatni róla hogy nem leszek 24 órában ott vele. de ha dolgozom akkor napi 8 órát egyedül kell töltenie hírtelen. nem lesz lelkileg sérült a kutya felnött korában ha beledobom a mély vízbe? mert alig hogy hazahoztam másnap megyek dolgozni. és addig egyedül lesz.
2013. márc. 2. 22:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez elég problémás így szobatisztaság szempontból is. Nem tudnál esetleg egy hét betegszabit kivenni? Bár tudom, hogy megy ez, ha beteg vagy, dögölj meg, nem kell többet jönni:S Esetleg próbáld meg a kutyát akkor beszerezni, ha már ki tudsz venni legalább egy hét szabit.
2013. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Ha felelösséget vállalsz a kutyádért, ezt nem teheted meg!
2013. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
47%
Ez a lakástól is függ. Kertes háznál jobban el tudja foglalni magát mint pl: panelban. Az én vizslámat amikor az egyedül létre szoktattam jól viselte. Bár az nem volt ennyire drasztikus. De ha már ebbe szokik bele lehet könnyebb. Ha még is erre adod a fejed gondoskodj arról hogy legalább valami játék legyen leni különben a cipő,kanapé/vagy a kertben bármi más bánhatja.
2013. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Vedd meg mindenképpen pénteki napon és akkor péntek este,szombaton,vasárnap vele tudsz lenni és csak hétfőn lesz egyedül 8órát :) !
2013. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
miért nem veszed meg pár héttel az előtt hogy munkába állsz?
2013. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

talán azért nem veszem meg pár héttel munkába állás elött mert nyílván akkor lesz pénzem ha dolgozok. akkor tudok neki enni adni plusz az oltások stb. munkanélküliként nem tudom biztosítani neki a megfelelő szükségleteinek kielégítését.

és mi az hogy nem tudok érte felelősséget vállalni?? nem dolgozhatok ha van kutyám?? akkor mégis miből lesz kajája meg minden?? normális vagy??

2013. márc. 2. 23:15
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Lelki sérült nem lesz, csak éppen minden sokkal lassabban fog menni a tanításánál. ha még szabadon is hagyod abban az időben, amikor dolgozol, nem tudod kontrollálni, ha rosszat csinál. Ilyen helyzetben sokkal célravezetőbb lenne számodra egy fiatal kutyát venned, amelyiknek már az alap dolgok ismertek, mert valaki odáig nevelte.

Milyen fajtában gondolkodsz?

2013. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
skót juhászra gondoltam
2013. márc. 3. 00:00
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya jó esetben 10-15 évre szól. Azon gondolkodtál már, h mi lesz vele, ha próbaidő alatt v netán később elküldenek a munkahelyedről? Akkor is meg kell oldani az ellátását.

Rakj félre pénzt erre az esetre, erősödj meg anyagilag és akkor vegyél kutyát, ha már mindez megvan. A munkáltatónak sem fog később gondot okozni, ha pár hét szabira mész és még a kiskutyának is ideálisabb lesz, az pár hetet otthon leszel vele.

2013. márc. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök kutyákkal sokkal nehezebb. 2-3 óránként le kell vinni. Egy felnőttel már más a helyzet.

Én pl. nem vállaltam volna be a kutyámat (akit kölyökként vettünk), ha nem vihetem magammal dogozni az első időkben, utána pedig anyósomék nem jártak volna hozzá napi 1x eü sétára levinni egészen 7 hónapos koráig.

Eleve 3x kell neki enni adni. Pl. a déli etetést hogy oldanád meg? Hazatudnál menni ebédidőben?

2013. márc. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!