Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám itt fekszik mellettem...

A kutyám itt fekszik mellettem és alszik, nagyon nyugtalan, furcsán veszi a levegőt és rángatózik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon elszomorít hogy ilyen nyugtalan:(

Mindenkire acsarkodik, pedig nem hiszem hogy kisebbségi komplexusa kenne(50kg), és sétálni is szoktam vinni.

Bármit megadnék hogy nyugodt kiegyensúlyozott kutya legyen.


2013. márc. 3. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
nincs sok köze ahhoz hogy támadólag lép fel ha ébren van. Ha egyedül nem megy a szocializálása akkot kérj segítséget. Nagyon jó tanfolyamok vannak már.
2013. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát már nem egy éves sajnos.

5éves

2013. márc. 3. 00:38
 3/7 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? 5 évesen nem lehet már megnevelni, azt gondolod?
2013. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak nem rég került hozzád? Vagy eddig mért nem lett szocializálva, Egyébként ntényleg még most is lehet nevelni, csak elgfeljebb már kicsit nehezebb.
2013. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Atyaúristen.

Egyébként csak én akadtam ki a kérdésen (vagy mások annyira, hogy már írni sem volt erejük)?


"A kutyám itt fekszik mellettem és alszik, nagyon nyugtalan, furcsán veszi a levegőt és rángatózik"

Nem tudom, csak bennem merült fel, hogy esetleg éppen álmodik valamit, REM fázisban van??? Mert akkor ez normális.

(Gondolom ha epilepsziás rohama vagy anafilaxiás sokkja vagy bármi hasonló problémája lenne az feltűnt volna. Lehet még ásványianyag-hiány vagy szívprobléma is, de ezek általában ritkábban okoznak ilyen tüneteket, és ezeket csak állatorvosi vizsgálattal lehet megállapítani.)


"pedig nem hiszem hogy kisebbségi komplexusa kenne(50kg)"

1. A kutyáknak nem szenvednek hagyományos értelemben vett kisebbségi komplexusban.

2. A kisebbségi k. nem a fizikai méretre vonatkozik!!! Pl. egy 195 cm magas, 110 kg-s felnőtt férfinek is lehet.


Gyakorlatilag azon kívül, hogy nincs egy felnőzz és következetes gazdája csak egy problémát lehetett kivenni a leírásból, miszerint: mindenkire acsarkodik.

Ez viszont így kevés, tudni kellene milyen helyzetekben történik ez stb.

Lehetséges, hogy a kutyád nem kiegyensúlyozott, ha pl. nem képes barátságosan viselkedni más kutyákkal vagy emberekkel, akkor nyilván probléma van. Rendesen kell nevelni és fokozatosan összeszoktatni másokkal, rendesen megmozgatni, hogy le tudja vezetni az energiáit és ne okozzon benne frusztrációt.

Persze ha eddig nem volt normálisan szocializálva és ezt nem tanulta meg akkor már elég nehéz lesz ezen változtatni. Legfőképpen mert eddig nem éreztétek szükségét és nem is megfelelően neveltétek. Őszintén szólva szerintem a kutyának az lenne a legjobb, ha konzultálnál egy kiképzővel, és/vagy elvinnéd kutyaiskolába. Te is hasznos dolgokat tanulhatnál ott, aztán otthon már könnyebb lenne a dolgod.

2013. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért, csak most vettem észre az elírásokat miután elküldtem. Azért a szöveg lényegében érthető.
2013. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ne úgy képzeljétek el hogy úgy remegett itt mellettem mint egy ütvefúróXD

Viccet félre téve csak most fordult elő, és éppen csak egy picit megrándult néha a lába. Normálisan van szocializálva, kerítésen kívül barátságos mindenkivel, a többi állattal is. Macskát nem egyszer kapott már el itthon is, és nem bántotta csak ugatott rá, kint pedig csak haverkodott vele.

2013. márc. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!