Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viszenek mindent túlzásb...

Miért viszenek mindent túlzásba az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy látom ma már minden állatknízás, és rossz a kutyának. Állatkínzás, ha kint lakik a kertben, ha nem lehet állandóan velem, ha nem alszik az ágyamban, ha nem nassoltatom, ha elveszem a kaját amikor nem eszi meg, ha keményen rászólok, ha megrántom a pórázzal, ha van neki fojtó nyakörve (persze azt már nem hagyják, hogy elmonjdam miért van- nem nevelés céljából), ha dolgozok és a kutya egyedül van napközben 8 órát, ha nem hagyom hogy megnyaljon, ha nem veszem figyelembe amíg le nem nyugszik, ha megnevelem. De nálam az viszi a pálmát, hogy állatkínzás a kiskutyára szalagot tenni, hogy meg lehessen különböztetni a testvéreitől!

Titeket nem zavar ez a eltúlzottság? Szügsége van a kutyáknak arra hogy ennyire sajnálják őket?


2009. szept. 12. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem zavar. Őszintén szólva, amivel nem értek egyet, de az életemet nem befolyásolja, azzal nem szoktam foglalkozni. Márpedig ha a TV-ben azt hallom, hogy pl. ne tegyünk a kutyára piros nyakörvet, csak zöldet, vigyorgok egyet, kikapcsolom a TV-t, és leviszem a kutyát sétálni a piros nyakörvében. Ennyi. Ha idegeskedem mások marhasága miatt, az én vérnyomásom megy fel.
2009. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na igen, viszont én nem tv-ről beszélek, hanem az emberekről, akik között élek. És úgy bizony nehéz ha mindenért elítélnek. Közben meg az igazi állatknízások nem is érdekelnek senkit...
2009. szept. 12. 15:47
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki bánt azok bármelyikéért, amit ide leírtál, akkor csak egy valódi állatkínzás példájával válaszolj. Majd mond: bocs de ez a kínzás.

Vagy: Szerinted hol érzi jobban magát a kutya téli bundában:egy jól befűtött szobában, vagy a saját házában a meleg rongyain? Próbáld ki milyen téli bundában a fűtőtest mellé leülni csak 2-3 órára.

Vágj vissza mindig ilyen, vagy ehhez hasonló kérdésekkel, és ne engedd, hogy felhúzzanak. Kitartás!

2009. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%

Én azért ezek közül a vádak közül egyet sem halottam, pedig minden nap nézek hiradót és olvasok is. Az állatok meg szívügyeim. A piros nyakörves dologról egyáltalán nem halottam.

Ha te tudod, hogy tisztességgel bánsz a kutyáddal és jó élete van melletted, akkor nem mindegy miket találnak ki?

Ha az én kutyáim be akarnak jönni télen aludni, bejönnek, ha ki akarnak menni kimennek. Demokrácia van, normál kereteken belül.

A kisebbik kutya akit teljesen én neveltem, velem alszik, és néha meg is nyalogat, de engem nem zavar, ők igy mutatják ki a szeretetet. De ha te ezt nem szereted az nem baj, amig a 40 fokba nem teszed ki a napra, nem adsz neki vizet meg ilyenek.

Aki meg kényezteti őket, hadd kényeztesse :)

2009. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Igazándiból ez még mindig jobb hogy ennyire törődnek velük, mint az mikor a részeg társaság nyakon szurkálta a kutyát.

És még cifrábbak.

Védjék is őket törvények, mert némelyik állattal mit tesznek az szörnyű.

előző voltam még, csak kiegésztettem :)

2009. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Mert az oldal tele van állatvédő-terroristákkal és ilyen geonácikkal.
2009. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Divatba jött a kutya. Mert JAJDECUKIII, NEKEM IS KELL "EGY OLYAN"! :S

A kutya nem ember, hanem egy falkatag, akinek szüksége van szabályokra.

Erről azok az emberek nem is hallanak, akiket az előbb idéztem.

Ezért van sok idegbeteg roncs az utcákon, amit nem a kutya, hanem a gazda tanulatlansága okoz.

2009. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen tetted fel a kérdést. Itt azért is leszólnak, ha nem a legdrágább táppal eteted a kutyát, pedig jópár évvel ezelőtt még hírből sem ismerték nálunk a kutyaeledelt, boldogan felnőttek a kutyák kajamaradékon. Szerintem az emberek presztízskérdést csinálnak a kutyatartásból. Persze többnyire csak a szájuk jár, mert ugyanezek az emberek más topikokban a rengeteg munkára, kevés pénzre, családi problémákra panaszkodnak, szóval nagy valószínűséggel legfeljebb álmaikban van annyi idejük, pénzük és energiájuk a kutyájukra, mint ahogyan itt próbálják mindenkivel elhitetni.
2009. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mondom nem a tv-ről beszélek... Hanem a kutyásokról. Itt az oldaon, meg kint az utcán stb. És olyanok is akik kutyaiskolába járnak meg kutyáznak!

Nem tudom milyen nyakörves dologról beszéltek, én arról beszéletem amikor a tnyésztő színes szalagokat rak a kölykökre amikor picik-megkülönböztető jelzésként. Amúgy meg a kutyánl nincs demokrácia, mert rangsorban él. Ha te demokráciát csinálsz, akkor a kutya fog rangsor, mégpedig olyat amiben ő van fölül, mert valakinek kell vezetni.

A legnevetségesebb amikor a kutyának valójában ártó dolgokat csinálnak és úgy hirderik, hogy az jó, és aki felvilágosítja, azt kinyírják, a kutyáját meg sajnálják, hogy jaj de rossz szegénynek, ha nem alszik az ágyban stb... Na jó most nem biztos, hogy az ágyban alvás árt, csak egy példa volt, de gondolom az alatja ágyban aki amúgy is mindent meg enged neki és akkor tényleg árt...

2009. szept. 12. 16:47
 10/20 A kérdező kommentje:

Ha már a kutyáimról van szó: délben, 40 fokban napoznak és hiába mondom nekik, hogy menjenek az árnyékba, amint nem figyelek, megint a napon vannak. :D És még 100 módon tudnak örülni nyalogatás helyett. De nem is ez zavar, hanem az, hogy rossz gazdi leszek azért mert úgy csinálom ahogy a kutyának jó és nem úgy ahogy az emberi gondolkozás szerint jó.

Csak a véleményetekre voltam kiváncsi.

2009. szept. 12. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!